Skórzane kurtki to nieśmiertelna część garderoby. W latach 50. nosili je motocykliści, którzy byli na bakier z prawem. O tym niebezpiecznym środowisku opowiadał film "Dziki", w którym główną rolę zagrał Marlon Brando. Znakiem rozpocznawczym głównego bohatera była czarna ramoneska. Szybko przygraneły ją inne buntownicze subkultury na czele z punkami i metalowcami. Współczesne skórzane kurtki nie mają jednak wiele wspólnego z takimi środowiskami.

Skórzane kurtki - jesień 2016: kolor nude

Według Insytutu Pantone, jednym z kolorów nadchodzącego sezonu jest odcień warm taupe. Skórzane kurtki na jesień 2016 będą występować we wszystkich odcieniach beżu. Decydując się na stylizację z ramoneską w kolorze cielistym lub beżowym, warto postawić na jasne buty, które nadadzą kierunek jesiennym stylizacjom.

Skórzane kurtki - jesień 2016: wszystkie kolory tęczy

Większości z nas skórzane kurtki kojarzą się z kolorem czarnym, ale od kilku sezonów projektanci robią wszystko, żeby je "ugrzecznić". Na wybiegach pojawiły się ramoneski w pastelowych kolorach i energetycznych barwach, np. kobalt, fuksja albo butelkowa zieleń. 

Skórzane kurtki - jesień 2016: klasyka

Najlepsze są najprostsze rozwiązania, dlatego najwięcej skórzanych kurtek znajdziemy w kolorze czarnym, z charakterystycznymi zamkami, klapami i paskiem. Klasyczna ramoneska dobrze prezentuje się zarówno z koktajlową sukienką, jak i białym T-Shirtem.

Skórzane kurtki - jesień 2016: z okrągłym dekoltem

To rozwiązanie dla pań, które nie przepadają za rockowym stylem, ale lubią skórzane kurtki. Modele z zaokrąglonym dekoltem sprawdzą się nawet w biurze! Najbardziej pożądany model przypomina tzw. pilotkę z zatrzaskami przy szyi albo futrzanym kołnierzem.