Wymarzona suknia, ipdealne buty, perfekcyjny makijaż i fryzura... Strój panny młodej to misterna konstrukcja składająca się z wielu elementów, a każdy z nich musi być uzupełnieniem poprzedniego. O manicurze możesz zdecydować na samym końcu, ale w żadnym wypadku nie możesz go przeoczyć. Obrączka na Twojej dłoni będzie przyciągać spojrzenia gości, więc piękne paznokcie to absolutny mus!

Przede wszystkim, manicuremusi współgrać z resztą stylizacji, ale wbrew stereotypom nie jest konieczne, żeby był neutralny i subtelny. Jeżeli nie masz ochoty na french manicure, nic nie szkodzi. Stoi przed tobą szereg innych możliwości. Lepiej jednak nie przesadzać z długością paznokci... Zdecyduj się na krótsze, a złamany paznokieć nie zepsuje ci tego wyjątkowego dnia. 

Na wybiegach w sezonie wiosna-lato 2013 nieprzejednanie królowały białe paznokcie - długie, krótkie, owalne i prostokątne. Idealnie nadają się na ślub i pasują do każdej sukienki. Niestety problem z białymi paznokciami jest taki sam jak z białymi szpilkami - jeżeli nie przekonały cię od razu, trudno bedzie to zmienić. 

Idąc tropem trendów, możesz zdecydować się na pastelowy manicure: w kolorze mięty, brzoskwini, malinowego sorbetu. Jasne kolory na dłoniach będą wyglądały subtelnie, ale nie banalnie. Alternatywą dla wszechobecnego frencha jest również manicure nude. Najciekawej wygląda on w metalicznej wersji. 

Jeżeli natomiast przez 7 dni w tygodniu pozostajesz wierna czerwonym paznokciom, nie musisz rezygnować z nich w dzień ślubu! Krótkie czerwone paznokcie są ponadczasowe i szczególnie wytworne. 

Masz prostą sukienkę, zrezygnowałaś z nadmiaru dodatków i szukasz bardziej awangardowego manicure'u?  My polecamy supermodny dwukolorowy french - końcówka paznokcia pomalowana jest na inny, kontrastujący kolor. Nowością są paznokcie ombre - tak jak ombre na włosach, na paznokciach jeden ton płynnie przechodzi w drugi. 

Bezwzględu na jaki kolor lakieru się zdecydujesz,nie zapomnij pokryć paznokci dodatkową ochronną warstwą, która nie dość, że doda twojemu manicure'owi blasku, to jeszcze zapobiegnie odpryskiwaniu lakieru.

ZOBACZ nasze inspiracje - ślubny manicure >>

ZOBACZ inne propozycje na modny manicure 2013 >>

Iga Budzikowska