W tym przypadku obawy są jednak całkowicie zbędne, a przynajmniej tak wskazuje sennik. Drabina jest bowiem dobrym znakiem - wskazuje na chęć sięgania po to, co jeszcze nie zostało zdobyte. W niektórych snach, może ostrzegać przed metaforycznym upadkiem, ale nie jest zwiastunem wielkiego nieszczęścia.

Sennik: wchodzić po drabinie

Drabina we śnie może symbolizować postęp i rozwój osobisty. Często jest zwiastunem zmian w karierze zawodowej, trzeba jednak podkreślić, że w niektórych przypadkach, symbole ten pojawia się po to, by uświadomić śniącemu konieczność podjęcia większych starań w dążeniu do celu. Może też ostrzegać przed potencjalnymi stratami. Wszystko zależy od kontekstu snu.

Gdy śnisz, że wspinasz się po drabinie, możesz spodziewać się, że twój rozwój będzie przebiegał w sposób niezakłócony, zwłaszcza gdy wejście na kolejne szczeble nie sprawia ci żadnej trudności. Taki sen wróży ci pomyślność i powodzenie. warto jednak podkreślić, że nie musi odnosić się to wyłącznie do sfery zawodowej. Rozwój może dotyczyć także sfery duchowej. 

W niektórych snach, wejście po drabinie sprawia wyraźny problem. Nie jest to zły znak, a wskazówka - musisz podjąć większy wysiłek, ale nie rezygnuj. Gdy uda ci się wspiąć na ostatni szczebel, na końcu twojej drogi czekać będzie upragniony cel, który wynagrodzi ci wszystkie trudy. 

Sennik: upadek z drabiny

Upadek z drabiny jest jednym z najmniej korzystnych motywów sennych, w których występuje wspomniany symbol. Bez względu na kontekst, upadek zawsze jest złą wróżbą i ostrzeżeniem, które sugeruje zachowanie szczególnej ostrożności.

Gdy widzisz, jak ktoś spada z drabiny, może to oznaczać, że osoba, po której się tego nie spodziewasz, w sposób świadomy przyczyni się do twojej porażki. Warto więc bacznie obserwować najbliższe otoczenie i nie mówimy tu wyłącznie o kwestiach zawodowych. 

Gdy we śnie, to ty spadasz z drabiny, może to oznaczać, że utracisz autorytet, być może w pracy, a być może w rodzinie. Jeżeli szybko nie zareagujesz na pierwsze sygnały, straty będą dotkliwe. 

Sennik: drabina bez szczebli

Gdy we śnie widzisz drabinę bez szczebli, może to oznaczać, że podświadomość ostrzega cię przed nieroztropnymi decyzjami. Po drabinie z wyłamanymi szczeblami przecież nie da się wejść. Taki symbol, widziany we śnie, może oznaczać, ze twoja ambicja popycha cię w niebezpieczne rejony. Najprawdopodobniej okaże się, że niebawem podejmiesz się zadania, którego po prostu nie da się zrealizować. Będzie się to wiązać z oczywistymi stratami, a nawet z ośmieszeniem w oczach osób z twojego otoczenia. Warto więc pohamować swój zapał i skupić się na tych kwestiach, które mają większą szansę skończyć się powodzeniem. 

W innej interpretacji, drabina bez szczebli oznacza, że osoba śniąca zaangażowała się w wyjątkowo niebezpieczną sytuację. Jeżeli w porę nie odstąpi od swoich zamiarów, ściągnie na siebie kłopoty.

Sennik: drabina metalowa a drewniana

W interpretacji symboli sennych ważny jest każdy, nawet pozornie nic nieznaczący szczegół. O ile kontekst pojawiających się w snach wydarzeń jest niezwykle istotny, to równie duże znaczenie ma nawet taki detal, jak materiał, z którego wykonana jest drabina.

Gdy śni ci się solidna, ciężka drabina wykonana ze stali, możesz liczyć na powodzenie w sprawach zawodowych. Jeżeli czekasz na awans, z całą pewnością nie zostaniesz pominięty. Twoja sytuacja finansowa ulegnie znaczącej poprawie, a sprawy osobiste będą układać się dokładnie tak, jak powinny. Zupełnie inaczej przedstawia się interpretacja symbolu lekkiej drabiny aluminiowej. Gdy we śnie pojawia się taki motyw, trzeba spodziewać się sporej straty finansowej. 

A co oznacza pojawiająca się we śnie drewniana drabina? To dobry znak, oznacza bowiem, że osoba śniąca już wkrótce stanie przed wielką szansą na poprawę sytuacji materialnej.