Co oznacza sen o tańcu?

Wiele osób twierdzi, że taniec daje im prawdziwe poczucie wolności. Rzeczywiści, w tańcu łatwo wyzbywamy się wszelkich barier i ochoczo odrzucamy ograniczenia. Uczucie, jakie towarzyszy nam na jawie, w dużej mierze określa znaczenie snu o tańcu.

Gdy śni ci się, że tańczysz, może to oznaczać, że pragniesz żyć pełnią życia, cieszyć się każdą chwilą, doświadczać skrajnych emocji i w konsekwencji - osiągnąć pełną harmonię. Ten symbol może też wyrażać nasze wewnętrzne uczucia i, podobnie jak sen o kwiatach, radość, którą w sobie nosimy.

Niektórzy są zdania, że taniec to swoista metafora aktu seksualnego. Takie przekonanie jest też wyrażone w księdze snów, bo jedna z interpretacji tego motywu wskazuje, że taka nocna projekcja odzwierciedla nasze seksualne pragnienia i obrazuje pożądanie, które w nas drzemie. W tym kontekście, symbol ten jest dość niejednoznaczny, bo może wskazywać na życie pełne namiętności i uniesień, jak i na chwilową, być może nawet jednorazową przygodę. 

Na jawie, taniec niejedno ma imię, podobnie we śnie. Czasami tańczymy z kobietą, innym razem z mężczyzną. W niektórych snach, naszym partnerem jest człowiek, z którym planujemy spędzić życie, w innych - ktoś zupełnie obcy. Czasami widzimy samych siebie w tańcu, innym razem przyglądamy się roztańczonemu tłumowi, ale nie uczestniczymy w zabawie. Każdy z tych pozornie niewiele znaczących szczegółów ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowości interpretacji snu o tańcu, więc warto przypomnieć sobie możliwie najwięcej takich detali.

Sennik: tańczyć z mężczyzną

Taniec w parze z mężczyzną to dość uniwersalny symbol, który można interpretować na wiele sposobów. W najogólniejszym tłumaczeniu, taki motyw wróży nam płomienny romans, ale nie należy liczyć, że w tym przypadku przygoda przerodzi się w coś trwałego.

Aby móc zrozumieć znaczenie snu, warto zwrócić uwagę na wygląd mężczyzny, który prowadził nas w tańcu. Jeżeli był on przystojny jak gwiazda kina, to zły znak. Taki sen przepowiada nam związek pełen wybojów. Twój partner już wkrótce pokaże swoją drugą twarz - oblicze człowieka szalenie zazdrosnego. Wasza relacja stanie się toksyczna, a jedynym sposobem na poprawę sytuacji będzie rozstanie. 

Jeżeli we śnie tańczysz z mężczyzną, którego nie darzysz sympatią, potraktuj to jako dobry znak. Taka nocna projekcja przepowiada nam, że niebawem zakopiemy topór wojenny i pogodzimy się z kimś, z kim pozostajemy w konflikcie od wielu lat.

Sennik: taniec z kobietą

Wbrew pozorom, o tańcu z kobietą śnią nie tylko mężczyźni. Taki motyw może wydać się dość niepokojący, w końcu taniec jest metaforą aktu seksualnego. Czy oznacza to zatem, że osoba śniąca gdzieś na dnie świadomości skrywa skłonności homoseksualne? Niekoniecznie. Rzeczywiście, ten symbol wskazuje na chęć odkrywania tego, co nieodkryte i na głęboką potrzebę przeżycia ekscytującej przygody erotycznej. Nie oznacza to jednak, że śniąca chce zaznać przyjemności z osobą tej samej płci, choć nie można tego wykluczyć. Sama wiesz najlepiej, czego chcesz i co sprawia ci przyjemność. Sen o tańcu z kobietą podpowiada ci, że powinnaś podążać za własnymi pragnieniami.

Jeżeli o tańcu z kobietą śni mężczyzna, interpretacja nocnego marzenia jest taka sama, jak snu kobiety o tańcu z mężczyzną.

Sennik: tańczący ludzie, zabawa taneczna

Zdarza się, że we śnie jesteśmy biernymi obserwatorami zabawy tanecznej. Taki motyw zapowiada czas trudnych wyborów. Już wkrótce, osoba śniąca będzie musiała wybierać między dwojgiem ludzi. Co to oznacza? Sennik nie precyzuje tego zbyt dokładnie. Biorąc pod uwagę ogólny wydźwięk snu o tańcu, należy założyć, że między tobą a twoim partnerem stanie trzecia osoba. Taniec oznacza spontaniczność, ale tej decyzji nie powinnaś podejmować lekkomyślnie. Tutaj potrzebna jest gruntowna analiza, choć powinnaś wsłuchać się też w głos swojego serca. pamiętaj, że konsekwencje niektórych wyborów ponosimy do końca życia. Los bywa nieprzewidywalny i w tym kontekście, motyw obserwowania roztańczonych ludzi przypomina nieco sen o rowerze.

Sennik: taniec na rurze

Taniec na róże może być tak samo wyzywający, co zmysłowy. Choć sama forma tańca wydaje się to wyraźnie sugerować, taki sen nie ma wydźwięku erotycznego. Podobnie jak sen o lataniu, motyw, o którym mowa, wróży nam ekscytującą przygodę. Niebawem nadarzy się okazja zrobienia czegoś absolutnie szalonego. Ulegnij tej pokusie, a nie pożałujesz. 

Sennik: taniec z nieznajomym

Sen o tańcu z nieznajomym mężczyzną można interpretować na dwa sposoby. Taki symbol najprawdopodobniej oznacza, że czeka cię romans, zwłaszcza jeżeli we śnie, twój partner do tańca pokazuje ci poszczególne kroki układu

Jeżeli natomiast śnisz, że tańczysz z nieznajomym, który okazuje się świetnym tancerzem, oznacza to, że saldo twojego konta zwiększy się o pokaźną sumę. Nie chodzi tu o podwyżkę w pracy, bardziej o prezent.