Horoskop miesięczny na sezon Raka 2023

Gorący sezon Raka 2023 potrwa od 21 czerwca do 22 lipca. Uwaga, to najbardziej wpływowy okres w roku, który zapoczątkuje przesilenie letnie. Otoczą nas wibracje matki natury, jak i opiekuńcza energia Kraba. Jednak w tym miesiącu doświadczymy również retrogradacji Wenus w Lwie. W kosmosie zabulgocze od starcia żywiołu ognia z wodą. Skoncentrujemy się na pragnieniach serca i uzdrawianiu swoich ran. Chcąc nie chcąc, zrzucimy z siebie pancerz, który ochraniał nasze wnętrza. Zanurzymy się w emocjach, ale też pogłębimy relacje z ważnymi ludźmi w naszym życiu. 

  • Planeta rządząca Rakiem: Księżyc
  • Żywioł Raka: woda
  • Dom astrologiczny: czwarty dom związany z rodziną
  • Przeciwstawny znak zodiaku: Koziorożec

Oto, co sezon Raka przyniesie dla twojego znaku zodiaku. Weź pod uwagę swój znak zodiaku słońca oraz znak wschodzący. 

Baran

W sezonie Raka światło reflektorów skieruje się właśnie na ciebie. Księżycowy Węzeł Północny przesunie się do znaku Barana. W rezultacie przez następnych 18 miesięcy będziesz doświadczać przełomowych zmian. Zostaniesz popchnięta do rozwoju w sposób, jakiego nigdy sobie nie wyobrażałaś. Mówiąc prościej, to zjawisko "zaktualizuje" twoje życie. Transformacja będzie jednak zachodzić stopniowo. Początek lata skieruje twoją uwagę na rodzinę i przestrzeń osobistą. Postaraj się cieszyć czasem spędzonym z bliskimi. Relaksuj się ile możesz, bo już wkrótce będziesz mieć ręce pełne roboty. 

Byk

Sezon Raka u ciebie wywoła impulsywność. Ten okres zapowiada się chaotycznie, a więc przygotuj się na silne emocje. Będziesz musiała bardzo się postarać, żeby zachować zimną krew. W sferach życia, w których do tej pory czułaś stagnację, nagle wydarzy się najwięcej. Jeśli coś dobiegnie końca w tym miesiącu, wiedz, że posłuży to twojemu odrodzeniu. Jesteś jak motyl próbujący wyfrunąć z kokonu. Nie bój się prosić o pomoc i dzielić się z innymi swoimi odczuciami. Los może również wymusić na tobie stanięcie w obronie tego, co kochasz. Zainspiruj innych, dzieląc się swoją historią.

Bliźnięta 

Sezon Raka obudzi twoją wrażliwą naturę. Pozwól sobie doświadczać wszystkiego jak artystka. Możesz mieć na głowie sprawy finansowe, ale to nie pora, żeby prosić o podwyżkę, albo podpisywać ważną umowę. Poczekaj z tym do jesieni, aż minie retrogradacja Wenus. W przeciwnym razie możesz pożałować swoich decyzji dotyczących kariery. Każdy wie, że jesteś duszą towarzystwa, ale co tak naprawdę cenisz w swoich przyjaźniach? Miesiąc żywiołu wody ujawni, kto w twoim życiu jest naprawdę godzien twojej uwagi. 

Rak

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Pewnie już jesteś zajęta ich planowaniem. Jeśli w tej chwili nie masz głowy do miłości, daj sobie czas i przestrzeń do namysłu, zanim podejmiesz ważne zobowiązania. Słońce będzie świecić w twoim znaku zodiaku aż do końca lipca. Nie warto, żebyś siedziała w domu. Spotykaj się z przyjaciółmi i śmiało odnawianej stare znajomości. Niezależnie od tego, czy urządzisz przyjęcie, czy spotkasz się z kimś za pośrednictwem czatu, łączenie się z ludźmi to teraz konieczność. Wenus w retrogradacji w to lato wywoła metamorfozę w twoim sercu. 

Lew

Ciesz się towarzystwem swoich znajomych, spędzając czas na świeżym powietrzu. Sezon Raka to dobra okazja na pogłębienie ważnych relacji. Kariera teraz może iść wolno, ale niech ten miesiąc będzie dla ciebie wytchnieniem od szaleństwa związanego z pracą. Poświęć tę wyjątkową porę roku na zdobywanie nowych umiejętności. Możesz poczuć, że chcesz częściej przebywać z rodziną. Oto idealny moment na ulepszenie tego, co nazywasz swoim "domem". 

Panna

W tej chwili możesz mieć namiętny romans z pracą, z czego raczej nie cieszy się twój partner. Uważaj, żeby kariera nie odbiła się na twoim życiu miłosnym. Zamiast całkowicie oddzielać te kwestie, postaraj się odnaleźć między nimi równowagę. Zdejmij pancerz, pod którym skrywasz swoje emocje. Czerwiec emanuje towarzyską energią. Zaplanuj wspólny wyjazd ze swoimi znajomymi lub dołącz do ambitnego projektu wymagającego twojego wkładu. 

Waga

Miłość zabierze cię w odległe miejsca, czy to fizycznie, czy metaforycznie. Sezon Raka sprawi, że zechcesz pogłębić swoją relację. Ten czas ożywi również sprawy związane z karierą. Podczas gdy retrogradacja Wenus może wymuszać pewne spowolnienia w pracy, twoja pasja, motywacja i energia zrekompensują wszelkie niepowodzenia. Popracuj nad swoim społecznym wizerunkiem, a zostaniesz dobrze przyjęta w towarzystwie.

Skorpion

W tym sezonie będziesz pragnąć stymulacji umysłowej, a twoi przyjaciele mogą być jej cennym źródłem. Otwórz się na nowe doświadczenia i pogłębiaj swoją relację z otoczeniem. Pielęgnuj związki, które nie są powierzchowne, lecz dają wielkie szanse na piękną, wspólną przyszłość. Jeśli chodzi o pracę, lepiej skup się na udoskonalaniu swojego harmonogramu. Zamiast zatracać się w obowiązkach, wprowadź do rutyny więcej zdrowych nawyków. Bycie na odpowiedzialnej pozycji nie oznacza, że musisz zrezygnować z ćwiczeń. 

Katrin Ray Shumakov/Getty Images

Strzelec

Sezon Raka napełni twoje serce miłością. Pora zadbać o swoją romantyczną relację, a może nawet przypieczętować związek. Niestety, ten miesiąc nie sprzyja karierze. Naucz się czerpać przyjemność z rutyny i obowiązków, które czekają w domu. Z nowymi celami ruszysz dopiero w lipcu, gdy w kosmosie zapanuje ognista energia Lwa. Teraz powinnaś dokończyć zaległe sprawy, żeby nie być niczyim dłużnikiem. Uważaj na osoby, które żerują na twojej dobroci i wrażliwości. 

Koziorożec

W sezonie Raka przeprowadzisz ważne rozmowy ze swoim kochankiem. Uwierz, że to niezbędny krok w nawiązaniu poważnego, uczciwego związku. Retrogradacja Wenus może wprowadzić cię w zakłopotanie, jeśli chodzi o sprawy finansowe. Postaraj się ulepszyć swoją komunikację z przełożonymi i współpracownikami. Dyskusje jeden na jednego będą dla ciebie łatwiejsze niż spotkania w dużych grupach.

Wodnik

Sezon Raka obudzi w tobie romantyka. Przygotuj się na nowe doświadczenia w miłości i nieposkromioną siłę uwodzenia. Jeśli chodzi o pracę, poczujesz motywację, żeby nadrobić wszelkie zaległości. Skorzystaj z przypływu chęci do działania, a zminimalizujesz nagromadzony stres. Zadbaj o przyjaciół. Łącz się z osobami, które inspirują cię do bycia lepszą sobą. Unikaj wampirów energetycznych - nie ma sensu marnować na nich swojego czasu. 

Ryby

Masz ochotę zostać w domu i poprzytulać się ze swoim partnerem? Sezon troskliwego Raka obudzi twoją matczyną naturę. Zaopiekuj się swoim związkiem, planując więcej czasu we dwoje. W pracy możesz poczuć się super zmotywowana, żeby uporządkować finanse. Jeśli szukasz inspiracji, połącz się ze sztuką. Otocz się ludźmi, którzy mają dar do upiększania wszystkiego, czego się dotkną. Razem stworzycie coś kreatywnego.