Aby zrozumieć, na czym polega sezon Raka, trzeba poznać jego historię. W starożytnej astrologii Rak symbolizował nieustraszonego obrońcę mórz. Chronił każdego, kto był w niebezpieczeństwie. Odznaczał się niespotykanym honorem. Niestety, pewnego dnia skorupa Raka została zmiażdżona podczas jego nieustraszonej walki w obronie przyjaciela. Na cześć odwagi legendarnego Raka, kawałki pancerza rozrzucono po niebie. Powstałe z nich migoczące gwiazdy ułożyły się w zodiakalną konstelację.

Siła zodiakalnego Raka nie bierze się z mięśni czy intelektu, lecz pochodzi prosto z jego serca. 

Rak nie jest ani największym, ani najsilniejszym stworzeniem wodno-lądowym. Nie myślimy o nim więc w kategoriach obrońcy, a jednak ta istota ma wielką osobowość. Sezon Raka rozpocznie się w pierwszy dzień lata, czyli 21 czerwca. Przypomni nam, że my również skrywamy w sobie potężną moc. Za każdym razem, gdy czujemy się mali lub niezdolni do radzenia sobie z czymś trudnym, powinniśmy, tak jak Rak, połączyć się z siłą, która wypływa prosto z naszych serc. 

Miesiąc Raka nauczy nas, jak otworzyć się na otaczającą nas miłość. Znajdziemy w sobie odwagę i współczucie. Staniemy w obronie siebie, swoich bliskich oraz życia, którego pragniemy.

  • Żywioł Raka: woda
  • Planeta Raka: Księżyc
  • Sezon Raka: od 21 czerwca do 21 lipca
  • Starożytny symbol: krab obrońca mórz

Sezon Raka zacznie się dokładnie w przesilenie letnie. W atmosferze pojawiają się wtedy wysokie wibracje, a uzdrawiające moce Matki Natury staną się najsilniejsze. Rak uwrażliwi nas na te energie, dzięki czemu z radością powitamy lato. Poza tym miesiąc Raka będzie produktywny. Sprezentuje nam urodzajny nów księżyca w jego znaku, retrogradację Neptuna, retrogradację Chirona i kolejną Superpełnię, tym razem w Koziorożcu.  Dodatkowo w sezonie Raka otworzy się Brama Syriusza, gdy Słońce zrówna się z gwiazdą o tej nazwie. Będzie to duchowy punkt kulminacyjny, który zwiastuje nowe początki. Poniżej znajduje się horoskop na sezon Raka dla każdego znaku zodiaku >>

Horoskop na sezon Raka 2022

Baran

Sezon Raka obciąży cię energetycznie. Możesz poczuć wyczerpanie lub nadmierne pobudzenie. Zamiast tracić panowanie nad swoimi emocjami, przekieruj je na produktywne działania. Jeśli coś nie będzie szło po twojej myśli, zwolnij tempo i pozwól sobie na odpoczynek. Początek lata będzie dla ciebie korzystnym czasem na to, by wreszcie skreślić punkty z listy rzeczy do zrobienia. Pamiętaj więc, by nie kłaść na swoje barki więcej, niż możesz unieść. Pełnia księżyca w Koziorożcu 13 lipca Baranom wyda się wyjątkowo ciężka i przypomni o nierozwiązanych konfliktach, którymi należy się zająć. Wreszcie zdobędziesz się na szczerość, zamiast udawać, że wszystko jest w porządku. Rak celowo uwrażliwi twoje wnętrze.

Woda gasi ogień, a więc Baran Lew i Strzelec będą mieć pod górkę w sezonie Raka. 

Byk

W sezonie Raka planeta Uran spotka się na niebie z Węzłem Północnym w Byku. Węzeł Północny reprezentuje punkt karmy i dotyczy przeznaczenia. Jeśli w ostatnich miesiącach stąpałaś po niepewnym gruncie, ten tranzyt zacznie spełniać twoje manifestacje. Jednak w pierwszej kolejności tytułowy Rak rzuci cię na głęboką wodę. Razem z nim stawisz czoła swoim największym lękom. Chwilowy zamęt, chociaż nie będzie przyjemny, rozpocznie w tobie ważną metamorfozę. Na myśl o zmianach odczuwasz dyskomfort? Wewnętrzny spokój osiągniesz dopiero podczas pełni księżyca w Koziorożcu. Ów zjawisko pomoże ci się uziemić i zapuścić korzenie w jakimś nowym miejscu - czy to duchowo, czy fizycznie. Już nie cofniesz się do tego, co nie było ci pisane. 

Pełnia w Koziorożcu 13 lipca przyniesie stabilność w trakcie emocjonalnego miesiąca Raka. 

Bliźnięta

Kiedy Słońce zacznie świecić w Raku, możesz poczuć w sobie spadek energii. Na szczęście nie potrwa to długo, ponieważ w twoim znaku zagości planeta Wenus. Dzięki niej zwiększysz swoją atrakcyjność i dasz się ponieść fali twórczej inspiracji. W sezonie Raka zadbaj o swoje ciało, stwarzając nowe rytuały urodowe. Bądź pewna, że nów w Raku 28 czerwca wesprze twoje kreatywne projekty. Podczas tego zjawiska twoja kariera ruszy do przodu, a ty staniesz się bardziej popularna. Nie wahaj się więc przedstawić światu wszystkich swoich kreatywnych pomysłów.

Rak

Wszystkiego najlepszego, wkrótce masz urodziny. Gdy Słońce zawita w twoim znaku zodiaku, otrzymasz spory zastrzyk energii. Jako Rak, zaczerpniesz korzyści ze spędzania czasu na łonie natury, najlepiej w pobliżu wody. Noc przesilenia letniego pomoże zresetować twój zmęczony umysł. Spodziewaj się, że o tej porze roku rozpoczniesz w swoim życiu zupełnie nowy rozdział. Jeśli jest coś, co chciałabyś zrobić, nów w twoim znaku ci to umożliwi. W swoim sezonie z większą łatwością połączysz się z głosem intuicji. Skup się na tworzeniu harmonii w swoim życiu i pogłębianiu więzi z domem, cokolwiek oznacza dla ciebie to pojęcie.

Lew

W sezonie Raka pewne sprawy zbliżą się do punktu kulminacyjnego. Możesz odczuć potrzebę ponownego odwiedzenia swojej przeszłości i zamknięcia furtek, które zbyt długo były otwarte na oścież. Matczyna energia Raka zaopiekuje się twoim wnętrzem. Ujawni, w jakich sferach życia musisz raz na zawsze wyzbyć się iluzji. Twoja intuicja zostanie wyostrzona, abyś nie przeoczyła żadnych szczegółów. Z kolei pełnia w Koziorożcu przeciwstawi się twojej ognistej naturze. W jej trakcie powinnaś się poddać i uziemić. Spojrzysz na świat z realnej perspektywy. Spodziewaj się więc, że początek lata będzie dla ciebie uzdrawiającym czasem. 

Panna

Sezon Raka użyźni twój ziemski ogród. Wprowadź do swojego życia więcej harmonii poprzez stworzenie nowej rutyny. Pełnia w Koziorożcu 13 lipca okaże się dla ciebie szczególnie wspierająca. Poczujesz się bardziej ugruntowana, niezależnie od tego, z czym możesz się mierzyć. Spodziewaj się też, że na powierzchnię wypłynie temat twojego związku. Jeśli pojawiły się w nim niejasności, w sezonie Raka pozbędziesz się złudzeń. Kłamstwo ma krótkie nogi i wkrótce się wyda. Chociaż prawda bywa trudna do zniesienia, pozwoli ci podjąć właściwą decyzję. Bądź jednak gotowa na to, że Rak spotęguje twoje emocje. W poprawie nastroju pomogą ci wszelkie rytuały związane z wodą. Wybierz się na wakacje nad wodę lub po prostu skup się na relaksujących kąpielach i nawadnianiu swojego organizmu.

Waga

Jako szala zodiaku czujesz się najlepiej, gdy w twoim życiu panuje równowaga. Niestety, sezon Raka ponownie przetestuje twoje poczucie harmonii. Ostatnie miesiące mogły wywołać u ciebie serię dramatycznych zmian. Wykorzystaj wpływy żywiołu wody, aby naładować swoje baterie. Spędzaj czas w naturze i otaczaj się ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się dobrze. Nów księżyca 28 czerwca skieruje twoją uwagę na dom oraz życie rodzinne. Te sfery będą wymagać od ciebie ustalenia nowych granic. Zastanów się, jakiej rzeczy naprawdę chcesz poświęcić swój czas i energię. Możesz też odkryć jakąś niewygodną prawdę na temat osoby, z którą planujesz przyszłość. Pod koniec lipca w twojej relacji zabraknie stabilności, dlatego już teraz podejmij wysiłek, aby zawalczyć o swoją miłość.

Skorpion

W tym roku doświadczasz przyspieszonego rozwoju duchowego. Majowe zaćmienie księżyca w Skorpionie rozpoczęło w tobie ważną transformację. Cokolwiek wydarzyło się po drodze, wiedz, że jest to część większego planu, który ma dla ciebie Wszechświat. Na szczęście sezon Raka sprawi, że w twoim życiu zawita lekkość. Teraz powinnaś podróżować i spędzać jak najwięcej chwil ze swoimi bliskimi. Ustabilizuj swoje wnętrze poprzez pogłębianie kontaktu z naturą. Ponieważ rządzi tobą żywioł wody, to właśnie rzeki, jeziora, strumyki oraz morza stanowią twoje źródło uzdrawiania. Brama Syriusza na początku lipca dodatkowo wzmocni twoją intuicję. Jeśli chcesz otrzymać ważną wiadomość lub nawiązać kontakt ze swoją bratnią duszą, użyj energii tego portalu. Ustal intencję, a następnie poproś Przestrzeń o konkretny znak. Możesz też zacząć manifestować używając potęgi słów spisanych na papier. 

Strzelec

Sezon Raka ochłodzi twój ognisty temperament. Czas uwolnić wszystko, co tak bardzo starałaś się kontrolować. "Poddanie się" to twoje duchowe zadanie na kolejny miesiąc. Wykorzystaj energię nowiu w Raku 28 czerwca do uspokojenia się i zadbania o swój układ nerwowy. Skoncentruj się tylko na tym, co na tę chwilę wydaje się pewne. Puść wszystko inne. Płyń z prądem. Rak pokaże ci, jak nie opierać się nurtowi żywiołu wody.  Kiedy otworzy się Brama Syriusza, otrzymasz pożądany zastrzyk energii. Użyj jej, aby podjąć działania związane z twoimi największymi marzeniami. Podczas pełni księżyca 13 lipca oczyść się z nawyków, które już ci nie służą. Poproś Wszechświat o usunięcie z twojej przestrzeni stagnacji i napięcia - czynników blokujących twój rozwój osobisty. 

Koziorożec

Rak spoczywa naprzeciwko ciebie na kole zodiaku. Macie również jedno kluczowe podobieństwo – oboje zwiastujecie początek przesilenia. Sezon Raka przynosi przesilenie letnie, a sezon Koziorożca przesilenie zimowe. Wasze energie są ze sobą ściśle powiązane, dzięki czemu między wami panuje harmonia. Przed tobą korzystny czas na uporządkowanie twoich priorytetów i wyrównanie rachunków. Pełnia księżyca w twoim znaku, która wydarzy się w lipcu, zachęci cię do wzięcia odpowiedzialności za rzeczy nieustannie odkładane na później. Początek lata posłuży również wypoczynkowym wyjazdom za granicę oraz spędzaniu czasu w gronie przyjaciół i z rodziną. Otaczaj się energią, na jaką zasługujesz. Nie zadowalaj się żadnym marnym kąskiem.

Wodnik

Miesiąc Raka podaruje ci mnóstwo okazji do zresetowania się i nawiązania kontaktu ze swoją kobiecością. Kobieca energia wykracza poza płeć i polega na samoopiece oraz znajdywaniu wewnętrznej harmonii. Poczujesz w sobie niesamowity potencjał. Zasługujesz na to, by traktować się jak boginię własnego życia. Brama Syriusza, która uruchomi się w lipcu, dodatkowo wyostrzy twoją intuicję. Pomoże ci przejąć kontrolę i odkryć, w którym kierunku powinnaś podążać. Spodziewaj się duchowego przebudzenia. Twoje sprawy z dnia na dzień nabiorą prędkości.

Ryby

Sezon Raka to czas żywiołu wody współgrającego z twoją marzycielską duszą. Rzeczy, które wydawały się niepewne, nagle zyskają głębszy sens. Zwróć uwagę na to, jakie wiadomości i spostrzeżenia pojawią się wokół ciebie w nowiu księżyca 28 czerwca. Neptun wkroczy w retrogradację tego samego dnia, demaskując w twoim życiu wszelkie oszustwa. Pamiętaj, aby otoczyć się troską i poświęcać dużo czasu na odpoczynek. Możesz również doświadczyć proroczych snów próbujących przekazać ci istotne wskazówki. Ogólnie rzecz biorąc, początek lata będzie dla ciebie uduchowionym czasem. Nie zmarnuj żadnej szansy na samorozwój i pokonanie swoich wewnętrznych lęków.