Co oznacza sen o kwiatach?

Podobnie jak sen o drzewie, nocna projekcja z kwiatami w roli głównej niesie w sobie niejednoznaczny przekaz. Przykładowo: piękne, zielone drzewo z bogatą koroną nie stanowi złej wróżby, ale płonące lub połamane ma w sobie pewną groźbę. Tak samo jest z kwiatami - świeże, kolorowe i pachnące nie nasuwają złych skojarzeń, ale zwiędłe mogą wywołać niepokój u osoby śniącej. Czy słusznie?

W najbardziej ogólnej interpretacji, kwiaty widziane we śnie stanowią zapowiedź zbliżającej się uroczystości.

Jakiej? To zależy. Pąki kwiatów podpowiadają, że wielkimi krokami zbliża się ślub i towarzyszące mu huczne wesele. Rozwinięte, dojrzałe kwiaty stanowią natomiast zapowiedź pogrzebu. Podkreślamy jednak, to tylko jedna z wielu interpretacji. Niektóre senniki wskazują, że rozkwitające kwiaty symbolizują rozwój osobisty, zarówno w obszarze prywatnym, jak i zawodowym. Dojrzałe mogą natomiast wróżyć osiągnięcie stanu absolutnego spokoju. Zdarza się też, że kwiaty, podobnie jak sen o pajęczynie, symbolizują relacje międzyludzkie. W tym kontekście, wyśniony symbol podpowiada, że w nawiązywaniu kontaktów warto dopuścić do głosu spontaniczną stronę swojej natury.

Sennik: podróż. Co oznacza sen o podróży?>>

Chcąc trafnie odczytać znaczenie zawarte w śnie o kwiatach, warto przypomnieć sobie możliwie najwięcej szczegółów, które złożyły się na obraz widziany w nocnych marzeniach. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet pozornie nieistotny detal może diametralnie odmienić przekaz zawarty w nocnej projekcji. Istotny jest nie tylko kolor i gatunek kwiatów, ale także czynności, które wykonywaliśmy przy nich lub które wykonywały widziane we śnie osoby.

Sennik: kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe stanowią niezwykle pomyślną wróżbę. Gdy ujrzysz je we śnie, możesz się spodziewać, że niebawem poznasz kogoś wyjątkowego, kto zawładnie twoim sercem i odmieni twój świat. Jeżeli taki sen śniła osoba pozostająca w związku, motyw kwiatów wskazuje, że ta relacja zmierza we właściwym kierunku. Łączące was uczucie będzie przybierać na sile, a czekająca was przyszłość maluje się w intensywnie kolorowych barwach. 

W innej interpretacji, sen o kwiatach doniczkowych zwiastuje nadejście dobrych wieści. Sennik nie precyzuje jednak, czego mają one dotyczyć. Rozszyfrowując znaczenie snu o kwiatach, warto zwrócić uwagę na stan doniczki. Pęknięta lub rozbita przepowiada nadejście trudnych chwil, zupełnie jak sen o oknie, które jest brudne i w złym stanie. 

Sennik: kolory kwiatów

Aby móc dokładnie zrozumieć sen o kwiatach, warto przypomnieć sobie ich kolor.

Białe kwiaty są symbolem niewinności i czystości. Kobietom wróżą zawarcie związku małżeńskiego.

Kwiaty fioletowe odnoszą się do tęsknoty. Podsuwając taki obraz, podświadomość osoby śniącej daje jej do zrozumienia, że skrycie tęskni za kimś, kogo kiedyś darzyła szczerym uczuciem.

Sennik: truskawki. Co oznacza sen o truskawkach?>>

Czerwone kwiaty przepowiadają gorące, płomienne uczucie. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje jeszcze jedna interpretacja takiego snu, według której ten symbol zwiastuje poważne problemy ze zdrowiem. 

Kwiaty niebieskie są zapowiedzią wizyty wyczekiwanego gościa. Mogą też przepowiadać wielkie szczęście.

Żółte kwiaty stanowią przestrogę przed nadchodzącymi  problemami finansowymi. Jeżeli pojawiły się w twoim śnie, zacznij oszczędzać, bo gorsze czasy zbliżają się wielkimi krokami. 

Sennik: bukiet kwiatów

Bukiet kwiatów jest dość złożonym motywem, który należy interpretować z uwzględnieniem wszystkich symboli pobocznych. W ogólnej interpretacji, oznacza szczęśliwą miłość, ale w tym przypadku, każdy szczegół wpływa na znaczenie snu. Gdy śnisz, że otrzymujesz bukiet kwiatów, podświadomość podpowiada ci, że czeka cię zasłużona nagroda. 

Sen, w którym wręczasz komuś bukiet, potraktuj jako cenną wskazówkę. Jesteś osobą o niskim poczuci własnej wartości, która stroni od kontaktów z ludźmi. Uwierz w siebie, bo jesteś wspaniałym, wartościowym człowiekiem, który ma dużo do zaoferowania. Wiązanie bukietu to szczęśliwa wróżba dla niezamężnych kobiet. Taki symbol wskazuje, że niebawem na ich drodze pojawi się ktoś wyjątkowy, z kim zwiążą swoje życie.

Sennik: sztuczne kwiaty

W twoim śnie pojawiły się sztuczne kwiaty? To ważna przestroga, więc nie ignoruj tego symbolu. Taka nocna projekcja wskazuje, że osoba śniąca żyje na pokaz, a swój wizerunek buduje na pozorach. Czas to zmienić, bo otoczenie oczekuje od ciebie szczerości, nie aktorstwa.

Sztuczne czarne kwiaty to zły omen. Ten symbol zwiastuje wielki smutek. Sennik nie wskazuje jednak na konkretne wydarzenia i sytuacje. 

Sennik: kwiaty pogrzebowe

Zdarza się, że we śnie widzimy kwiaty pogrzebowe. Taki symbol wydaje się być wyjątkowo złowieszczy, ale bez obaw, wbrew pozorom to pozytywny motyw. Oznacza, że osoba śniąca kryje w głębi serca marzenia, które pragnie spełnić. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość - jesteś na dobrej drodze, by osiągnąć szczęście.

Sennik: sadzić kwiaty

Także sen o sadzeniu kwiatów należy do wyjątkowo pozytywnych. Oznacza, że osoba śniąca zostanie doceniona za swoje działania. Śniłaś o sadzeniu kwiatów? Zatem spodziewaj się licznych pochwał, ale nie zalewaj się rumieńcem - zapracowałaś sobie na to, więc wszystkie zaszczyty przyjmij z uśmiechem na twarzy i poczuciem, że ci się należą.

Sennik: dostać kwiaty

Podobnie można interpretować sen, w którym dostajemy kwiaty. Taka nocna projekcja oznacza, że ktoś dostrzeże i doceni nasze starania. Możesz spodziewać się nagrody, jednak sennik nie wskazuje, czy chodzi tu o sprawy zawodowe czy prywatne. Bez względu na to możesz mieć pewność, że czeka cię sporo miłych chwil.

Sennik: okno. Co oznacza sen o oknie?>>

Sennik: podlewać kwiaty

Śniłaś o podlewaniu kwiatów? Wspaniale, bo to wyjątkowo pomyślna wróżba. Taki sen odnosi się do spraw rodzinnych i zapowiada, że w gronie domowników zapanuje wyjątkowo serdeczna atmosfera. Staniecie się sobie bliżsi niż kiedykolwiek. Wszelkie waśnie pójdą w niepamięć. W innej interpretacji, motyw podlewania kwiatów odnosi się do osób z naszego otoczenia, którym na co dzień nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Może tu chodzić o kolegów z pracy lub sąsiadów. Ktoś z nich potrzebuje twojej pomocy.