Pernille Teisbaek x Mango: pierwsza kolekcja skandynawskiej influencerki dla hiszpańskiej sieciówki

W połowie wakacji branżowe media obiegła informacja, że skandynawska it girl, Pernille Teisbaek, rozpoczęła współpracę z Mango, w ramach której powstanie wspólna kolekcja. Influencerka znana jest ze swojego charakterystycznego oszczędnego stylu i to właśnie ona przyczyniła się do popularności minimalizmu w modzie. Teraz będziecie mogli - dosłownie - ubrać się jak ona, bo oto kolekcja Pernille Teisbaek x Mango wreszcie ujrzała światło dzienne. 

Czy będzie to współpraca roku? Niewykluczone. Już teraz branżowe media szacują, że kolekcja Teisbaek może okazać się prawdziwym sprzedażowym hitem. Autorka książki "Dress Scandinavian: Style your Life and Wardrobe the Danish Way", która już od ponad sześciu lat współpracuje z hiszpańską sieciówką (występowała w jej kampaniach i jest jedną z pierwszych Mango Girls), po raz pierwszy zaprojektowała dla niej ubrania.

Kolekcja Mango x Pernille Teisbaek / mat. prasowe Mango

Już od początku było wiadomo, że w kolekcji ma się znaleźć około dwudziestu elementów garderoby - ubrań i dodatków - które mają być utrzymane w ponadczasowym stylu, uszyte z dobrej jakości materiałów i powstać w duchu zrównoważonej mody.

I tak się właśnie stało, co więcej: powstały one z myślą o współczesnej i wieloaspektowej dziewczynie, która kocha miejskie życie i jest nonszalancka. Takiej, która chętnie zagląda do męskiej garderoby po marynarki z mocno podkreślonymi ramionami, bejsbolowe kurtki i czapki z daszkiem, ale z drugiej strony lubi dopasowaną talię, koronki i jedwabie oraz dekolty na plecach. 

Co znajdziemy w kolekcji Mango x Pernille Teisbaek?

"Styl skandynawski łączy się z DNA Mango w wszechstronnej i ponadczasowej kolekcji" - tak tę kolekcję już we wstępie zapowiada hiszpańska sieciówka. Teisbaek pracowała nad ubraniami razem z zespołem projektowym Mango, któremu kieruje Justicia Ruano, w efekcie czego powstała kapsułowa kolekcja wykonana z ekologicznych tkanin (mamy tutaj chociażby bawełnę organiczną i poliester z recyklingu). Każdy z elementów garderoby jest ponadczasowy, uniwersalny, skrojony na różne okazje i... wszystkie do siebie pasują. "Chciałam stworzyć kolekcję, która dzięki tym specjalnym elementom przetrwa czas. Te niezbędniki to dla mnie ubrania, które można nosić zarówno w dzień, jak i w nocy, takie jak dżinsy, biały T-shirt czy klasyczna dopasowana marynarka” – mówi o ubraniach z kolekcji sama Pernille Teisbaek. W istocie: sylwetki, które zaproponowała, mają bardzo klasyczne kroje, a paleta kolorów oparta jest na neutralnych tonach, takich jak biele i beże, podczas gdy ołowiany błękit i czerń pojawiają się w totalnych stylizacjach lub pojedynczych ubraniach. 

"Praca z Pernille była łatwa od pierwszej chwili i tworzyliśmy z dobrą harmonią i dużą motywacją. Najważniejsze jest to, że podziela te same wartości, takie jak jakość, kobiecość i zrównoważony rozwój, które wyznajemy w Mango” - wyjaśnia Justicia Ruano, szefowa działu projektantów mody dla kobiet w Mango. 

Kolekcja Pernille Teisbaek x Mango jest już dostępna na stronie mango.com oraz w wybranych sklepach stacjonarnych w takich krajach jak Niemcy, Francja, Włochy, Portugalia, Rosja, Polska, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone i Hiszpania. Jej zdjęcia możecie obejrzeć w naszej galerii.