Co oznacza śnieg we śnie?

Sen o śniegu należy do tych nocnych marzeń, które zazwyczaj ignorujemy. Motyw przewodni jest na tyle banalny, że nie staramy się znaleźć w nim żadnych  wskazówek czy ostrzeżeń. To spory błąd. Według księgi snów, śnieg we śnie skrywa w sobie głęboki przekaz, zupełnie jak sen o podróży.

W najbardziej ogólnej interpretacji, śnieg stanowi metaforyczną wizualizację naszych uczuć. Taki symbol może wskazywać na samotność, ale także na oziębłość i emocjonalną pustkę. Często zdarza się, że śniąc o śniegu, doznajemy czegoś w rodzaju oświecenia. Wynika to z tego, że taki motyw może odnosić się także do oczyszczenia duszy, choć zdarza się też, że śnieg we śnie symbolizuje problemy, zmartwienia, a nawet niecne uczynki. 

Trzeba jednak wiedzieć, że żadna z powyższych interpretacji nie musi odnosić się do twojego snu. Tak to już bywa, że nawet jeden szczegół może całkowicie odmienić przekaz nocnej projekcji. Chcesz poznać znaczenie sennych marzeń, w których pojawił się śnieg? Poniżej znajdziesz interpretację najczęściej powtarzających się snów z tym symbolem.

 

Sennik: padający śnieg

Motyw padającego śniegu przestrzega nas przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, zupełnie jak sen o ucieczce. Osoba śniąca będzie musiała zmierzyć się z wieloma problemami. Wszystko wskazuje na to, że w pewnym momencie straci wiarę w sens stawiania oporu wobec przeciwności losu, jednak nie można się poddawać. Będzie to wymagało niemal nadludzkiego wysiłku, ale finalnie uda się zatriumfować i unieść ręce w geście zwycięstwa.

To pociągnie za sobą szereg pozytywnych zdarzeń. Dzięki swojemu uporowi, zyskasz uznanie w oczach osób, które dotąd nie darzyły cię szacunkiem. To z kolei otworzy przed tobą zupełnie nowe perspektywy, które dotąd były całkowicie poza twoim zasięgiem. W tej interpretacji, motyw śniegu przypomina sen o morzu - także ten symbol wskazuje na konieczność podjęcia walki z przeciwnościami losu.

 

Sennik: śnieg latem

Nasze sny często bywają niedorzeczne, więc widok śniegu padającego latem dla nikogo nie jest chyba zaskakujący. Nie należy jednak pozostawać obojętnym wobec tego motywu, bo kryje się za nim ważna przestroga.

Gdy śnisz o śniegu padającym latem, spodziewaj się, że niebawem doznasz wielu przykrości. Obok ciebie jest osoba, która nie potrafi docenić twoich zalet. Być może chodzi tu o twoją drugą połówkę, choć nie można wykluczyć, że taki sen dotyczy zawodowej sfery twojego życia. Rada? Dokładnie zastanów się, z czyjej strony może spotkać cię największa przykrość. Nie uda ci się zmienić tego, co ma się dokonać, ale możesz wykonać unik, o ile w porę rozpoznasz zagrożenie.

 

Sennik: śnieg na drodze

Śnieg zalegający na drodze to największa zmora kierowcy. Czy widziany we śnie zapowiada coś złego? Niestety, tak. Jeżeli śnisz taki sen, spodziewaj się przeszkód na drodze do celu. Trudności, o których mowa, znacząco spowolnią twój marsz ku sukcesowi. Czy wróżą ci fiasko? To zależy wyłącznie od ciebie. Jeżeli poddasz się i zawrócisz, przegrasz. Jeżeli jednak nie ugniesz się pod naporem problemów i nie zmienisz kursu, w końcu uda ci się osiągnąć to, czego pragniesz. Będzie to wymagało większego wysiłku, ale podjęty trud opłaci ci się. 

 

Sennik: chodzić po śniegu

Śniło ci się, że chodzisz po śniegu? Ten motyw symbolizuje wyzwania, z którymi zmagasz się na co dzień. Sennik zaleca wytrwałość.

Jeżeli we śnie kroczysz w śnieżnej zamieci, potraktuj to jako pomyślną wróżbę. Taki sen oznacza, że uda ci się przezwyciężyć trapiące cię problemy. O jakich kłopotach mowa? Na to pytanie każdy musi udzielić odpowiedzi we własnym zakresie.

Jeżeli we śnie chodzisz boso po śniegu, potraktuj to jako ostrzeżenie. Twoja podświadomość sugeruje ci, że podejmujesz lekkomyślne decyzje. Jeżeli dalej będziesz działał w ten sam sposób, stracisz wszystko, co do tej pory zdobyłeś.

 

Sennik: burza śnieżna

Na jawie, burza śnieżna to wyjątkowo niebezpieczne zjawisko. Czy także we śnie powinna wzbudzać strach? Cóż, to niezbyt pomyślna wróżba. Taki motyw zapowiada wyjątkowo trudny okres w życiu osoby śniącej. Sennik wskazuje na problemy ze zdrowiem, ale to zaledwie początek kłopotów. Brak możliwości wykonywania pracy przyczyni się do wystąpienia problemów finansowych. Twoja sytuacja wydaje się być beznadziejna, ale to nieprawda. Pamiętaj, że masz wokół ciebie życzliwych ludzi, którzy zawsze są gotowi służyć ci pomocą, Musisz tylko przezwyciężyć źle pojmowaną dumę i poprosić o nią, a z całą pewnością uda ci się znaleźć drogę wyjścia z zamieci.