Sennik: kondukt pogrzebowy

Według sennika kondukt pogrzebowy może być interpretowany zarówno jako pozytywny, jak i negatywny omen. Wiele zależy od tego, czy tylko obserwujesz poruszający się orszak, czy też jesteś jego uczestnikiem. Jeśli słyszysz kondukt pogrzebowy, ale go nie widzisz, może to być oznaka nadchodzących kłopotów.

Jeśli widzisz orszak pogrzebowy, ale w nim nie uczestniczysz, może być to zapowiedź utraty i krótkotrwałego żalu po niej. Innymi słowy, poniesiesz stratę, ale nie będzie ona dla ciebie specjalnie bolesna. Zupełne inne znaczenie ma kroczenie w kondukcie pogrzebowym. Ten sen może zwiastować nadejście smutku, spowodowanego druzgocącą utratą. Najczęściej tego rodzaju sny interpretowane są jest jako zwiastun odejścia kogoś bliskiego.

Sennik: msza pogrzebowa

Znaczenie snu o pogrzebie może być zarówno zapowiedzią kryzysu, jak też dobrym omenem, mówiącym o nadchodzącym szczęściu i pomyślności. Jeśli w twoim śnie uczestniczysz w mszy pogrzebowej, jest to zwiastun sukcesu i znacznego powiększenia dochodów. 

Jeśli jesteś obserwatorem, a nie uczestnikiem ceremonii pogrzebowej w kościele, możesz spodziewać się powiększenia rodziny. Jest to dobry znak, zwłaszcza w przypadku par starających się o dziecko. Taki sen może również oznaczać pojawienie się w rodzinie nowej osoby, czyli np. zaręczyn. 

Sennik: walizka. Co oznacza walizka we śnie?>>

Sennik: stypa pogrzebowa

Sen o stypie pogrzebowej jest w sennikach interpretowany jako symbol powodzenia, szczęścia i ogólnej pomyślności. Obserwowanie uczty, następującej po pochówku oznacza, że w twoim życiu pojawi się nowe źródło radości. Może to oznaczać zarówno sukcesy i rozwój na polu zawodowym, jak też odnalezienie drugiej połówki. 

Bycie uczestnikiem stypy powinno być odczytywane jako koncentrowanie się na rzeczach mało istotnych i zaniedbywanie tych naprawdę ważnych. Najprawdopodobniej w twojej codzienności pojawia się zbyt wiele pozornie nieistotnych problemów, które zajmują twój umysł w całości. Sen ten może również oznaczać, że ignorujesz któryś z ważnych w życiu filarów (rodzina, praca, przyjaciele) na rzecz czegoś mało istotnego.

Sennik: pogrzeb dziecka

Ten rodzaj wizji jest interpretowany przez sennik jako odwrotność tego, co zostało we śnie ukazane. Sama śmierć dziecka we śnie może być również interpretowana jako zamknięcie pewnego etapu życiowego i symbol zmian. Nie zawsze dotyczą one samego dziecka, choć często związane są z życiem rodzinnym. Interpretując sen o śmierci dziecka, warto wziąć pod uwagę jego wiek, przyczynę zgonu oraz otoczenie, w którym się znajdujecie. Jeśli świat wokół was jest szary i ponury, nadchodzące zmiany mogą nie być zbyt pomyślne. Otoczenie kolorami i dużą ilością światła może świadczyć o tym, że rozpoczęcie nowego etapu w życiu będzie dla was pozytywnym doświadczeniem.

Sennik: pranie. Co oznacza sen o praniu?>>

Sen o swoim pogrzebie

Sen o własnym pogrzebie może w pierwszej chwili wydać się zwiastunem czegoś strasznego, ale w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Oglądanie własnej ceremonii żałobnej jest symbolem dużych zmian w  życiu, prowadzących do znacznej poprawy obecnej sytuacji pod każdym aspektem. Jeśli śni ci się twój własny pogrzeb przygotuj się więc na korzyści, które w najbliższym czasie zaczną do ciebie napływać.

Sen o swoim pogrzebie może mieć również znaczenie bardziej psychologiczne i być symbolem zerwania z życiem, które wiodłaś do tej pory. Zamknięcie ciała w trumnie to metaforyczne zerwanie z dotychczasowymi nałogami, złymi nawykami i wszystkim, co negatywne. Taki sen może oznaczać gotowość do zmian, zwłaszcza gdy obserwujesz wydarzenia z perspektywy pierwszoosobowej.

Sennik: pogrzebany żywcem

Według wielu senników tego rodzaju obrazy powinny być interpretowane jako ostrzeżenie przed popełnianiem oczywistych błędów. Sen o pogrzebaniu żywcem może również oznaczać, że nie wyciągasz wniosków ze swoich dotychczasowych doświadczeń i przez to działasz ciągle w taki sam sposób.

Sen o pogrzebaniu żywcem to również ostrzeżenie przed popełnieniem błędu. Jeśli tego typu obrazy pojawią się w twoich marzeniach sennych przed ważnym wydarzeniem lub ryzykowną inwestycją, miej się na baczności. W okresie, w którym śni ci się pogrzebanie żywcem lepiej usunąć się trochę w cień i nie podejmować potencjalnie niebezpiecznych decyzji.