Co oznacza sen o pajęczynie?

Podobnie jak sen o pająku, pajęczyna we śnie nie wzbudza zbyt pozytywnych skojarzeń. Warto jednak pamiętać, że symbole, które pojawiają się w nocnych projekcjach, zazwyczaj nie są dosłowne. Zwykle stanowią metaforę czegoś innego i tak też jest w tym przypadku. Mówiąc wprost, gdy śni ci się pajęczyna, nie oznacza to, że w twoich czterech kątach zadomowią się mali, nieproszeni goście.

Jak podpowiada sennik, pajęcza sieć odnosi się do relacji międzyludzkich. Jej delikatna struktura sprawia, że niezwykle łatwo ją zerwać, tak samo jest ze stosunkami, o których mowa. Gdy śnisz o pajęczynie, podświadomość daje ci znać, że relacja, która łączy cię z osobą bliską twojemu sercu, powinna być ukrywana przed otoczeniem. W przeciwnym wypadku, rozpadnie się w niezbyt przyjemnych okolicznościach. 

W innej interpretacji, sen o pajęczynie jest metaforą decyzji, które musimy podjąć na jawie. Mowa tu o wyborach, które mogą odmienić życie osoby śniącej. Niektóre księgi snów wskazują, że motyw pajęczyny zwiastuje szereg  błędnych decyzji, które doprowadzą śniącą lub śniącego do utraty zdrowia, a być może nawet życia.

Trzeba jednak pamiętać, że powyższe interpretacje mają charakter ogólny i często nijak odnoszą się do faktycznego znaczenia snu. Wynika to z tego, że na skrywany w nim przekaz może wpłynąć każdy szczegół, który składa się na tło sennych wydarzeń.

Sennik: pajęczyna w domu

Sen o pajęczynie w domu to cenna wskazówka. Ten symbol podpowiada osobie śniącej, że "czci złotego cielca". Jeżeli w nocnej projekcji ujrzałaś sieć pająka utkaną w twoim domu, dobrze zastanów się nad wartościami, którym hołdujesz. To najwyższy czas, by przewartościować swoje życie. Wynika z tego, że ten symbol ma znaczenie zbliżone go tego, które przedstawia sen o sprzątaniu - także ten motyw podpowiada śniącemu, że nadszedł czas na uporządkowanie własnych spraw.

W innej interpretacji, taki sen oznacza, że bierzesz na siebie zbyt dużo obowiązków. Przerzuć część z nich na pozostałych domowników, a szybko przekonasz się, jak dużą ulgę ci to przyniesie. 

Sennik: niszczyć pajęczynę

Jak interpretować sen, w którym niszczymy pajęczynę? Ten symbol stanowi istotną przestrogę. Podpowiada, że przez własną głupotę doprowadzimy do zerwania cienkich i wątłych więzi, które łączą nas z kimś ważnym. Być może chodzi tu o naszą drugą połówkę, choć nie wykluczone, że mowa o ważnym kontrahencie. 

Sennik: pająki na pajęczynie

Sen o pająku na pajęczynie należy rozpatrywać w kategoriach drogowskazu. Podsuwając taki obraz, podświadomość podpowiada nam, że na co dzień wykorzystujemy ledwie ułamek tkwiącego w nas potencjału. Najwyższy czas rozwinąć skrzydła i wzbić się ponad przeciętność. W przeciwnym wypadku dołączymy do grona osób złapanych w sieć własnego lenistwa. W tym kontekście, symbol ten nawiązuje w pewien sposób do przekazu skrywanego przez sen o lesie, który wskazuje na konieczność zrozumienia własnych potrzeb i pragnień.

Zupełnie inaczej należy interpretować sen o pająku na pajęczynie, który owija swoją ofiarę. Taka nocna projekcja odnosi się do relacji międzyludzkich. Gdy śni ci się ten symbol, oznacza to, że nie darzysz swojego partnera stuprocentowym zaufaniem. Może to już czas, by uporządkować wszystkie wspólne sprawy i wyjaśnić trapiące cię wątpliwości?

Zobacz też: Sennik: złodziej. Sprawdź znaczenie snu o złodzieju i kradzieży >>

Sennik: czarna pajęczyna, biała pajęczyna

Czarna pajęczyna sugeruje, że z premedytacją przyjmujesz negatywną postawę wobec wielu spraw. Zmień to czym prędzej, inaczej wpędzisz się w kłopoty.

Biała pajęczyna podpowiada, że przestajesz panować nad problemami. Odzyskaj kontrolę, w przeciwnym wypadku nie uda ci się dotrzeć do celu.