Uniqlo Polska - sklep japońskiej sieciówki pojawi się nad Wisłą

O doniesieniach na temat wejścia Uniqlo do Polski pisałyśmy kilka tygodni temu, kiedy pojawiło się krótkie ogłoszenie o pracę, a do informacji publicznej trafiło kilka konkretów. Dowiedziałyśmy się wtedy, że popularna marka zagrzeje swoje miejsce warszawskich Domach Towarowych Wars Sawa Junior na pod adresem ul. Marszałkowska 104/122 (czyli tam, gdzie do niedawna znajdował się Empik). Pop-up, który ma tam powstać, zajmie parter oraz piętro o łącznej powierzchni 800m2. "Domy Towarowe Wars Sawa Junior to doskonałe miejsce dla najpopularniejszych międzynarodowych marek, które debiutują na polskim rynku. Nasza śródmiejska lokalizacja jest wyjątkowa - w sąsiedztwie głównych węzłów transportowych, dzielnic biznesowych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Jesteśmy przekonani, że to doskonałe usytuowanie dla Uniqlo.. Poprzez współpracę z takimi markami chcemy przyciągnąć nowe pokolenie klientów, które ceni szczere relacje z markami i bezpośrednie doświadczanie ich oferty handlowej" – mówił wówczas Scott Dwyer, Group Managing Director – Retail w Atrium European Real Estate, firmy będącej właścicielem Domów Towarowych Wars Sawa Junior. 

Nowości Zara na jesień 2022: 11 najpiękniejszych rzeczy z najnowszej kolekcji hiszpańskiej marki, które chcemy mieć>>

Kiedy dokładnie pojawi się Uniqlo w Polsce? Dotychczas ta informacja nie była podana, ale teraz japońska sieciówka odsłoniła kolejne karty i podzieliła się datą otwarcia sklepu. 

Zakupy w popularnej marce będziemy mogli zrobić już 27 października o godz. 10:00. Prezes Uniqlo Europe Taku Morikawa ogłaszając tę datę powiedział: "Nie możemy się doczekać, aż 27 października otworzymy drzwi, by powitać klientów z Warszawy i całej Polski w naszym pierwszym sklepie. Ten dzień będzie dla nas ważnym kamieniem milowym. UNIQLO POP-UP Wars Sawa Junior będzie pierwszym sklepem stacjonarnym marki w Polsce, w którym zaprezentowane zostaną  nasze najnowsze plany rozwoju i ekspansji w Europie. Oprócz naszej troskliwej, dobrze znanej obsługi klienta, odwiedzający sklep mogą spodziewać się wielu produktów LifeWear, w tym bielizny termicznej Heattech, ultralekkich puchowych kurtek (Ultra Light Down) i wyjątkowo miękkich swetrów z wełny merino. Uniqlo tworzy ubrania dla wszystkich, a LifeWear odzwierciedla japońskie wartości – jakość, prostotę i trwałość – które, mam nadzieję, wszyscy poznają i polubią”.

10 hitów na jesień z wyprzedaży Reserved, które wyglądają na (dużo) droższe niż są w rzeczywistości>>

Jeśli z wypiekami na twarzy czekacie na premierę Uniqlo Polska, zapiszcie tę datę w kalendarzu. To marka, która może świetnie odnaleźć się na polskim rynku dzięki swojej uniwersalności, a oferowane przez nią dżinsy, T-shirty i okrycia wierzchnie zyskały już status kultowych. Uniqlo (pierwotnie nazwane "Unique Clothing Warehouse", czyli "Magazyn z unikalnymi ubraniami") powstało w 1984 roku w Fukuro-machi, Naka-ku, Hiroshima i od początku oferowało prostą uniseksową odzież, która szybko spotkała się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie.

Lista najciekawszych nowości z Mohito. To te ubrania, buty i dodatki z oferty polskiej sieciówki wpadły w oko dziewczynom z branży mody>>