Sennik: były chłopak. Co oznacza sen o byłym chłopaku

Sen o byłym chłopaku najczęściej naładowany jest emocjami, czasami dobrymi, innym razem złymi. To normalne - podświadomość przywołuje różne wspomnienia. Trzeba wiedzieć, że dawny chłopak we śnie zawsze stanowi symbol, który zwiastuje różne wydarzenia w naszym życiu. Jakie dokładnie? To w dużej mierze zależy od kontekstu nocnych marzeń. Ważne są okoliczności, w których widzimy naszego byłego, jak i jego zachowanie względem nas. Analiza snów powinna być też oparta o waszą wspólną przeszłość i o sam moment rozstania. Każdy z tych szczegółów jest niezwykle istotny dla prawidłowego zrozumienia przekazu, który skrywa taki sen.

W wielu przypadkach, obraz ekspartnera jest wyrazem tęsknoty za wspólnie spędzonymi chwilami. Jeżeli sen pojawia się dość często, może to świadczyć o tym, że uczucia śniącej osoby wciąż jeszcze nie wygasły. Jeżeli jednak wasz związek nie należał do udanych, symbol ten może wyrażać obawę przed nawiązaniem kolejnej relacji. Może też stanowić przestrogę przed powtarzaniem błędów z przeszłości.

Rozmowa z byłym chłopakiem. Znaczenie snu

Częstym motywem sennych marzeń, jest rozmowa z byłym chłopakiem. Takie sny najczęściej pojawiają się tuż po rozstaniu, zwłaszcza gdy parę łączyła długa relacja. Znaczenie jest wtedy dwojakie - jeżeli konwersacja przebiega w spokojnej, miłej atmosferze, oznacza to, że wasza wspólna przyszłość nie jest wykluczona. Jest jednak jeden warunek - oboje musicie zrozumieć błędy, które popełniliście. Usiądźcie i porozmawiajcie o tym, co was poróżniło, bez wzajemnych pretensji i żali.

Inne znaczenie ma sen, w którym rozmowa z ekspartnerem jest przepełniona złością. Taki motyw oznacza, że powinnaś pogodzić się z obecnym stanem rzeczy. Przestań oglądać się za siebie, inaczej odnalezienie szczęścia może okazać się niemożliwe.

Sennik: wilk. Co oznacza sen o wilkach?>>

Były chłopak, który chce wrócić. Jak to interpretować?

Senna wizja ex chcącego odbudować relację, która kiedyś was łączyła, jest cenną wskazówką. Najprawdopodobniej, wciąż jeszcze darzysz go uczuciem i za wszelką cenę chcesz do niego wrócić, jednak odbywa się to poza twoją świadomością. Nie jest to jednak dobry pomysł. Musisz nauczyć się radzić sobie z samotnością i nowym życiem bez niego. Nie będzie to łatwe, ale dasz sobie z tym radę.

Były chłopak wyznaje miłość

Kobiety, które śnią o byłym partnerze, wyznającym im miłość, często interpretują taki motyw w sposób dosłowny. To duży błąd. Taki symbol oznacza, że powinnaś otworzyć się na nową miłość i dać szansę mężczyźnie, który już od jakiegoś czasu o ciebie zabiega, choć go w ogóle nie dostrzegasz. Bądź uważna i wyostrz swoją intuicję. Zacznij się rozglądać wokół siebie.

Całować się z byłym chłopakiem

Sen, w którym całujesz ex, to kolejna istotna wskazówka, płynąca wprost z podświadomości. Oznacza, że wciąż jeszcze nie zamknęłaś wszystkich spraw, które wcześniej was łączyły. Zrób to bez zbędnej zwłoki. Niezamknięty rozdział twojego życia uniemożliwi ci otwarcie nowego. To dotyczy też nowego związku.

Kochać się z byłym

Jeżeli we śnie spędzasz upojną noc ze swoim byłym, nie oznacza to, że powinnaś podjąć próbę nawiązania ponownej relacji, nawet jeżeli motyw ten wzbudzi w tobie tęsknotę. Powinnaś za to bardziej zadbać o obecny związek. Taki sen oznacza bowiem, że czegoś w nim brakuje i jeżeli oboje nie postaracie się bardziej, czeka was rozstanie. 

Powrót do byłego chłopaka

Senny powrót do byłego, to głos twojej podświadomości, która mówi ci, że twoje uczucia względem ekspartnera, wciąż jeszcze nie wygasły. Jeżeli we śnie znajdujecie się tuż obok siebie i utrzymujecie kontakt wzrokowy, może to oznaczać, że wciąż jeszcze da się odtworzyć wszystko to, co kiedyś was łączyło, więc warto podjąć próbę powrotu.

Ślub z byłym chłopakiem

Sen, w którym ty i twój partner bierzecie ślub, to wyraz twojej tęsknoty za nim. Oznacza, że decyzja o rozstaniu była podjęta pochopnie i bez zastanowienia. Nie jest to jednak pomyślna wróżba, bo waszej relacji nie da się już odbudować. Powinnaś pogodzić się z teraźniejszością i pozwolić swojemu ex ułożyć sobie życie na nowo.

Rodzina byłego chłopaka

Gdy we śnie widzisz rodzinę chłopaka, z którym się rozstałaś, spodziewaj się niezapowiedzianej wizyty. Nie będzie to jednak miłe spotkanie. Możesz być pewna, że będzie miało związek z waszą przeszłością. Czy na pewno zamknęłaś wszystkie łączące was sprawy? Jeżeli jednak to on był stroną, która zainicjowała rozstanie, spodziewaj się miłej wizyty gościa, którego od dawna wyczekujesz. 

Były chłopak z nową dziewczyną

Taki motyw interpretowany jest na różne sposoby. Według najczęściej powtarzanej wersji, oznacza, że śniąca osoba pogodziła się już z zaistniałą sytuacją. Inne tłumaczenie wskazuje na zazdrość o byłego, która uniemożliwia nawiązanie nowej relacji.

Śmierć byłego chłopaka

Spokojnie, to dobry symbol. Niebawem, doświadczysz pozytywnych zmian. Być może poznasz nową miłość, choć niektóre senniki wskazują, że ową zmianą na lepsze może być też znalezienie nowej, bardziej satysfakcjonującej pracy.

Sennik: mężczyzna. Jak interpretować sen o mężczyźnie? Nieznajomy i znajomy mężczyzna we śnie >>