Shopee znika z Polski

Znane singapurskie przedsiębiorstwo nie będzie już działać w Polsce. Shopee, które powstało w 2015 roku i działa między innymi w Singapurze, Malezji, Indonezji, Tajlandii, Wietnamie, Brazylii, Meksyku, Kolumbii, Chile oraz na Filipinach i w Tajwanie, nad Wisłą zadebiutowało w jesienią 2021 roku. Model biznesowy sklepu był zbliżony do innych znanych marketplace'ów, takich jak na przykład Amazon - obok własnego sklepu koncernu Sea Limited, na Shopee mogły sprzedawać swoje towary także zewnętrzne firmy. Platforma znana była ze swoich głośnych muzycznych reklam, szerokich kampanii reklamowych w radiu, telewizji i internecie, a także comiesięcznych promocji.

Teraz, po około półtora roku działania zdecydowała się opuścić Polski rynek. Shopee zakończy swoją działalność tutaj już w najbliższy piątek, czyli jutro.

Cate Blanchett w przecenionym garniturze z hiszpańskiej sieciówki. Sztruksowy komplet jest nadal dostępny w sklepach>>

Na stronie internetowej sklepu możemy przeczytać następujący komunikat: "Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska zakończy działalność 13 stycznia 2023 r. o godz. 23:59". Do tego momentu można jeszcze składać zamówienia na Shopee Polska, które zostaną zrealizowane bez zmian, ale od północy 14 stycznia platforma zniknie. 

Wyjście Shopee z Polski wydaje się nagłą decyzją (szczególnie, że oficjalna wiadomość trafiła do mediów dopiero dziś, na dzień przed zamknięciem), jednak już jesienią 2022 roku w polskim oddziale firmy pojawiły się zwolnienia z powodu "optymalizacji wydajności operacyjnej". Mimo to przedstawiciele sklepu zapowiadali, że w tym roku planują dużą promocję markowych produktów w "Strefie Marek Shopee" oraz opowiadali o rozszerzeniu współpracy ze znanymi dystrybutorami. 

Jak nosić sweter do spódnicy? 5 modnych stylizacji zagranicznych it girls, które warto odtworzyć tej zimy>>

Wcześniej Shopee testowało swój model biznesowy między innymi we Francji, ale tam też zdecydowano się zamknąć działalność. Sklep wycofał się też już z Indii.