Wyrazisty smokey eyes to nie tylko ciemne grafity i granaty. Spojrzeniu można nadać głębi także za pomocą dziennej odsłony tego kultowego makijażu.

Nasze propozycje:

Cienie - zamiast czarnego, sięgnij po brązy, szarości lub inne kolory ziemi. W dziennym świetle nie będą wyglądały zbyt mocno, a dobrze poradzą sobie z podkreśleniem oka.

Kredki - unikaj czarnego eyelinera. Jeśli musisz, postaw na delikatną kreskę narysowaną ołówkiem. Jej zadaniem jest raczej optyczne zagęszczenie rzęs. Zamiast kreski, możesz także narysować wzdłuż linii rzęs małe punkciki, a później delikatnie rozmazać je palcem lub małym, twardym pędzelkiem.

Rozjaśniacz - wizażyści używają go do rozjaśnienia okolicy oka i nadania makijażowi "miękkiego efektu". Nałóż odrobinę w wewnętrznym kąciku oka oraz tuż pod linią brwi. Nie zapominaj, że najwięcej koloru ma skupić się w pobliżu rzęs.

Maskara - smokey eyes, nawet w dziennej odsłonie nie będzie prezentował się dobrze bez tuszu. Ale nie przesadzaj z kosmetykiem. Użyj go tylko tyle, ile potrzeba, by delikatnie podkreślić rzęsy.

Zestaw do brwi - nie zapomnij także o delikatnym podkreśleniu brwi. Najlepiej użyć w do tego gotowego zestawu do stylizacji bądź matowego brązowego cienia.

Czytaj także:

5 minut na makijaż? Postaw na brązowe cienie>>

Trendy 2013 - mocna linia brwi>>