Żaden człowiek o zdrowych zmysłach nie dopuści się morderstwa. Dlaczego zatem śnimy o pozbawianiu kogoś życia? Czy to oznacza, że tłumimy w sobie agresję, a jej nagły i nieprzewidziany wybuch doprowadzi nas do stanu, w którym będziemy mogli kogoś zabić? Nie, bo nocne projekcje nie zawsze podlegają dosłownej interpretacji. Sen o więzieniu nie oznacza przecież, że trafimy do takiego miejsca, tak samo sen o zabójstwie nie wskazuje, że zrobimy komuś krzywdę.  

Co symbolizuje morderstwo we śnie?

Podobnie jak sen o domu, motyw morderstwa w dużej mierze odzwierciedla naszą kondycję psychiczną. Wynika to bowiem z tego, że taka nocna projekcja często dotyczy osób cierpiących na depresję lub inne zaburzenia. Jeżeli często śnimy o zabójstwie, warto zastanowić się nad tym, co zaprząta nasze myśli. Być może to pierwszy sygnał wskazujący na konieczność zasięgnięcia porady specjalisty.

Inna interpretacja wskazuje, że motyw morderstwa, zupełnie jak sen o ucieczce, symbolizuje zamknięcie pewnego rozdziału w naszym życiu i przepowiada zbliżające się zmiany. Co istotne, zabójstwo we śnie wcale nie musi zwiastować niekorzystnego obrotu spraw. Zmiany, o których mowa, mogą mieć pozytywny charakter, a sam motyw morderstwa może odnosić się do pogrzebania tej części naszej osobowości, z której niekoniecznie jesteśmy dumni. 

Wypada jednak podkreślić, że interpretowanie snu w sposób ogólny czasami nijak ma się do faktycznego przekazu, jaki niesie w sobie nocna projekcja. Zdarza się bowiem, że nawet najdrobniejszy detal wpływa na finalne znaczenie sennego motywu. Warto zatem przypomnieć sobie możliwie najwięcej szczegółów, które składały się na tło sennych wydarzeń, a najlepiej - zapisać je tuż po przebudzeniu. 

Sennik: widzieć morderstwo

Sny o morderstwie, w których osoba śniąca zostaje sprowadzona do roli obserwatora toczących się wydarzeń, stanowią istotną wskazówkę. Taki motyw daje nam do zrozumienia, że nie przykładamy należytej uwagi do rozwoju osobistego, a tym samym - pozwalamy umrzeć drzemiącej w nas ambicji, marzeniom i pragnieniom. Jeżeli we śnie widzisz morderstwo, potraktuj to jako ostrzeżenie. Rezygnując z dotarcia do celu, który sam sobie postawiłeś, powoli stajesz się pustą skorupą, całkowicie wypraną z emocji. Przypomnij sobie, co motywowało cię do działania i rusz do przodu, nie oglądając się za siebie.

Jeżeli to osoba śniąca pada ofiarą morderstwa, powinna dokładnie przyjrzeć się ludziom, którzy otaczają ją na co dzień. Wśród nich czai się ktoś dominujący, kto za wszelką cenę próbuje podporządkować sobie wszystko i wszystkich. Warto odciąć się od tego człowieka, bo jego chęć dominowania może przerodzić w agresję, nie tylko psychiczną, ale i fizyczną. 

Sennik: mordowanie ludzi 

Morderstwo we śnie często odnosi się do naszych emocji. Jeżeli śnimy, że sami dopuszczamy się tego czynu, podświadomość wysyła nam sygnał, że nie radzimy sobie z wewnętrzną agresją. Prawdopodobnie skrywamy w sobie ogromne pokłady złości, które na razie znajdują ujście we śnie. Warto dotrzeć do sedna problemu, tym bardziej, że nocna projekcja nie może być traktowana jako "zawór upustowy" dla drzemiącej w nas złości. Być może te uczucia nigdy nie znajdą ujścia na jawie, ale jeżeli nie rozwiążemy problemów, które są ich źródłem, skażemy się na wiecznie towarzyszące nam uczucie niepokoju.  

W innej interpretacji, morderstwo popełnione na obcej osobie symbolizuje skąpstwo osoby śniącej. To także zapowiedź porażki w interesach. Jeżeli zatem planujesz ryzykowne przedsięwzięcie, lepiej odłóż ten zamiar na lepszy czas.

Sennik: zamordować kogoś

Co oznacza sen o morderstwie, w którym pozbawiamy życia znaną nam osobę? To zależy, przede wszystkim od tego, kto oprócz nas pojawia się w nocnej projekcji.

Jeżeli zabijamy bliskiego przyjaciela, podświadomość wysyła nam sygnał, że nie traktujemy ważnych dla nas ludzi tak, jak na to zasługują. Powinniśmy okazywać im większy szacunek i bardziej liczyć się z ich potrzebami. 

Zamordowanie osoby, którą kochamy wskazuje na panującą w związku atmosferę. Ta relacja staje się toksyczna i wyniszczająca. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie trzeba będzie podjąć odważną decyzję. Zgadza się, mowa o rozstaniu. W innej interpretacji, taki sen symbolizuje zmarnowaną okazję.

Motyw zabójstwa własnego dziecka oznacza, że osoba śniąca na jawie dopuszcza się czynów, z których nie może być dumna. Co istotne, te postępki niebawem wyjdą na jaw, co w dużym stopniu nadszarpnie reputację śniącej i sprawi, że bliskie jej osoby stracą do niej zaufanie.