Sennik: ślub - co oznacza?

W senniku można znaleźć wiele różnych interpretacji, związanych zarówno ze ślubem, jak i powiązanymi z nim atrybutami. Samo pojawienie się we śnie tego wydarzenia może oznaczać pogodzenie dwóch sprzeczności, np. dwóch skonfliktowanych ze sobą osób. Ten symbol może mieć również wymiar bardziej psychologiczny i oznaczać ujednolicenie własnych poglądów. Pojawienie się ślubu we śnie przyszłej panny młodej symbolizuje lęki i wahania, które odczuwa ona przed zamążpójściem. Jest to w końcu dzień, który poprzedzają miesiące przygotowań i wiele nerwów. Jeśli więc tego typu sny pojawią się przed twoim ślubem, najprawdopodobniej jest to odbicie całego zgromadzonego w tobie stresu. Oglądanie we śnie własnego ślubu może zwiastować także nadchodzące kłopoty i duże zmiany w twoim życiu. Bardzo możliwe, że ta modyfikacja zmusi cię do paru wyrzeczeń i doda ci nieco obowiązków. Problemy będą jednak przejściowe, a całość zakończy się dobrze.

Jeśli podczas ceremonii pełnisz rolę świadka lub asystenta (np. podajesz obrączki), to sen o ślubie może być interpretowany jako zwiastun pozytywnych wydarzeń. Najczęściej taki sen zapowiada nadejście dobrych wieści lub przyjemnych obowiązków. Często sen o byciu świadkiem interpretowany jest w sennikach jako zapowiedź awansu. Warto jednak pamiętać, że samo marzenie senne nie jest powiązane z konkretną sferą życia, a nadchodzące wiadomości mogą być związane zarówno z życiem zawodowym, jak i prywatnym.

Sen o ślubie jest także dobrym omenem, jeśli planujesz duże przedsięwzięcie lub ryzykowną inwestycję. Oznacza on, że osiągniesz wszystkie wyznaczone przez siebie cele, a twój projekt zakończy się dużym sukcesem. Przy interpretacji snu o ślubie warto jednak zwrócić uwagę na to, w jakich barwach przedstawiane jest samo wydarzenie. Jeśli obraz jest pełny soczystych barw, pozbawiony zbędnej szarości i bardzo żywy, to możesz spać spokojnie. Jeśli natomiast oglądany przez ciebie ślub odbywa się w mrocznym i nieprzyjaznym pomieszczeniu, bądź ostrożna - zwłaszcza na pierwszych etapach planowanej inwestycji.

Ronnie Kaufman, Getty Images

Sennik welon - co oznacza?

Welon jest jednym z najważniejszych ślubnych atrybutów. Sama interpretacja snu o welonie pokrywa się z odczuciami, które pojawiają się u wielu kobiet w trakcie i po zaślubinach. W marzeniach sennych zobaczenie welonu jest symbolem spełnienia wszystkich marzeń i życzeń, nawet tych do tej pory niezdefiniowanych. Istotne jest jednak to, by atrybut ten nie znajdował się na głowie panny młodej. Jeśli bowiem welon w twoim śnie jest przypięty do włosów, zwiastuje to brak szczęścia miłości lub kłopoty w związku. Jeszcze gorzej jest, jeśli przedmiot ten zostaje zniszczony lub podarty. Dewastacja welonu jest symbolem zerwania ważnych dla ciebie więzów lub zakończenia relacji bliskiej twemu sercu. Jeśli więc oglądasz w swoim śnie podobny obrazek, powinnaś przygotować się na nieprzyjemną rozmowę i gorzkie rozczarowanie.

Jeśli singielka złapie we śnie welon, jest to zwiastun nadejścia nowej, obiecującej znajomości. Po ujrzeniu podobnego obrazu rozglądaj się bacznie wokół siebie, by nie przegapić okazji, którą ześle ci los. Gdy natomiast podobny motyw pojawi się w marzeniach sennych mężatki, jest to oznaka znudzenia dotychczasowym związkiem oraz partnerem.

Sennik ołtarz - co oznacza?

W senniku interpretacja ołtarza może znacząco różnić się w zależności od tego, w jakich okolicznościach jest on ukazywany. Symbolika samego ołtarza jest raczej dość jednoznaczna i oznacza konieczność poświęcenia czegoś istotnego w imię innej, ważnej rzeczy. W snach osób mocno wierzących ołtarz powiązany jest ściśle z ich wyznaniem oraz ideałami. Jeśli w swoich marzeniach sennych widzisz podobny obraz to możliwe, że zbyt mocno koncentrujesz się na religii i przez to zaniedbujesz pozostałe sfery swojego życia. Jeśli dodatkowo wokół ołtarza dostrzegasz dużo atrybutów, powiązanych z twoją wiarą jest to wyraźny symbol tego, że podchodzisz do niej zbyt poważnie. Warto w takiej sytuacji skoncentrować się mocniej na życiu rodzinnym oraz zawodowym.

Jeśli w swoim śnie ołtarz widzi singielka, może to być dla niej zwiastun rychłego odnalezienia miłości i zamążpójścia. Jeśli natomiast ołtarz pojawia się w śnie osoby będącej w stałym związku, może to być ostrzeżenie przed nadchodzącym kryzysem i nieporozumieniami. Ołtarz może być również symbolem wyrzeczeń, jakie oboje będziecie musieli ponieść, aby wasza relacja mogła trwać.

Co oznacza sen o ucieczce sprzed ołtarza?

Sen o ucieczce sprzed ołtarza może być interpretowany zarówno bardzo dosłownie, jak i bardziej symbolicznie. Jeśli twoja ucieczka powiedzie się to twoje marzenia i plany nigdy nie zostaną zrealizowane. Bardzo możliwe, że w życiu nie doprowadzasz spraw do końca i poddajesz się, gdy tylko pojawią się trudności. Ucieczka sprzed ołtarza to według sennika również oznaka niechęci do zobowiązań i lęku przed ograniczeniem wolności. Jeśli w twoich snach pojawia się podobny motyw, warto zastanowić się nad tym, jakie wartości są dla ciebie w życiu ważne.

Sen o ucieczce sprzed ołtarza może być również odczytywany jako ostrzeżenie przed nadciągającym niebezpieczeństwem lub krzywdą ze strony drugiego człowieka. Jeśli taki obraz pojawia się w marzeniach sennych singielki, warto zweryfikować intencje osób z jej najbliższego otoczenia, a także przyjrzeć się mężczyźnie, z którym się aktualnie umawia. Jeśli zaś motyw ucieczki sprzed ołtarza pojawia się w śnie mężatki, może oznaczać chęć zerwania z dotychczasowym życiem i rozpoczęcia nowego etapu z dala od rodzinnego domu.

Co oznacza czyjś ślub we śnie?

Zarówno ceremonia, jak i następujące po niej wesele, zazwyczaj kojarzą się bardzo pozytywnie i pozostawiają przyjemne wspomnienia. Inaczej jest jednak w przypadku interpretacji snów. Obrazy o podobnym motywie powinny być traktowane jako ostrzeżenie przed nadchodzącym czasem smutku i falą nieszczęść. 

Czytaj także: Sennik: ślub. Co symbolizuje ślub we śnie?

Jeśli w twoim śnie obserwujesz czyjś ślub, jest to bardzo zły omen. Niektóre senniki podają, że taki obraz może zwiastować rychłe nadejście śmierci w twoim bliskim otoczeniu. Może ona być rozumiana zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Śmierć może oznaczać odejście z tego świata bliskiej ci osoby, ale również jej oddalenie się lub całkowite zerwanie więzi.

Inna z interpretacji mówi o niepowodzeniach, które napłyną szeroką falą i zatrzęsą całym twoim życiem. Jeśli więc w twoich marzeniach sennych pojawia się motyw ze ślubem obcych ludzi, bądź gotowa na nadejście trudnych czasów. Nawarstwiające się kłopoty mogą dotknąć każdej sfery twojego życia i wywołać w nim duże zmiany. Bardzo możliwe, że będziesz zmuszona sięgnąć po oszczędności na czarną godzinę lub zaciągnąć kredyt. Skup się przede wszystkim na życiu rodzinnym i zawodowym, umocnij również relacje z bliskimi przyjaciółmi. Im więcej osób będziesz mieć wokół siebie, tym bardziej prawdopodobne jest, że kryzys minie szybko.