„Mam dla Was nową powieść. Nazywa się »Dawno temu w Warszawie« i jest bezpośrednią kontynuacją powieści »Ślepnąc od świateł«” – ogłosił w mediach społecznościowych poczytny pisarz i scenarzysta w jednym.„Pisałem ją przez ostatnie dwa lata. Nic Wam nie mówiłem, bo lubię robić niespodzianki. Jest bardzo długa, bardzo mroczna, epicka i jestem z niej bardzo zadowolony. A nawet trochę dumny. Wierzę, że jest to kontynuacja »Ślepnąc« na jaką czekaliście [...] Niedługo podamy wam więcej szczegółów, dotyczących między innymi premierowych spotkań autorskich. Dzięki za wsparcie i zaufanie. To dla Was”. Jakub Żulczyk dodał, że premiera została zaplanowana już na 16 października, ale już dziś można zamówić powieść w przedsprzedaży.

„Ślepnąc od świateł” doczeka się kontynuacji. Jakub Żulczyk powraca z powieścią „Dawno temu w Warszawie”

Na ten moment nie znamy wielu szczegółów fabuły. Wiadomo jednak, że czytelnicy znów przeniosą się do Warszawy widzianej oczyma dilera Kuby. Tym razem wylądujemy w roku 2020, kiedy miasto wchodziło w kolejną falę pandemii. „Lockdown zamyka ludzi w ich domach, w ich głowach, w kleszczach lęku” – pisze wydawca. „W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni. Nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami”.

Ujawniono również, że powieść liczy 800 stron (szykuje się długa lektura na jesienne wieczory!). Ukaże się nakładem Wydawnictwa Świat Książki. Na razie nie zdradzono, czy równolegle trwały prace nad drugim sezonem serialu HBO. Pierwsza odsłona produkcji z Kamilem Nożyńskim w roli głównej zdobyła uznanie widzów i krytyków. Okrzyknięto ją jednym z najlepszych polskich seriali 2018 roku. Wierzymy więc, że włodarze sieci nie przepuszczą okazji na powtórzenie sukcesu.