O ekranizacji bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka "Ślepnąć od świateł" mówiło się od od dłuższego czasu. Teraz do sieci trafił zwiastun serialu w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Zajawka klimatem przypomina "Hardkor disko", debiut reżyserski Skoniecznego z 2014 roku. Serial "Ślepnąc od świateł" będzie składał się z ośmiu odcinków, które obejrzymy jesienią na kanale HBO i HBO Go. Przypomnijmy, że w tym roku zobaczymy jeszcze serial "Rojst" wyprodukowany dla platformy Showmax i "1983" w reżyserii Agnieszki Holland, który zobaczymy na Netflix.

Film o psach. Te filmy wzruszały miliony widzów >>>

"Euforia 2": wiemy kiedy nowe odcinki serialu trafią do HBO >>

Ślepnąc od świateł’ to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem - mówi o serialu "Ślepnąc od świateł" reżyser Krzysztof Skonieczny.

Ślepnąc od świateł jesienią na kanale HBO: o czym będzie?

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska). Kuba jest zmęczony swoim życiem - chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko - kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. 

Filmy o gejach. Które produkcje zapadły nam w pamięć? 

Ślepnąc od świateł: kiedy premiera?

"Ślepnąć od świateł" to ośmioodcinkowa opowieść o siedmiu dniach z życia dilera kokainy, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów. Jeszcze nie znamy dokładnej daty premiery serialu Krzysztofa Skoniecznego.