Już starożytne ludy postrzegały jajka jako symbol życia i ludzkości. Z biegiem czasu, zawarta w nich symbolika ewoluowała i każda kultura czy religia zaczęła nadawać jajkom indywidualne znaczenie, ale w większości przypadków pojawia się jeden wspólny mianownik - życie. Czy zatem sen o jajkach jest zwiastunem powiększenia rodziny? Niekoniecznie, bo podobnie jak sen o lesie, taka nocna projekcja może przedstawiać najróżniejsze obrazy. To właśnie tworzące kontekst szczegóły decydują o finalnym znaczeniu snu. W ogólnej interpretacji, jajko symbolizuje naturalne zdolności, których osoba śniąca nie zdążyła jeszcze rozwinąć. Inne księgi snów wskazują natomiast, że motyw ten odnosi się do duchowego odrodzenia, co może oznaczać, że sen zapowiada rewolucję poglądową. bywa jednak tak, że sny o jajkach nie mają charakteru ogólnego, a są przepełnione detalami, które wyraźnie pamiętamy po przebudzeniu. W takim przypadku, nocną projekcję należy interpretować inaczej. Zatem, co oznaczają jajka we śnie?

Sennik: rozbite jajka, jajka potłuczone

Jako motyw senny, potłuczone lub rozbite jajka niosą w sobie nieokreśloną groźbę, podobnie jak sen o burzy. Najczęściej jest tak, że tuż po przebudzeniu, osoba śniąca odczuwa głęboki niepokój i doszukuje się negatywnego znaczenia w nocnej projekcji. Czy słusznie? Otóż, tak.

Stłuczone jajko symbolizuje stratę. Osoba śniąca może zatem spodziewać się, że niebawem wpadnie w wir wydarzeń, które doprowadzą do znacznego uszczuplenia jej finansów. Co ważne, strata nie musi dotyczyć wyłącznie trefy materialnej. Rozbite jajko może też przepowiadać utratę zdrowia lub bliskiej osoby. To ostatnie na szczęście nie dotyczy śmierci. Symbol potłuczonego jajka odnosi się natomiast do kłótni, która finalnie doprowadzi do zerwania więzów przyjaźni.

Jeżeli motyw rozbitego jajka pojawia się w snach kobiety, wróży ciążę z komplikacjami, trudny poród lub nawet poronienie. Gdy we śnie przypadkowo tłuczesz jajko, możesz spodziewać się wielu niepowodzeń życiowych. Sen, w którym widzisz rozbijające się jajka oznacza problemy rodzinne. 

Sennik: duża ilość jajek

Nie każda nocna projekcja, w której pojawia się motyw jajek, niesie w sobie negatywny przekaz. Niektóre z nich, podobnie jak sen o domu, mogą zwiastować coś dobrego. Do wyjątkowo pozytywnych motywów należy duża ilość jajek.

Jeżeli przyśnił ci się taki symbol, czeka cię ogromna satysfakcja. O co dokładnie chodzi? Sennik nie wskazuje na żadną konkretną sytuację, więc może to dotyczyć każdej strefy życia.

Sen, w którym widzisz dużo kurzych jaj, wróży ci zamążpójście. Twoim wybrankiem będzie wdowiec z dziećmi.

Sennik: skorupka jajka, żółtko jajka

Znacznie mniej pozytywnym symbolem są skorupki jajek. Taki sen zwiastuje cierpienie, które sama na siebie sprowadzisz. Niebawem podejmiesz wiele błędnych decyzji, których konsekwencje będziesz odczuwać przez długi czas. Jeżeli zatem śnisz o skorupkach, warto ważyć każdy, nawet pozornie niewiele znaczący wybór.

W innej interpretacji, sen o skorupkach jajka wskazuje nam właściwą postawę życiową. To najwyższy czas, by wziąć sprawy w swoje ręce i przeciwstawić się wywierającemu presję otoczeniu. Należy powiedzieć dość pomiataniu, poniżaniu i wykorzystywaniu do własnych celów. 

Jeżeli we śnie widzisz żółtko jajka, podświadomość podpowiada ci, że masz zbyt wygórowane ambicje. Zwolnij tempo, w przeciwnym wypadku przyjdzie ci zmierzyć się z uczuciem wypalenia. Jeżeli we śnie jesz żółtko, spodziewaj się hojnych darów od losu. Jeżeli oddzielasz żółtko od białka, możesz oczekiwać znacznej poprawy sytuacji finansowej. Najprawdopodobniej otrzymasz podwyżkę lub propozycję lepiej płatnej pracy. Sen o ugotowanych żółtkach wskazuje natomiast na konieczność skupienia się na własnych sprawach

Sennik: jajka sadzone

Jako symbol pojawiający się w nocnych marzeniach, jajka sadzone odnoszą się do wewnętrznej potrzeby zmian. Może tu chodzić o odnalezienie celu w życiu, ale wiele interpretacji przypisuje znaczenie tego snu do pracy i życia zawodowego. Sen o jajku sadzonym  podpowiada nam, że powinniśmy dążyć do rozwoju i zdobywania nowej wiedzy. Tylko w ten sposób uda się nam osiągnąć szczęście i życiowe spełnienie. 

Powyższa interpretacja wskazuje, że motyw sadzonego jajka to istotna podpowiedź. Nie należy bać się odważnych decyzji. Nie można też nie myśleć o własnym rozwoju. Tkwiąc w jednym punkcie, nigdy nie poprawimy swojej sytuacji.

Sennik: jajka brudne, zepsute jajka

Brudne jajka wydają się być wyjątkowo negatywnym symbolem, jednak pozory okazują się w tym przypadku mylące. W rzeczywistości, to pozytywny symbol, który zwiastuje dobre wieści. Jakie? Sennik nie zna odpowiedzi na to pytanie. Zastanów się, czy czekasz na rozwiązanie ważnej dla ciebie kwestii? A może czekasz na wiadomość od dawno niewidzianego przyjaciela lub członka rodziny? Załatwiasz sprawę urzędową i wyczekujesz decyzji w tej kwestii? Najprawdopodobniej chodzi o właśnie takie sprawy.

O ile brudne jajka niosą w sobie pozytywny przekaz, to zepsute - już nie. Taki motyw wróży nam bolesne straty finansowe. Osoba śniąca podejmie szereg złych decyzji, w następstwie czego popadnie w ubóstwo, a być może nawet w skrajną biedę. W innej interpretacji, taki sen symbolizuje złą, toksyczną relację. Śniąc o zepsutym jajku, warto dokładnie przeanalizować swoje stosunki z partnerem, rodziną i przyjaciółmi. 

Sennik: jajka w gnieździe

Symbolicznym przeciwieństwem zepsutych jajek jest motyw jaj w gnieździe. Taki sen wróży nam powodzenie finansowe. Przygotuj się na spory przypływ gotówki, bo niebawem otrzymasz wielki spadek.

Sennik: sprzedawać jajka, rozbijać jajka

Sen o sprzedawaniu jajek podpowiada ci, że za bardzo pragniesz atencji i uwagi. Bądź sobą, a przekonasz się, że twoi znajomi są ci całkowicie przychylni.

Sen, w którym rozbijasz jajka, wróży ci niepowodzenie planów. To nie jest dobry okres na twarde postanowienia i odważne decyzje.