Sezon Panny 2023 - zejdź na ziemię

Zbliża się sezon Panny, który zakończy brawurowy miesiąc Lwa. Słońce zagrzeje w znaku ziemi od 23 sierpnia do 23 września 2023. W tym magicznym przedziale czasowym doświadczymy wielu życiowych lekcji. Przed nami rzadka pełnia Niebieskiego Księżyca i uzdrawiający nów w Pannie. Nie liczmy jednak na to, że będzie spokojnie. Wszechświat ugnie się pod ciężarem silnych zjawisk kosmicznych.

W sezonie Panny doświadczysz:

Panna to pustelniczka zodiaku. Kroczy przez życie własnymi ścieżkami. W jej energii zechcemy spędzać czas samotnie. Czekają nas chwile nasączone melancholią, gdy lato zacznie ustępować jesieni. Dar Panny polega na wydobywaniu z ludzi najlepszych cech. Ten znak ziemi ceni sobie praktyczność ponad szybkość. Płomienny zapał, którym obdarzał nas Lew, teraz powinniśmy skierować na pracę, samodyscyplinę oraz zadbanie o własne zdrowie. Wszystko, czego potrzebujemy, znajduje się wokół nas.

Malte Mueller/Getty Images

  • Symbol Panny: dziewica
  • Żywioł: ziemia
  • Planeta rządząca: Merkury
  • Dom astrologiczny: szósty dom

Zagrożenia i szanse - na co uważać?

Wenus wciąż znajduje się w retrogradacji i pozostanie w niej przez cały wrzesień. Z tego powodu sezon Panny nie wróży postępu w karierze lub miłości. Astrologia radzi, by jeszcze przez miesiąc wstrzymać się z podjęciem ważnych decyzji. Ruch wsteczny Wenus przynosi więcej szkód, niż pożytku. Oczywiście, wywołane zmiany ostatecznie naprowadzą nas na właściwą ścieżkę. 

Gdy w kosmosie panuje wiele retrogradacji, nasze dążenia do celu zostają spowolnione. 

Wyzwania Merkurego, czyli władcy Panny

Największym zagrożeniem miesiąca będzie retrogradacja Merkurego. Jak na złość, wystartuje 23 sierpnia, czyli w pierwszy dzień sezonu Panny. Merkury rządzi Panną, więc jego wpływy zostaną wyolbrzymione. Uwaga na pomyłki w pisowni i wiadomości od toksycznych byłych. Lepiej nie podpisywać umów. Wyjazdy też zostaną opóźnione lub odwołane na ostatnią chwilę. Nic nie potoczy się zgodnie z planem, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość. 

Chaotyczna retrogradacja Urana

Sezon Panny to również początek burzliwej retrogradacji Urana. Już 28 sierpnia wkroczymy w okres życiowych turbulencji. Sierpień i wrzesień będą szkołą przetrwania, lecz z pomocą nadejdzie pełnia Księżyca w Rybach. W trakcie tej fazy, 30 sierpnia, warto ustalić swoje cele na kolejnych 6 miesięcy. Czas panowania Panny nieprzypadkowo zbiega się z okresem żniw. Pora dokonać bilansu swoich zbiorów, by korzystać z nich mądrze w przyszłości. Czas wyrównać poziom życiowej energii i wzmocnić swoją jaźń na nadchodzącą jesień. 

Afirmacja na sezon Panny: „Jestem całością, jestem kompletna. Mam moc czerpania uzdrowienia z samej siebie. Odpowiedzi, których szukam, są we mnie. W tym sezonie łączę się z tą wiedzą i wykorzystuję ją na swoją korzyść."