Czarny kot, biały kot, rudy kot

Chcąc prawidłowo odczytać przekaz snu o kocie, warto przypomnieć sobie jego wszystkie szczegóły. Jednym z najistotniejszych jest umaszczenie zwierzaka, który odwiedził nas we śnie.

W wielu kulturach, czarny kot traktowany jest jako zwiastun pecha i nieszczęścia. Naturalne jest więc, że sennik wskazuje takiego futrzaka jako negatywny symbol. Jeżeli przyśni ci się czarny kot, możesz spodziewać się pecha i wielu przykrości. Może mieć to związek z chorobą, stratami finansowymi albo z odejściem życiowego partnera.

Biały kot stoi w opozycji do czarnego, więc teoretycznie, powinien być dobrym symbolem. W większości interpretacji, taki motyw przepowiada szczęśliwą miłość, przepełnioną namiętnymi uniesieniami. Kot o białej sierści odzwierciedla także zaangażowanie osoby śniącej w relacje z jej życiowym partnerem. Inne interpretacje wskazują, że biały kot symbolizuje potęgę intelektu - dzięki swojej mądrości, zdołasz uporać się ze wszystkimi trudnymi sprawami. Trzeba jednak wiedzieć, że ten motyw może być też ostrzeżeniem. Niektóre senniki wskazują bowiem, że kot o białej sierści symbolizuje pochopną ocenę. Najprawdopodobniej, śniący przypiął komuś niezasłużoną metkę. 

Rudy kot jest jednoznacznie pozytywnym symbolem. Jeżeli ujrzysz takiego zwierzaka we śnie, spodziewaj się szczęścia w miłości, dobrego zdrowia i stabilnych finansów.  

Sennik: wilk. Co oznacza sen o wilkach?>>

Koty małe, koty duże

Wielkość kota to kolejny istotny szczegół, pozwalający na trafną interpretację snu. Jeżeli w nocy odwiedziły cię małe kociaki, spodziewaj się, że niebawem wpadniesz na pomysł, który pozwoli ci rozwiązać większość problemów. Jeżeli natomiast przyśniła ci się kotka z młodymi, twoje finanse wkrótce ulegną wyraźnej poprawie. Co to dokładnie oznacza? Trudno powiedzieć. Być może otrzymasz awans, jednak bardziej prawdopodobne jest, że wygrasz na loterii lub otrzymasz spadek. 

Inaczej interpretowany jest sen o dużym kocie. W tym przypadku, otrzymujemy ostrzeżenie o czyhającym zagrożeniu. Im większy jest kot, tym większe niebezpieczeństwo na nas czeka. Jeżeli we śnie bawisz się z dużym kotem, oznacza to, że twój życiowy partner nie jest z tobą szczery.  

Zobacz też: Lis: sennik. Jak interpretować znaczenie snu o lisie?

Chory kot, ranny kot  

Chory kot to jednoznacznie negatywny symbol. Taki motyw, przepowiada dotkliwą porażkę, którą osoba śniąca będzie długo rozpamiętywać. Być może chodzi tu o życie zawodowe, a być może o sferę uczuciową. Co ważne, nie jest to ostrzeżenie, a przepowiednia. Śniący nie uniknie rozczarowania, nawet jeżeli będzie się mocno starał. 

W snach czasami pojawia się też motyw rannego kota. To kolejny zły omen. Podobnie jak chory kot, przepowiada zawód rozczarowanie i porażkę, ale w tym przypadku, symbol ten jasno wskazuje na obszar niepowodzeń. Osoba śniąca dozna sporego rozczarowania w sferze uczuciowej. Może mieć to związek ze zdradą lub z odejściem życiowego partnera. 

Zobacz też: Karty anielskie - co to jest, jak z nich wróżyć i czym różnią się od tarota?

Zabić kota, martwy kot

Co oznacza sen, w którym zabijamy kota? Wbrew pozorom, taki sen jest dobrym zwiastunem, który przepowiada, że niebawem uda nam się wyeliminować źródło trapiących nas problemów. Nie można jednak nie wspomnieć, że w innej interpretacji, sen o zabiciu kota jasno daje nam do zrozumienia, że nie postępujemy właściwie. Niektóre senniki wskazują, że motyw zabijanego kota oznacza triumf nad wrogami.

Martwy kot symbolizuje natomiast głęboko skrywaną potrzebę wyswobodzenia się spod wpływów innych osób. Osoba śniąca nie czuje się niezależna, przez co nie może rozwinąć skrzydeł i zrealizować swoich życiowych planów. Gdy przyśni się martwy kot, warto przeanalizować swoje życie. Być może drobna zmiana wprowadzi do twojej codzienności dużo szczęścia. 

Agresywny kot, kot atakuje i gryzie

Dość częstym motywem w snach jest też sytuacja odwrotna od opisanej wyżej - gdy to agresywny kot atakuje, drapie i gryzie nas. Tym razem jest to zły znak. Według większości senników, jeśli w śnie jesteśmy ofiarami kota, czeka nas starcie z jakimś wrogiem. Może być on osobą, do której od dawna nie pałamy sympatią, ale nieprzyjaciel może ujawnić się też niespodziewanie i pochodzić nawet z kręgu najbliższych osób. Dlatego też nocna wizja drapiącego zwierzęcia jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem i wymaga zachowania czujności. Tym większej, gdy we śnie widzimy czarnego kota, który gryzie. Wówczas prawie na pewno będzie to osoba bardzo niebezpieczna, mająca wyjątkowo szkodliwe, ukryte wobec nas zamiary.

Jeśli w wyniku ataku agresywnego zwierzęcia doznaliśmy fizycznych ran i odczuliśmy dotkliwy ból, wiele wskazuje na to, że konfrontacja z osobą wrogo nastawioną także narazi nas na jakiegoś rodzaju straty. Będą one jednak z większym prawdopodobieństwem natury materialnej, psychicznej czy też duchowej.  

Kot i pies 

Kot we śnie może pojawić się w towarzystwie psa. Ten motyw należy do najbardziej niejednoznacznych, zatem aby dokładnie zrozumieć ukryty w nim przekaz, trzeba przyjrzeć się wszystkim szczegółom. 

Jeżeli we śnie, kot dominuje nad psem, zdobywa większą uwagę człowieka lub atakuje go, osobę śniącą czeka sporo rozczarowań. Co to dokładnie oznacza? Nie da się tego stwierdzić. Być może, twój crush zainteresuje się inną osobą, a być może - ominie cię awans, który ci się należał. 

Jeżeli to pies zdobywa większą uwagę człowieka lub jest agresywny w stosunku do kota, możesz się spodziewać, że wkrótce spotka cię coś dobrego, co wprowadzi do twojego życia wiele radości. 

Niektóre senniki wskazują, że kot i pies we śnie to symbol zbliżającego się niebezpieczeństwa. W innej interpretacji, motyw ten oznacza, że dni radości będą przeplatać się z dniami pełnymi smutku. 

Sennik: myszy. Co oznacza sen o myszach>>

Myszy i kot

Podobnie jak w interpretacji snu o kocie i psie, także w tym przypadku kluczowe znaczenie ma kontekst, bo przekaz takiego motywu może być zarówno pozytywny, jak i negatywny.

Jeżeli w twoim śnie pojawia się kot, który zabija mysz, nie musisz się obawiać. Taki symbol oznacza bowiem, że uda ci się uniknąć niebezpiecznej sytuacji, która mogłaby wprowadzić do twojego życia ogromny chaos.

Jeżeli jednak w twoim śnie pojawił się kot polujący na mysz, ale nie widziałeś momentu, w którym gryzoń zostaje złapany przez drapieżnika, miej się na baczności. Taki motyw stanowi bowiem poważne ostrzeżenie. Najprawdopodobniej, ktoś zagraża tobie lub twojej rodzinie. 

Dużo kotów

Niektóre senniki wskazują, że po zobaczeniu we śnie wielu kotów, możesz spodziewać się dużego pecha. Co istotne, złe dni będą ci towarzyszyć przez wiele lat.

W innej interpretacji, sen, w którym pojawia się dużo kotów, może oznaczać, że staniesz się obiektem manipulacji. Ktoś wykorzysta cię do swoich celów, a jego intryga przyniesie ci wiele szkód. Warto zatem mieć się na baczności i uważnie obserwować otoczenie. 

Kocięta

Jeśli w nocy przyśniły ci się małe kotki lub kotka z kociętami, sennik każe interpretować je jako pozytywny znak na przyszłość - o ile nie robisz im żadnej krzywdy, a one same nie zachowują się agresywnie wobec ciebie. Wówczas ich widok podpowiada, że już niedługo rozwiążą się twoje problemy, a zła życiowa passa minie. Ogółem, kocięta symbolizują miłość, bliskość, siłę pokrewieństwa i wartości rodzinne. Zabawa z nimi może zwiastować miłe spotkanie z kimś, kto niebawem stanie się dla nas ważny i kochany.

Ale gdy zwierzątka atakują, może to oznaczać, że czujesz przytłoczenie i presję dotyczącą założenia rodziny. Z kolei, jeśli zabijasz małe kotki, musisz liczyć się z konsekwencjami swoich czynów - to ostrzeżenie, by nie działać zbyt pochopnie.

Psy i koty

Sen, w którym pojawiają się psy i koty, symbolizuje rozdartą naturę śniącego. Osoba ta toczy ze sobą wewnętrzną walkę, co znajduje wyraz w braku pewności w podejmowanych decyzjach. Jeżeli we śnie, koty przeważają ilościowo nad psami, może to stanowić odniesienie do złych wyborów, które wkrótce podejmiemy. Jeżeli mamy do czynienia z odwrotną sytuacją - psów jest więcej niż kotów - możemy oczekiwać, że nasze decyzje okażą się słuszne.

Taki sen jest też interpretowany w kontekście niepewnej przyszłości. Oznacza to, że nasz los wciąż jeszcze waży się na szalach i nie możemy być pewni tego, co nas czeka. 

Sennik: nietoperz. Co oznacza sen o nietoperzu?>>

Dzikie koty

Sen o dzikich kotach jest interpretowany na kilka sposobów, ale w każdym przypadku, stanowi negatywny symbol. Sennik wskazuje, że pojawiające się we śnie dzikie koty zapowiadają zdradę, której dopuści się bliska ci osoba. Może się okazać, że twój życiowy partner nie jest ci wierny, więc warto trzymać rękę na pulsie. Należy podkreślić, że taki sen nie zawsze odnosi się do sfery uczuciowej. Zdradzić może też najbliższy przyjaciel, wyjawiając innym twoje sekrety lub manipulując tobą dla odniesienia własnych korzyści.

W innych interpretacjach, dzikie koty odnoszą się do charakteru osoby śniącej. Jeżeli we śnie pojawia się kilka takich zwierząt, może się okazać, że dowodzenie przejmie bardziej mściwa strona naszej osobowości.