Poszukiwanie idealnego zapachu może wydawać się dość trudne. W końcu istnieją setki zapachów a każdy z nich inaczej pobudza nasze zmysły. Wyróżniamy podstawowe typy zapachów: ciepły, drzewny, orientalny i świeży. Co więcej, prawdziwa moc perfum ujawnia się dopiero na skórze. Węch jest najsilniejszym ze zmysłów i zapachy wyjątkowo mocno wpływają na aktywność ludzkiego mózgu. 


- Zapachy mogą mieć pozytywny wpływ na nasz nastrój, a także na to, jak jesteśmy postrzegani. Na przykład pomagają zredukować stres i napięcie albo poprawiają jakość snu. Wiele aromatów dodaje nam pewności siebie lub profesjonalizmu. Dobrze dobrane perfumy mogą wydobyć konkretne cechy naszej osobowości i sprawić, że wywrzemy na otoczeniu pożądane wrażenie – mówi Katarzyna Trawińska, założycielka marki Prouvé. – Zapachy są też bardzo mocno związane z naszymi wspomnieniami. Niektóre z nich przez całe życie mogą przypominać nam miejsca, ludzi czy dane sytuacje. Uważa się, że takie zapachowe wspomnienia są o wiele trwalsze i o wiele bardziej związane z emocjami niż te wywołane przez dźwięk czy obraz – dodaje.


Każdego dnia zapach odgrywa rolę w tym, jak postrzegamy otaczający nas świat i wpływa na nasze samopoczucie. Chociaż sceptycy mogą uważać, że poprawa nastroju wywołana zapachem to nic innego jak efekt placebo, badania naukowe dowodzą, że związek między zapachem a emocjami jest realny. Na poczucie szczęścia mogą składać się w różnym stopniu odprężenie, pobudzenie, uspokojenie, ukojenie. I tak, u progu wyczekiwanej wiosny, radość odnajdziemy w połączeniu kwiatowej świeżości i nuty Orientu. Egzotyczna paczula otuli i ociepli a kwiatowe nuty pozwolą rozkwitnąć. 

                                                       


- Niezwykle kobiece połączenie słodyczy białych kwiatów, sensualnego piżma i egzotycznej paczuli w damskim zapachu Absolute Charm, każdej z nas doda energii, pomoże poczuć się pięknie i podkreśli nasz wdzięk – mówi Katarzyna Trawińska. 


Szczęście nie ma płci, dlatego warto wspomnieć o zapachach uniwersalnych, które mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Orientalne przyprawy od zawsze kojarzone z luksusem i bogactwem, do tego delikatny jaśmin i żywiczne nuty drzewne… taki zestaw to przepis na niesamowity zapach. Poczucie wyjątkowości daje siłę, wyzwala endorfiny i pobudza do działania. Najprawdopodobniej tak pachnie też Twoje szczęście. 


- Sensuality to perfumy unisex, które zostały skomponowane tak, by idealnie oddawać zarówno kobiecy wdzięk, jak i męską niezależność. Tworzą wokół osoby, która ich użyje intrygującą aurę. Zdecydowanie dają poczucie radości i szczęścia – podkreśla Katarzyna Trawińska. 


Skoro faktem jest, że podczas wdychania zapachów cytrusowych czujemy się "szczęśliwi i naładowani energią" a wanilia pozwala na bycie "szczęśliwym, ale zrelaksowanym” nie warto rezygnować z poszukiwania swojego zapachu. Ba, każdy z nas powinien mieć ich kilka, tak aby móc dopasować je do aktualnego nastroju. Jednak bez względu na wszystko, każdy z nich powinien dawać nam szczęście. 

Znajdź swój zapach na stronie https://www.prouve.com
Zachęcamy też do odwiedzenia konta Katarzyny Trawińskiej na Instagramie