Sennik: papuga kolorowa

Papuga to symbol gadatliwości, krzykliwości, a często też pewnej powtarzalności. Ptaki te słyną nie tylko z barwnych piór, ale także umiejętności powtarzania słów wypowiedzianych przez swoich opiekunów. Stąd czasem, jeśli widzisz papugę we śnie, możesz odebrać ten znak jako ostrzeżenie przed bezmyślnym naśladowaniem innych znajdujących się w twoim otoczeniu. Jeśli w twoim śnie pojawia się papuga Ara, prawdopodobnie powinnaś wystrzegać się marudzenia - może to doprowadzić do kłótni, nawet w gronie najbliższych ci osób. Inna kolorowa papuga może cię natomiast ostrzegać przed zapatrzeniem w siebie i ignorowaniem potrzeb innych.

Sennik: kot. Co symbolizuje kot we śnie?>>

Sennik: papuga – zielona, czerwona lub falista

Wiele zależy od tego, jaki wygląd będzie miała papuga, którą zobaczysz w swoim śnie. Zielona papuga daje ci znać, że już niedługo na horyzoncie pojawi się twój przyszły przyjaciel. Duża papuga z kolei może świadczyć o tym, że wśród nowych znajomych znajduje się wyjątkowa plotkara. Gdybyś natomiast we śnie spotkała papużkę falistą, uważaj, bo prawdopodobnie już niedługo staniesz się dla kogoś nieznośna. Czerwona papuga wskazuje na nieprawdziwe informacje, które ktoś niebawem ci przekaże.

Jeśli zdarza ci się po prostu widzieć papugę, a sen powraca, to wskazówka, że prawdopodobnie zbyt wiele mówisz i często nie zastanawiasz się w ogóle nad znaczeniem swoich słów. Możesz też w nadmiernie prosty sposób zdradzać tajemnice innych, a także być osobą, której dotyczą plotki.

Sennik: martwa papuga

Widok martwej papugi jest symbolem straty kogoś, na kim bardzo nam zależało. Jednocześnie może też ucierpieć twoja opinia towarzyska, a ci, którzy do tej pory stali za tobą murem, mogą się od ciebie nagle odwrócić. Z drugiej strony może się okazać, że przed tobą znajduje się duże wyzwanie, na które nie jesteś gotowa. 

Sennik: wilk. Co oznacza sen o wilkach?>>

Sennik: papuga w klatce

Papuga we śnie może pojawiać się również w klatce. W takim wypadku twoja podświadomość chce ci zwrócić uwagę na to, że powinnaś się zacząć zachowywać bardziej wiarygodnie i szczerze wobec innych. Jeśli natomiast udało ci się pochwycić papugę, najprawdopodobniej uda ci się wreszcie dotrzeć do prawdy w sprawie, na której od dawna ci zależy.

 Jeśli klatka, w której najpierw znajdowały się ptaki, jest pusta, możesz wkrótce odnieść wrażenie, że wszystko w życiu sprzysięgło się przeciwko tobie. Z kolei jeśli sama trzymasz papugę w klatce i traktujesz jak domowe zwierzątko - uważaj. Niewykluczone, że ktoś, kogo dobrze znasz, próbuje cię właśnie podejść i wykorzystać do własnych celów.