Sennik: lew

Lew we śnie może być nastawiony przyjaźnie lub nie. Marzeniom sennym z jego udziałem przypisuje się różne znaczenia. Zanim szczegółowo omówimy symbolikę najpopularniejszych snów z lwem w roli głównej, skupmy się przez chwilę na ogólnym znaczeniu tego popularnego motywu. 

Nie bez powodu nazywamy lwa królem dżungli. Ten wielki kot jest symbolem dzikiej natury i pierwotnej siły. Gdy poluje lub gdy czuje się zagrożony, jest w stanie poradzić sobie z niemal każdym osobnikiem, który występuje w jego środowisku. Bywa nieprzewidywalny, a co za tym idzie - trudny do ujarzmienia. Trzeba jednak wiedzieć, że senniki przypisują lwom wiele innych cech. 

W najogólniejszej interpretacji, lwy we śnie symbolizują przyjaciół - mądrych, uczynnych, gotowych służyć radą i nieść pomoc. Niektóre senniki wskazują jednak na odwrotne znaczenie tego motywu - obecność lwa we śnie ma wskazywać, że przyjaciel osoby śniącej znalazł się w wielkim niebezpieczeństwie i konieczne będzie udzielenie mu pomocy

Lew może też symbolizować wewnętrzną energię, siłę oraz zapał, więc jego pojawienie się w nocnej projekcji zapowiada pomyślność, zarówno pod względem materialnym, jak i duchowym. Gdy wyśniony lew znajduje się w klatce, wróży przyszły triumf nad wrogami. W sytuacji, gdy śniący widzi lwa na wolności, ale ten jest łagodny, może spodziewać się awansu w pracy, choć nie będzie to zasługą jego własnych starań, a interwencji wpływowego przyjaciela. 

Lew często śni się w kontekście walki. W takim przypadku symbolizuje wyższość śniącego we wszystkich aspektach życia, które wymagają mocnej perswazji. Jeżeli osoba śniąca z trudem wygrywa pojedynek z lwem, powinna porzucić swój upór na rzecz kompromisowego podejścia do życia. Ci z nas, którzy we śnie panują nad lwem, na jawie potrafią kontrolować wszystkie dziedziny życia.   

Lew i tygrys

Jeżeli we śnie widzisz lwa i tygrysa, potraktuj to jako ostrzeżenie. Taki motyw uprzedza przed niebezpieczeństwem, które grozi ci ze strony osób z najbliższego otoczenia. Ktoś będzie chciał zademonstrować swoją wyższość w sferze osobistej lub zawodowej. Niewykluczone, że będziesz zmuszona do podjęcia walki na kilku polach.

Inna interpretacja wskazuje, że lew widziany we śnie w towarzystwie tygrysa oznacza podwójne niebezpieczeństwo. Nie lekceważ swoich rywali, bowiem ci mogą planować atak ze zdwojoną siłą. Nie musi to oznaczać agresji fizycznej. Sennik wskazuje, że czyhające zagrożenie może przybrać formę spisku, który ma ci zaszkodzić i obniżyć twoją pozycję.

Egipski lew

Lew odgrywał istotną rolę w kulturze starożytnego Egiptu. Tamtejsze świątynie często były zdobione posągami dwóch odwróconych lwów, co można różnie interpretować. Jeden mógł symbolizować wschód, a drugi - zachód (właśnie w tych kierunkach zwrócone są głowy egipskich lwów). Inna interpretacja wskazuje, że lwy odwrócone do siebie grzbietami oznaczają mijający i zbliżający się dzień. 

Co na temat lwa mówi sennik egipski? W najogólniejszym tłumaczeniu, taki symbol zapowiada dobrobyt, na który osoba śniąca zapracuje własnymi rękoma. Jeżeli śniący widzi potulnego lwa, wkrótce zdobędzie prawdziwego przyjaciela, który będzie służył radą, a w potrzebie - wyciągnie pomocną dłoń. Ryk lwa ostrzega przed niebezpieczeństwem - ktoś ma złe zamiary i już wkrótce spróbuje zaszkodzić śniącemu. Lew w klatce wróży zwycięstwo nad wymagającym wrogiem, teoretycznie silniejszym od osoby śniącej. Lew na uwięzi zwiastuje natomiast poważne zmartwienia. Już wkrótce nastanie czas smutku, który potrwa bardzo długo.

Starożytni Egipcjanie zinterpretowali też motyw ucieczki przed lwem. Taki sen jest zapowiedzią utraty całego majątku. Być może doprowadzi do tego jedna nieroztropna decyzja. Gdy wielki kot ucieka przed śniącym, zatriumfuje on w potyczce z rywalem, więc to dobry czas na podejmowanie wyzwań. Zabicie lwa symbolizuje potęgę, a lew z młodymi - działanie na własną niekorzyść. Warto więc zastanowić się nad tym, co robimy źle i czym prędzej podjąć działania kontrujące.  

Lew w domu

Lew w domu to dość zaskakująca projekcja nocna, która u śpiącego może wywołać niepokój lub wręcz strach. W tym przypadku te uczucia są całkowicie uzasadnione, bowiem taki sen należy rozpatrywać w kategoriach ostrzeżenia lub wskazówki.

Lew w domu symbolizuje nadciągające problemy rodzinne. Niebawem wydarzy się coś, co doprowadzi do licznych nieporozumień i kłótni. Nie można wykluczyć, że będzie to efekt podstępnego działania osoby trzeciej. Więzy rodzinne poluzują się, ale nie dojdzie do ich całkowitego rozpadu. 

Atakujące lwy

Sny o agresywnych, przypuszczających atak lwach zwiastują problemy w pracy. Grupa osób spiskuje przeciwko tobie, by osłabić twoją pozycję. Zachowaj ostrożność bo ich przewaga nie polega wyłącznie na liczebności. To osoby wpływowe, które mogą wiele i od których dużo zależy.

Gdy śnisz o ataku jednego lwa, spodziewaj się problemów u przełożonego. Inaczej należy interpretować sen, w którym odpierasz lwi atak. Motyw ten oznacza, że dzięki rozsądkowi i uwadze unikniesz poważnych przykrości. Musisz jednak zachować czujność i w porę rozpoznać zagrażającą ci sytuację.