Sennik: wojna we śnie

Podświadomie, taki symbol wywołuje u nas strach i niepokój. Wiadomo jednak, że motywy senne nie zawsze podlegają dosłownej interpretacji i tak też jest w tym przypadku. Aby poznać dokładne znaczenie snu, warto zapamiętać możliwie najwięcej szczegółów. Duże znaczenie ma m.in. to, czy osoba śniąca była stroną konfliktu, uciekała przed walką, czy ukrywała się. Już sam fakt, że we śnie pojawia się motyw wojny, może oznaczać, że czeka na nas nieprzyjemna, generująca wiele stresu sytuacja. 

Sennik: wojna: ucieczka

Sny o ucieczce zazwyczaj pojawiają się w momentach, gdy odczuwamy silny strach. Dotyczy to także snów o wojnie. Motyw ucieczki przed wojną może oznaczać, że w naszym życiu pojawiły się sytuacje, o których za wszelką cenę chcemy zapomnieć. Może to dotyczyć trudnego okresu w pracy, problemów zdrowotnych lub kryzysu małżeńskiego. Taki sen nie jest zatem ostrzeżeniem, a odzwierciedleniem stanu ducha osoby śniącej. 

Sennik: walizka. Co oznacza walizka we śnie?>>

Sennik wojna: ukrywać się

Jakie inne interpretacje tego snu obejmuje sennik? Wojna, przed którą staramy się ukryć, symbolizuje uchylanie się przed koniecznością podjęcia trudnych decyzji. Najprawdopodobniej, w życiu osoby śniącej pojawił się trudny okres, wymagający podjęcia niełatwych działań, mogących skutkować zerwaniem więzi z bliską osobą. Nie każda decyzja, którą przychodzi nam podejmować, może być określana jako łatwa, ale w tym przypadku, nie warto odwlekać tego, co i tak jest nieuniknione. Zwłoka może bowiem doprowadzić do pogorszenia sytuacji.

Sennik: pranie. Co oznacza sen o praniu?>>

Sennik wojna: samoloty, nalot

Sen, w którym widzimy nalot sił wroga, symbolizuje zbliżające się kłopoty. Warto zwrócić uwagę na typ samolotów, które pojawiają się na niebie. Bombowiec lub wiele bombowców to symbol zbliżających się kłopotów - już wkrótce przyjdzie ci się zmierzyć z przykrą sytuacją, która może wywołać efekt lawiny, pociągając za sobą inne niemiłe zdarzenia. Jeżeli na horyzoncie pojawią się kłopoty, nie ignoruj ich.

W snach często pojawiają się też nadlatujące myśliwce. Takie samoloty oznaczają, że trzeba przygotować się na trudny okres, nie tylko w życiu osobistym, ale i zawodowym.

Sennik wojna: żołnierze

Także sen o żołnierzach należy interpretować jako ostrzeżenie, ale żeby zrozumieć jego treść, trzeba skupić się na tle sennych wydarzeń. Gdy widzisz maszerujących żołnierzy, musisz przygotować się na życiowe zmiany, wywołujące silne przygnębienie. Gdy żołnierze z twojego snu prowadzą walkę, może to oznaczać, że wkrótce ktoś będzie oczekiwał, że zajmiesz stronę w konflikcie, jednak sennik zaleca zachowanie neutralności. Żołnierze na wojnie to motyw, który wskazuje na zbliżające się kłótnie z otoczeniem. Jeżeli widzisz rannych żołnierzy, twoja sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu. Sen, w którym boisz się żołnierzy, może oznaczać, że czeka cię odtrącenie.  

Sennik wojna: atak, walka

Widziany we śnie wybuch wojny jest o tyle pozytywnym symbolem, że trafnie zinterpretowany, pozwala uniknąć zbliżających się problemów. Osoby, które we śnie uczestniczą w ataku, powinny spodziewać się strat finansowych. Jeżeli we śni przyglądamy się atakowi, oznacza to, że powinniśmy za wszelką cenę unikać kłopotów.

Sennik: kłótnia. Co oznacza kłótnia we śnie?>>

Sennik wojna: przygotowania

Oprócz działań wojennych, częstym motywem, pojawiającym się w snach, są też same przygotowania do konfliktu zbrojnego. Jeżeli śni ci się, że obserwujesz przygotowania do wojny, np. w telewizji, może to oznaczać, że już wkrótce otrzymasz złe wieści. Jeżeli we śnie bierzesz udział w przygotowaniach do konfliktu, możesz spodziewać się, że sprawy, którymi obecnie się zajmujesz, nie powiodą się. Gdy we śnie stoisz obok zbrojących się wojsk, musisz przygotować się na nadciągające nieszczęście, które może dotyczyć zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej.