Co oznacza sen o chorobie?

O ile sny najczęściej nie podlegają dosłownej interpretacji, to niektóre symbole okazują się na tyle sugestywne, że trudno jest rozpatrywać je w innych kategoriach. Do tej grupy zalicza się sen o szpitalu, ale także o chorobie - gdy widzimy taki motyw w nocnej projekcji, w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad tym, czy nam albo naszym bliskim coś dolega.

Często bywa tak, że sen o chorobie przydarza się osobom, którym rzeczywiście coś dolega. Co istotne, często dotyczy to ludzi, którzy czują się wyśmienicie i przez to nie zdają sobie sprawy, że dzieje się coś niepokojącego. W twoich snach pojawił się motyw choroby? Zatem wykonanie kompleksowych badań może okazać się dobrym pomysłem. Jest bardzo prawdopodobne, że wyniki nie będą niepokojące, ale jeżeli na szali waży się zdrowie, nadmierna ostrożność nie jest niczym złym.

Zdarza się jednak, że symbol choroby stanowi metaforę problemów, które trapią osobę śniącą. W takiej interpretacji, sen wskazuje na sprzeczności rozdzierające naszą osobowość na dwie części. To wszystko staje się źródłem olbrzymiego cierpienia, nie w ujęciu fizycznym a mentalnym. Należy podkreślić, że tak jak w przypadku odniesienia do zdrowia somatycznego, osoba śniąca często nie zdaje sobie sprawy z istnienia problemu. 

Nie zawsze można jednak polegać na ogólnej interpretacji. Jeżeli sen był szczegółowy i udało się nam zapamiętać także inne detale niż motyw główny, warto przeanalizować cały kontekst nocnej projekcji.

 

Sennik: choroba bliskiej osoby

Sen o chorobie członka rodziny lub bliskiego przyjaciela to koszmar, który przez długi czas nie pozwala o sobie zapomnieć. To jeden z tych snów, które wywołują niezwykle silne uczucie niepokoju, które towarzyszy nam przez długi czas. Podobne emocje wywołuje w nas sen o płaczu lub o śmierci. Czy rzeczywiście mamy powody do obaw? Na szczęście, niekoniecznie.

Podsuwając taki obraz, podświadomość stara się nas ostrzec przed czyhającym zagrożeniem. Dla osoby śniącej rozpoczyna się trudny okres w życiu, zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Na szczęście nie dotyczy to stanu zdrowia. Twoja determinacja pomoże ci pokonać wszelkie przeszkody i finalnie, po burzy znów zaświeci słońce.

 

Sennik: być chorym

Sen o własnej chorobie może stanowić wskazówkę, nakazującą nam baczniejsze obserwowanie swojego zdrowia, ale nie jest tak w każdym przypadku. Zdarza się, że choroba stanowi metaforę nadmiaru obowiązków. Nie masz czasu wypocząć, nie skupiasz się na własnych przyjemnościach. To wszystko sprawia, że doskwiera ci przemęczenie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Jeżeli w twoich snach pojawił się taki motyw, warto dokładnie zastanowić się nad swoimi priorytetami. Jeśli nie zwolnimy tempa, sen o chorobie rzeczywiście może nabrać proroczego charakteru. Na szczęście, nic nie jest z góry przesądzone, więc wszystko pozostaje w naszych rękach.

W innej interpretacji, własna choroba widziana we śnie stanowi metaforę uczucia bezsilności. Może to mieć związek z sytuacją, na którą w żaden sposób nie możemy wpłynąć. Taki sen należy traktować jako wskazówkę, że nadszedł czas na uporządkowanie własnych spraw. W tym kontekście, motyw choroby przypomina nieco sen o dentyście.

 

Sennik: choroba psychiczna

Zdarza się, że w naszych snach pojawia się motyw choroby nie somatycznej a psychicznej. Taki symbol oznacza, że osoba śniąca ucieka przed problemami. Podświadomość podpowiada nam, że kłopoty, o których mowa, nie rozwiążą się same i prędzej czy później i tak nas dopadną. Odpocznij, zregeneruj siły i uporządkuj myśli. Gdy spojrzysz na problem z innej perspektywy, z całą pewnością uda ci się znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. 

 

Sennik: chory wyzdrowiał

W niektórych snach, choroba ustępuje lub zostaje wyleczona. Taki motyw należy rozpatrywać w pozytywnych kategoriach. Oznacza bowiem, że osobie śniącej uda się rozwiązać wszystkie problemy. W innej interpretacji, taki sen zwiastuje zawarcie nowej przyjaźni. 

 

Sennik: choroba skóry

Często bywa tak, że śnimy o konkretnych schorzeniach. Co oznacza widziana we śnie choroba skóry? Na szczęście, nic złego. Poprzez taką projekcję podświadomość przypomina nam, że mamy zrobić coś ważnego, o czym nie możemy zapomnieć.

Należy jednak podkreślić, że istnieje druga interpretacja takiego snu, według której odzwierciedla on naszą nieśmiałość i skrywane lęki. To tłumaczenie wydaje się być o tyle trafne, że symbol, o którym mowa, często pojawia się w nocnych projekcjach osób zamkniętych w sobie, którym brakuje wiary we własne możliwości.