Sezon Koziorożca 2022-2023: co nas czeka?

Sezon Koziorożca rozpocznie się w przesilenie zimowe 21 grudnia i potrwa do 19 stycznia. Ilekroć nadchodzi czas jego panowania, warto przypomnieć sobie, jaką symboliką został obdarzony ów znak zodiaku ziemi. Koziorożec to w astrologii mityczna koza morska, czyli stworzenie w połowie będące rybą, a w połowie kozą. Dzięki temu wspina się na najwyższe szczyty gór i pływa po głębinach morza. Dostrzega zatem wiele punktów widzenia z różnych ciekawych perspektyw. Ta definicja przekłada się na życie jako wspinaczka po drabinie kariery oraz pokonywanie swoich granic. Ostatni znak ziemi swoją ambicją napędza motywację do spełniania marzeń.

Sezon Koziorożca jest tutaj po to, aby zwiększyć nasz potencjał i poziom wytrzymałości. W tej końcówce kolejnego ciężkiego roku pozwól sobie na głębokie uziemienie. 

Przesilenie zimowe - jak wpłynie na twój nastrój i duchowość? 

Nów w Koziorożcu i ambitny nowy rok

Koziorożcem rządzi Saturn, planeta zaangażowania. Wkrótce poczujemy jego ugruntowaną, praktyczną wibrację, która zachęca do skupienia się na realiach codziennego życia. Pora wziąć odpowiedzialność za swoją przyszłość i zacząć budować coś trwałego, na lata. Ponieważ sezon Koziorożca zakończy się dopiero w styczniu, z jego energią wkroczymy w nowy rok. Motywy przewodnie roku 2023 to duchowość oraz niezależność. Przez kolejnych 12 miesięcy będziemy się uczyć, jak nie zatracać się w innych. Los wielokrotnie postawi nas w sytuacjach, w których możemy liczyć tylko na siebie. 

Jeśli porywcza energia Strzelca zaprowadziła w twoim życiu chaos, Koziorożec pomoże ci odzyskać stabilność. 

Nów księżyca w Koziorożcu 23 grudnia będzie świetną okazją do wyznaczenia sobie ambitnego celu. Kiedy Luna wschodzi na niebie w znaku ziemi, nasze manifestacje zyskują długotrwały potencjał. Coś, co zamarzymy sobie w tym nowiu, pomoże nam zbudować naszą wymarzoną przyszłość. Posiej nasiona intencji, które w nowym roku mają szansę przynieść ci obfite plony. 

Wpływ Koziorożca na znaki zodiaku

Znaki ziemi, czyli Koziorożec, Panna i Byk w tym sezonie odzyskają poczucie komfortu. Lew, Baran i Strzelec, którymi rządzi ogień, niestety mogą mieć pod górkę. Poczują się przytłoczeni dorosłymi sprawami. Los zmusi je do wzięcia odpowiedzialności za rzeczy do tej pory zamiatane pod dywan. Znaki wodne z kolei powinny oczekiwać powodzenia w sprawach zawodowych. Warto, żeby przysiadły do swoich celów związanych z karierą. Nadszedł czas, aby myśl stała się czynem, o czym przekonają się też znaki powietrza. Pamiętajmy jednak, że w sezonie Koziorożca lepiej stworzyć plan, zamiast działać spontanicznie. W przeciwnym razie nasze działania pokrzyżuje retrogradacja Merkurego, która wysuwa się na horyzont. Chociaż końcówka roku będzie chaotyczna, uziemiające wibracje Kozła pomogą nam odzyskać poczucie stabilności.

Najważniejsze przepowiednie na 2023 rok >>