Co oznacza sen o podróży?

Niemal wszystkie nocne marzenia, w których pojawia się motyw podróżowania, mają pewien wspólny przekaz. Mowa o pokonywaniu życiowej drogi. Takie znaczenie skrywa w sobie sen o statku, ale także te nocne projekcje, w których widzimy inny środek transportu. Życiowa ścieżka - to właśnie jest punkt wyjścia do dalszych rozważań nad istotą snu o podróży.

Zanim przejdziemy do sedna tematu, warto wspomnieć o istotnej kwestii. Jeżeli na jawie rzeczywiście planujesz w podróż, nie wybiegaj zbyt daleko w poszukiwaniu sensu snu. W takiej sytuacji, motyw podróżowania wyraża twoją ekscytację planowanym wyjazdem lub odzwierciedla stres, który w związku z tym przeżywasz. Właśnie tak działa nasz umysł - we śnie stara się rozładować nadmiar emocji. Co jednak, jeżeli nasze plany nie uwzględniają żadnego wyjazdu?

Jak podaje księga snów, podsuwając obraz podróży, podświadomość daje nam do zrozumienia, że nadszedł czas na zmiany. Zbyt długo tkwisz w jednym miejscu i jeżeli nie zmienisz tego, szybko stracisz z oczu swój cel. Jednocześnie, taki sen zachęca nas do odważnych decyzji. Te wiążą się z pewnym ryzykiem, ale w konsekwencji, mogą wprowadzić wiele pozytywnych zmian do naszej codzienności.

Podkreślamy, powyższa interpretacja ma charakter ogólny, więc nie musi być właściwa dla twojego snu. Jeżeli chcesz poznać szczegółowe znaczenie nocnej projekcji związanej z podróżą, przypomnij sobie każdy szczegół, który tworzył tło dla motywu głównego. Poniżej odszyfrowujemy znaczenie najczęściej występujących snów związanych z podróżowaniem.

 

Sennik: wyjazd za granicę

Śniła ci się wycieczka egzotyczna lub inna zagraniczna podróż? Wspaniale! Sennik wskazuje, że taki motyw zapowiada wielkie zmiany w życiu. Jakie? Nie wiadomo, jest jednak pewne, że będą to zmiany na lepsze. Niewykluczone, że zdobędziesz lepszą pracę - wynagradzaną stosownie do twoich umiejętności i dającą wiele satysfakcji. 

W innej interpretacji, taki sen podpowiada, że zmiany, o których mowa, już się dokonują, jednak osobie śniącej brakuje odwagi, by chwycić byka za rogi. Nie lękaj się odważnych decyzji. Choć dziś każda z nich może wydawać ci się ryzykowna, być może nawet szalona, to jutro przekonasz się, że było warto podjąć wyzwanie.

 

Sennik: przygotowania do podróży

Niektóre sny nie dotyczą samej podróży - co oznacza ten, w którym zaczynamy szykować się do wyjazdu? Ten motyw wskazuje na ludzi, których uważasz za przyjaciół. Podświadomość podpowiada ci, że warto cieszyć się wspólnie spędzanymi chwilami, bo osoby, które kochasz i szanujesz, wkrótce odejdą. Nie, nie chodzi tu o śmierć. Po prostu, pójdziecie w swoją stronę. Nie smuć się, bo to normalna kolej rzeczy. Niebawem poznasz nowych znajomych, których z czasem uznasz za przyjaciół. Mimo to, starzy druhowie wciąż będą obecni w twojej pamięci. Pielęgnuj te wspomnienia, bo w życiu nie jest ważne wyłącznie to, co jest i będzie, ale także wszystko, co już było. 

 

Sennik: podróż samochodem

Czy motyw podróży samochodem należy interpretować tak samo jak sen o jeździe samochodem? Mimo oczywistych podobieństw, te dwa symbole niosą w sobie nieco odmienny przekaz. Gdy śnisz, że podróżujesz autem, potraktuj to jako wróżbę sukcesu. Udało ci się pokierować swoim życiem w taki sposób, że teraz jesteś na pozycji, która umożliwia ci zdobycie wszystkiego, co od zawsze było twoim celem. Co istotne, to wyłącznie twoja zasługa. Nikomu nic nie zawdzięczasz, dzięki czemu możesz cieszyć się czystym kontem - nie musisz oddawać przysług.  

 

Sennik: podróż pociągiem 

Pociąg to symbol nadchodzących zmian. Jeśli podróżujesz tym środkiem komunikacji, taki sen wieszczy ci ogromny życiowy przełom. Być może już jesteś w jego trakcie, ale jeszcze dokładnie nie zorientowałeś się co do natury czekających cię wyzwań. Podpowiedzią może tu być tempo, w jakim porusza się pojazd - jeśli jest to rozpędzony pociąg, bardzo możliwe, że ogrom zmian cię przytłoczy i sobie nie poradzisz. Śniłeś bądź śniłaś o pociągu jadącym spokojnym tempem, a w jego oknach widoczne były malownicze pola, lasy i inne sielskie krajobrazy? Zapowiadany przełom okaże cię dla ciebie bardzo pozytywnym doświadczeniem, na którym tylko zyskasz.

 

Sennik: podróż w czasie

Niektóre sny są całkiem logiczne, inne bywają abstrakcyjne. Do drugiej grupy zalicza się nocna projekcja, w której odbywamy podróż w czasie. Taki sen oznacza, że osoba śniąca chciałaby zmienić jakieś wydarzenie z przeszłości. Może być to podyktowane wyrzutami sumienia, choć niewykluczone, że sen o podróży w czasie wynika z żalu wywołanego niewykorzystaną okazją. Nie rozpamiętuj tego, czego nie możesz zmienić. Idź przed siebie, a przeszłość potraktuj jako cenną naukę. 

 

Sennik: daleka podróż

We śnie odbywasz daleką podróż? To dobry znak, który wróży ci pomyślne rozwiązanie ważnej dla ciebie sprawy. Taki sen może też odzwierciedlać doświadczenie życiowe osoby śniącej, które stanowi fundament jej przyszłego sukcesu. Jeżeli jednak cel podróży nie jest ci znany, musisz zmienić coś w swoim życiu. Na razie brakuje ci jasno wyznaczonego celu, przez co twoja egzystencja jest pozbawiona jakiejkolwiek puenty. Symbol dalekiej podróży jest zatem dwuznaczny, zupełnie jak sen o morzu.