Smutne filmy: A Star Is Born (2018)

O tym filmie mówili wszyscy i to przez wiele miesięcy. Choć to już czwarta wersja "A star is born", produkcja w reżyserii Bradleya Coopera zgarnęła Oscara dla najlepszej piosenki, mimo siedmiu innych nominacji. 

Bardzo zdolna, choć niepewna siebie Ally przypadkiem spotyka w barze gwiazdora country. Mimo różnic zakochują się w sobie i postanawiają wyruszyć we wspólną trasę. Dla niej to uczucie stanie się inspiracją do artystycznej pracy, a także katapultą do wielkiej kariery. Dla niego - być może początkiem końca.

Smutne filmy: Moja dziewczyna (1991)

Jedenastoletnia Vada Sultenfuss mieszka z owdowiałym ojcem i schorowaną babcią. Pan Sultenfuss, właściciel zakładu pogrzebowego, zatrudnia nową pracownicę - Shelly DeVoto. Jej zadaniem jest robienie makijażu nieboszczykom. Samotny i zgorzkniały mężczyzna szybko zakochuje się w Shelly. Córka postanawia zapobiec ewentualnemu małżeństwu ojca, bo jest o niego zazdrosna. W realizacji planu pomaga jej najlepszy przyjaciel Thomas, z którym Vada spędza wiele czasu. 

Smutne filmy: Historia małżeńska (2019)

Tym razem propozycja od Netflix (i to nieostatnia!).

Nicole i Charlie to kochająca się para artystów. Wspólnie pracują, wspólnie mieszkają, wspólnie wychowują synka. Wiedzą o sobie wszystko. Kto gdzie zostawia nitkę dentystyczną, co kto lubi czytać, a czego nie znosi, kogo rozprasza telewizja. W swoim "byciu razem" zrośli się niemal w jeden organizm, mimo że każde z nich ma swoje ambicje i marzenia, głęboko skrywane przed tym drugim. W końcu nadchodzi moment, w którym to one dochodzą do głosu. Czy to oznacza koniec ich związku?

Smutne filmy: Filadelfia (1993)

Młody prawnik, Andrew Beckett, właśnie został wyrzucony z prestiżowej kancelarii prawniczej. Pracodawca twierdzi, że się nie sprawdził. On jednak wie, że prawdziwym powodem jest jego choroba - AIDS. Zmuszony do obrony swej zawodowej reputacji, Andrew wynajmuje zaangażowanego i niezwykle błyskotliwego adwokata Joe Millera, by pozwać swych byłych pracodawców za nieuzasadnione zwolnienie. Joe z początku niechętnie podchodzi do propozycji zajęcia się tą sprawą. Z własnego doświadczenia wiedział, jak krzywdzące są ludzkie uprzedzenia i nietolerancja, jednak nigdy nie miał okazji skonfrontować swych własnych uprzedzeń z problemem homoseksualizmu i AIDS. Do czasu. 

Smutne filmy: P.S. Kocham cię (2007)

Holly Kennedy wyszła za miłość swego życia - impulsywnego Irlandczyka Gerry'ego. Są ze sobą szczęśliwi, jednak zdarza się tragedia, która burzy idealny porządek w ich życiu. Gerry umiera, a Holly zostaje sama w żałobie, nie widząc dla siebie dalszej przyszłości. W dzień 30. urodzin Holly  dostaje specjalną przesyłkę... od zmarłego męża. Okazuje się, że to pierwszy z dwunastu listów, zostawionych przez Gerry'ego, przychodzących co miesiąc. Zawierają one zadania dla Holly, które pomagają jej odnaleźć się na nowo w świecie. Listy niezmiennie kończą się dopiskiem 'P.S. Kocham cię...'

Smutne filmy: Precious (2009)

Clareece 'Precious' Jones to młoda dziewczyna pochodząca z patologicznej rodziny, która w wieku 16 lat zostaje podwójnie zgwałcona przez swojego ojca, w wyniku czego rodzi dwójkę dzieci. To nie wszystko, coraz częstsze kłótnie z matką kończą się katowaniem głównej bohaterki. Jej jedyną szansą na poprawę swojego życia jest przystąpienie do nowej szkoły gdzie wraz z koleżankami gdzie od podstaw będzie uczyć się czytania i pisania. Ten niezwykle ważny krok pozwoli jej poznać nowych przyjaciół oraz na zawsze odmieni jej życie. 

Smutne filmy: Cząstki kobiety (2021)

Martha i Sean to oczekująca dziecka bostońska para, której życie nieodwracalnie się zmienia, kiedy domowy poród kończy się niewyobrażalną tragedią. Dla Marthy oznacza to początek trwającej rok gehenny, w trakcie której musi uporać się z żałobą oraz odnaleźć w napiętych relacjach z mężem i apodyktyczną matką. Czeka ją też sądowe starcie ze znienawidzoną przez opinię publiczną położną. 

Smutne filmy: Pamiętnik (2006)

Lata 40., Karolina Południowa. Allie i Noah zakochują się w sobie jeszcze jako nastolatkowie. Jednak młoda para zostaje rozdzielona przez rodziców Allie. Po kilku latach spotykają się ponownie i ich namiętność wybucha z dawną siłą, lecz czy dane będzie im być razem?

Smutne filmy: Zielona mila (1999) 

Rok 1935. Paul Edgecombe jest jednym ze strażników bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Do jego obowiązków należy odprowadzanie skazańców do celi śmierci długim korytarzem, z zieloną wykładziną, zwaną "Zieloną milą". Pewnego dnia do więzienia przybywa olbrzymi czarnoskóry skazaniec, John Coffey, którego skazano za zamordowanie dwóch białych dziewczynek. Jego wizyta na zawsze zmieni życie Paula i pozostałych pracowników więzienia.

Smutne filmy: Wybór Zofii (1982)

1947 rok. Stingo, początkujący pisarz z Wirginii, wynajmuje pokój na Brooklynie. Spokój, którego potrzebuje do napisania swojej pierwszej powieści, zakłócają sąsiedzi. Obok mieszka bowiem młoda para, której głośna miłość i hałaśliwe awantury intrygują mężczyznę. Okazuje się, że Nathan Landau, niezrównoważony, żydowski intelektualista z chorobliwą wręcz obsesją zbiera dowody zbrodni popełnianych na swoim narodzie. Jego ukochaną jest Zofia Zawistowska, Polka z Krakowa, była więźniarka obozu oświęcimskiego, której ojca, męża i dwoje dzieci zgładzili naziści. Stingo staje się przyjacielem i powiernikiem pary kochanków.

Smutne filmy: Love Story (1970)

Pochodzący z bogatej rodziny student prawa, Oliver poznaje w bibliotece studentkę muzyki Jenny. Dziewczyna jest córką ubogiego piekarza i początkowo nie darzy chłopaka sympatią, jednak wkrótce zakochują się w sobie i postanawiają wziąć ślub. Rodzina Olivera jest stanowczo przeciwna temu związkowi, zwłaszcza ojciec nie zgadza się na mezalians syna. Młody Barrett postanawia zerwać z rodziną i samodzielnie zarabiać na życie już jako mąż Jenny. Wkrótce po ślubie dochodzi do tragedii...

Smutne filmy: Mój piękny syn (2018)

Opowieść o uzależnionym nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. 

Smutne filmy: Szkoła uczuć (2002)

Popularny w szkole Landon zaczyna spotykać się z nieśmiałą córką pastora. Łączące ich uczucie nie wszystkim się podoba...

Smutne filmy: Supernova (2020)

Sam i Tusker są parą od ponad 20 lat i nadal kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na próbę.