Netflix: "Wiedźmin" - premiera i trailer

Produkcja ma się pojawić na platformie Netflix jeszcze w tym roku, dokładnie w grudniu 2019. Serial, w którym tytułową rolę zagra brytyjski aktor Henry Cavill, wywołuje niemałe emocje zarówno wśród fanów autorskich produkcji Netfliksa, jak i entuzjastów książek Sapkowskiego oraz gry powstałej na podstawie "Wiedźmina". Serwisy gamingowe ujawniły kilka miesięcy temu, że "The Witcher" trafi na platformę streamingową 20 grudnia 2019 roku, co też ostatnio potwierdził Netflix, a równolegle wyciekła informacja o kręceniu drugiego sezonu serialu. 

Henry Cavill o serialu "Wiedźmin": "postać Geralta mnie fascynuje. A presja ze strony fanów motywowała do tego, żeby wypaść jak najlepiej" >>

Ten serial Netflix będzie hitem na Święta 2019. Zobacz teaser 2. sezonu "You"/"Ty" >>

Te dwa słynne seriale na Netflix zaraz znikną z platformy. O jakie tytuły chodzi? >>

Przed oficjalnym zwiastunem platforma pokazała najpierw zapowiedź trailera i teaser. Teraz jednak w pełnej krasie zobaczycie, czego można się spodziewać po serialu. Główny zwiastun "Wiedźmina" pojawił się na kanale YouTube Netfliksa w czwartek z krótkim opisem: "Nie możesz uciec od przeznaczenia tylko dlatego, że się go boisz. Henry Cavill w roli Geralta z Rivii. Serial 'Wiedźmin' już 20 grudnia" i wystarczyła chwila, by trailer obejrzało ponad 360 tysięcy osób. Fani produkcji nie kryją zachwytu w komentarzach: "W końcu mogę przyznać z czystym sumieniem: jestem na tak", "Wygląda w końcu na serial na jaki zasługiwała ta cudowna saga o Geralcie", "Myślałem, że Sapkowski wyolbrzymiał porównując to do 'Gry o Tron', ale po zwiastunie widzę, że wcale tak nie jest. Czekam z niecierpliwością" piszą. 

Seriale, które powinnaś nadrobić w Święta >>

Główny zwiastun serialu robi wrażenie: doskonałe ujęcia, mroczny, wręcz gęsty klimat, hipnotyzujące postaci i zaskakujące efekty specjalne (za część z nich odpowiada polska firma Platige Image).

Pierwsze informacje na temat planów stworzenia przez Netflix serialu "Wiedźmin" pojawiły się w maju zeszłego roku, a już we wrześniu zdradzono nazwisko głównego aktora tej produkcji - Henry'ego Cavilla. W "The Witcher" zagrają również Anya Chalotra, Freya Allan, Anna Shaffer, Joey Batey, Björn Hlynur Haraldsson, Jodhi May, Adam Levy, a także Maciej Musiał, który wcielił się w Sir Lazlo. Serial "Wiedźmin" powstał na podstawie słynnych książek Andrzeja Sapkowskiego.

dd