Alternatywa dla botoksu, czyli laser kontra zmarszczki

Zmarszczki są wynikiem procesów starzenia przebiegających w naszej skórze, aby opóźnić ich powstawanie i zniwelować te już istniejące warto poddać się zabiegowi laserem frakcyjnym Alma Pixel CO2. Efektem jest stymulacja skóry do regeneracji, co skutkuje spłyceniem zmarszczek i poprawą wyglądu cery. Przez tydzień na skórze pozostają niewielkie strupki i lekkie zaczerwienienie. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na rekonwalescencję warto pomyśleć o zabiegu laserem Alma Clear Lift, który nie zostawia śladów na powierzchni skóry. Dla osiągnięcia tych samych efektów co przy laserze CO2 konieczne są około 4 zabiegi laserem Clear Lift, jednak bez wspomnianego okresu rekonwalescencji” - mówi lekarz medycyny Jakub Miszczyk, specjalista medycyny estetycznej z kliniki Dr Szczyt - Charytonowicz.  

Laser a blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe są trudnym problemem klinicznym, ale laser Alma Pixel CO2 jest w stanie się z nimi uporać. Podobnie jak w przypadku zmarszczek powoduje spłycenie blizn przez produkcję i remodeling kolagenu. W przypadku bardzo głębokich blizn działanie możemy wzmocnić przez punktowe zastosowanie na bliznę lasera Alma iPixel ErYAG. Gojenie po takim łączonym zabiegu trwa około 10 dni, ale daje spektakularne efekty" - dodaje doktor Miszczyk.  

Przebarwienia? 

Okazuje się, że to jeszcze bardziej indywidualna sprawa. O to, jakie zabiegi laserowe pomogą nam w walce z przebarwieniami zapytaliśmy dermatologa estetycznego i specjalistę medycyny anti-aging, dr Agnes Frankel. „Na pewno musimy podejść do sprawy indywidualnie, a najlepsze rezultaty przynoszą zabiegi łączone. Podobnie jest w przypadku rumienia i zmian naczyniowych. Współpraca lekarza i pacjenta jest niezwykle ważna – dobrze dobrany plan obejmuje nie tylko zabiegi laserowe, ale również odpowiednie dermokosmetyki i analizę wszystkich czynników które mogą być odpowiedzialne za występowanie zmian. Do usuwania przebarwień i rumienia wykorzystywana jest technologia intensywnego światła pulsującego, czyli IPL. Efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu lasera Alma Harmony XL PRO Dye, a dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów, w 3-tygodniowych odstępach” - twierdzi doktor. 

Blizny pooperacyjne

"Terapia laserowa jest jedną z najskuteczniejszych w redukcji blizn pooperacyjnych niezależnie od ich wielkości i wieku pacjenta" - mówi Maciej Waś, fizjoterapeuta z kliniki Dr Szczyt - Charytonowicz. „Terapia laserem to doskonałe rozwiązanie dla osób oczekujących błyskawicznych efektów i nieinwazyjnego sposobu na poprawę kondycji skóry. Sukces tkwi w przygotowaniu indywidualnego programu leczenia dla każdego pacjenta oraz wprowadzeniu odpowiednich preparatów regeneracyjnych i plastrów silikonowych, które jeszcze bardziej przyspieszą ten proces” - dodaje.

Laser kontra rozstępy

Pozostając w temacie blizn zapytałyśmy kolejnego eksperta, kosmetolog Magdę Suchan (znaną również jako Mama Kosmetolog), czy laser jest w stanie uporać się z rozstępami. „Rozstępy są pasmami zmienionej skóry, będącymi odmianą blizn. Głównymi czynnikami sprzyjającymi ich powstawaniu jest gwałtowny przyrost masy ciała, predyspozycje genetyczne, niepełnowartościowe dieta uboga w składniki odżywcze, zmiany hormonalne w postaci: zwiększenia kortyzolu (obkurcza naczynia włosowate, co powoduje gorsze ukrwienie skóry), wzrostu poziomu estrogenów. Powstawanie rozstępów możemy podzielić na dwa etapy: pierwszy to faza zapalna, zmiany są czerwone lub różowe - jest to najlepszy moment na wykonanie zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej oraz stosowania preparatów kosmetycznych. Drugie stadium jest faza zanikowa, rozstępy robią się biało-perłowe, tworzy się tzw. blizna zanikowa. W tej fazie musimy działać bardziej inwazyjnymi metodami, łącząc różne terapie zabiegowe, tutaj z pomocą przychodzi nam m.in. laser Alma Pixel CO2” - twierdzi ekspertka. 

Usuwanie tatuażu

Może Was to zdziwi, ale do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów laserowych należy usuwanie tatuaży oraz makijażu permanentnego. „Platforma laserowa Alma Harmony XL Pro pomoże nam w walce z niechcianymi tatuażami, źle wykonanym makijażem permanentnym oraz tatuażem powypadkowym bez ryzyka wystąpienia przebarwień i blizn pozabiegowych. Laser Q-Switch emituje nanosekundowy impuls o niezwykle wysokiej gęstości energii, co pozwala na fizyczne rozbicie cząsteczek barwnika na małe elementy, które usuwane są z organizmu drogą fagocytozy. Oczywiście całkowite usuniecie tatuaż/makijażu permanentnego wymaga wykonania serii zabiegów, jednak dzięki zastosowanemu znieczuleniu zabieg jest praktycznie bezbolesny, a impulsy lasera odczuwalne są jako delikatne igiełki. Bezpośrednio po zabiegu, skóra jest zaczerwieniona, mogą pojawiać się delikatne, niegroźne krwawienia oraz obrzęk. Zalecana jest kilkudniowa ochrona obszaru zabiegowego opatrunkiem. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić 6-8 tygodni” - wyjaśnia kosmetolog Elżbieta Zganiacz. 

Więcej informacji dotyczących zabiegów z wykorzystaniem laserów znajdziecie na stronie www.drszczyt.pl