O czym jest serial "Wielka"?

Serial "Wielka" opowiada historię Katarzyny Wielkiej, która przeszła drogę od nikomu nieznanej outsiderki do najdłużej panującej kobiety w historii Rosji. Produkcja przedstawia wybrane fragmenty z jej życia, ale trzeba jednak pamiętać, że w dużej mierze ten tytuł to wytwór wyobraźni scenarzystów. Serial w luźny sposób pokazuje historię młodej romantycznej dziewczyny, która przybyła do Rosji, aby zawrzeć zaaranżowany związek małżeński z carem Piotrem. Zamiast miłości i szczęścia, u jego boku odnajduje niebezpieczny, zdeprawowany i zacofany świat, który postanawia zmienić. Jednak, aby tego dokonać musi zabić własnego męża, pokonać potęgę kościoła i objąć władzę. Serial doskonale przedstawia carycę Katarzynę podczas wcielania się w różne role swojego życia, m. in. kochanki, nauczycielki, władczyni, wojowniczki i przyjaciółki. Produkcja osadzona w historycznych czasach, świetnie wpasowuje się w dzisiejsze czasy. 

"Wielka 3": fabuła kolejnego sezonu

Po ogromnym sukcesie, jaki odniósł drugi sezon serialu, platforma Hulu potwierdziła kolejną odsłonę historii carycy Katarzyny. Na chwilę obecną o trzecim sezonie "Wielkiej" nie wiemy zbyt wiele. Pewne jest to, że pojawi się 10 nowych odcinków, w których poza Elle Fanning jako Katarzyna, powróci także Nicholas Hoult w roli Piotra. Platforma streamingowa Hulu nie poinformowała o fabule trzeciej części, więc ciężko określić co zdarzy się dalej. Pewne są jednak napięte stosunki między małżeństwem po nieudanej próbie zabójstwa oraz dalszy rozwój konfliktu z Turcją. 

Obsada kolejnego sezonu "Wielkiej"

Za produkcję trzeciego sezonu serialu ponownie będzie odpowiadać showrunner i scenarzysta - Tony McNamara ("Ashby"). W obsadzie, oprócz Elle Fanning ("Wszystkie jasne miejsca") i Nicholasa Houlta ("Mad Max: Na drodze gniewu"), ponownie zobaczymy Phoebe Fox ("Anioł śmierci"), Adama Godleya ("The Umbrella Academy"), Gwilym Lee ("Wesele na końcu świata"), Charity Wakefield ("Close to the Enemy"), Douglasa Hodge'a ("Joker"), Sachę Dhawanę ("The Boy With The Top Knot"), Bayo Gbadamosiego ("Wojna światów") i Belindę Bromilow ("Facet od serca"). 

 

Nowy sezon na razie nie ma daty premiery, więc pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje!