Sennik: wilk we śnie

Co oznacza wilk we śnie? Przede wszystkim, zwierzę to, pomimo swojej dostojności, jest drapieżnikiem, który skrywa w sobie pewną tajemnicę. Symbolizuje dzikość i niezależność, a także siłę, wytrwałość w dążeniu do celu i niespożytą energię. Musisz koniecznie zwrócić uwagę na to, jak nastawiony jest do ciebie wilk, którego właśnie oglądasz, jakie ma cechy fizyczne i co aktualnie robi. Pamiętaj, że spora część snów może się odnosić do twojej uśpionej części osobowości, odpowiedzialnej za pierwotne popędy, dlatego musisz być bardzo uważna w ocenie tego, co widzisz.

Sennik: wilki atakują

Tego rodzaju sen może wskazywać na to, że prawdopodobnie ktoś z najbliższego otoczenia nie jest wobec ciebie w pełni szczery. Z tego powodu lepiej będzie zachować pewną ostrożność i uważać na rady udzielane przez innych. Jeśli atakuje cię stado wilków, prawdopodobnie czeka cię niebawem poważna kłótnia albo masz znacznie więcej wrogów w swoim życiu, niż ci się wydaje. Szare wilki nie powinny cię jednak przerażać. Możliwe, że to jedynie znak odnoszący się do monotonii twojego życia, z którego w głębi duszy nie jesteś szczęśliwa.

Sennik: pranie. Co oznacza sen o praniu?>>

Sennik: biały wilk

Nie zawsze jednak wilk musi zwiastować nieszczęście czy wskazywać na coś złego. Wilk łagodny, widziany we śnie, może oznaczać, że już niebawem zdobędziesz nową przyjaźń lub ktoś, kogo dotychczas nie byłaś pewna, pokaże ci się z lepszej strony. Jeśli zwierzę będzie miało biały kolor, prawdopodobnie wspólnie z zaprzyjaźnioną osobą będziecie musieli rozwiązać jakąś kwestię trudną do zrozumienia dla innych.

Przyjazny wilk, okazujący jednocześnie swą siłę, często wskazuje na to, że niebawem odnajdziesz na swojej drodze mentora, który cię poprowadzi (może przez życie, a może tylko stanie się twoim przewodnikiem w jakiejś konkretnej dziedzinie). Jeśli natomiast dostrzeżesz wilka, który znajduje się w niebezpieczeństwie, prawdopodobnie niebawem znajdziesz wyjście ze wszystkich problematycznych sytuacji.

Sennik: czarny wilk

Czarny wilk zwiastuje nieszczęście. Najczęściej okazuje się, że grozi ci jakieś niebezpieczeństwo, rzadziej chodzi o jakieś dolegliwości związane ze zdrowiem. Jeśli we śnie zdarzy ci się ugryzienie przez wilka, możesz podejrzewać, że masz istnieje problem, z którego nie do końca zdajesz sobie sprawę. Możesz też potrzebować dodatkowego wsparcia bliskich lub po prostu większej wiary we własne siły.

Sennik: kłótnia. Co oznacza kłótnia we śnie?>>

Sennik: wilk w lesie, w domu

Jeśli wataha wilków spotka cię we śnie pośród leśnej scenerii, niewykluczone, że jakieś wydarzenie w niedalekiej przyszłości zakłóci twój spokój. Nagły problem może wynikać z różnych przyczyn i dotyczyć różnych sfer w twoim życiu. Poważnie powinien cię natomiast zaniepokoić wilk spotkany w domowym zaciszu. Być może w twoim życiu niebawem pojawi się ktoś, z kim nie chciałabyś mieć nic wspólnego, lub też ściągnie na ciebie kłopoty, których się nie spodziewałaś. Ewentualnie może nadciągać jakiś konflikt rodzinny, choć ten powinien w miarę szybko przeminąć.

Może się też zdarzyć, że we śnie będziesz uciekać przed wilkami. Sen taki powinnaś uznać za przestrogę, ponieważ bardzo prawdopodobne, że ktoś, kogo bardzo sobie cenisz, zawiedzie twoje zaufanie lub cię zdradzi. Najlepiej zrobisz, jeśli przez pewien czas zachowasz ostrożność w relacjach międzyludzkich i będziesz uważała na to, co robisz i mówisz w towarzystwie. Podobne znaczenie może mieć sen, w którym co prawda nie widzisz wilka, ale słyszysz jego wycie.

Kiedy we śnie głaszczesz wilka, w twoim życiu przypuszczalnie jest ktoś, kogo usilnie próbujesz zmienić. Wizja ta ma być ostrzeżeniem dla ciebie, że już niebawem, mimo twoich starań, ta osoba pokaże swoje prawdziwe oblicze, dlatego lepiej, jeśli zaakceptujesz ją taką, jaka jest, a nie taką, jaka chciałabyś, żeby była.