Sennik: była dziewczyna

Znaczenie snów o byłej dziewczynie nie jest jednoznaczne. Taki motyw może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Była dziewczyna we śnie najczęściej symbolizuje brak zgody śniącego na obecny stan rzeczy. Najprawdopodobniej, osoba śniąca wciąż jeszcze tęskni za utraconą miłością. Nawet jeżeli zarówno we śnie, jak i na jawie, wspomnienie byłej partnerki wywołuje złość, nie można wykluczyć, że podświadomie wciąż jeszcze nie jest obojętna śniącemu. W tym kontekście prawdopodobne jest, że wkrótce podjęta zostanie próba odzyskania ex partnerki. 

Sen o byłej dziewczynie może być też wskazówką i ostrzeżeniem. Jeżeli śniący nie zdoła pogodzić się z tym, co serwuje mu teraźniejszość, nie uda mu się ruszyć dalej przed siebie. Taki symbol może też sugerować, że pewne sprawy, które wcześniej łączyły byłych partnerów, wciąż jeszcze wymagają wyjaśnienia i zamknięcia. Nie należy z tym zwlekać. Im wcześniej pozostawisz przeszłość za sobą, tym lepiej.

Pojawiająca się w snach ex dziewczyna może mieć jednak zupełnie inne znaczenie. Warto więc przypomnieć sobie możliwie najwięcej szczegółów ze snu i emocje, które się w nim pojawiały, bo to one decydują o poprawnej interpretacji motywu.

Była dziewczyna mojego chłopaka, męża

Była dziewczyna nie jest symbolem nawiedzającym wyłącznie sny mężczyzn, którzy rozstali się ze swoją partnerką. Sen o byłej dziewczynie danego mężczyzny jest też częstym motywem w nocnych projekcjach jego obecnej partnerki.

W tym przypadku symbol ten oznacza brak pewności siebie i wiary we własne możliwości. Co istotne, nie dotyczy to wyłącznie relacji uczuciowej. Interpretacja tego snu wskazuje też na sferę zawodową. Niektóre senniki wskazują też, że sen o byłej dziewczynie partnera oznacza, że osoba śniąca ma coś na sumieniu. Zastanów się, może ostatnio zdarzyło ci się flirtować z kolegą z pracy lub z przypadkowo spotkanym nieznajomym?

Była dziewczyna chce wrócić

Sen o byłej dziewczynie, która chce do nas wrócić, jest przestrogą i ważną wskazówką. Motyw ten oznacza, że w podświadomości śniącego, wciąż jeszcze tlą się uczucia do ex partnerki.

Podświadomie, śniący odczuwa też potrzebę powrotu do dawnej relacji. Nie należy jednak robić sobie nadziei. To, co między wami było, już nie wróci. Jedynym sposobem, aby pójść dalej przed siebie, jest akceptacja bieżącego stanu rzeczy. Jeżeli uda ci się pogodzić z utratą drugiej połówki, spotkasz na swojej drodze dziewczynę, którą obdarzysz jeszcze silniejszym uczuciem.

Powrót do byłej dziewczyny

Sen, w którym wracasz do byłej dziewczyny, podobnie jak wcześniejszy motyw, także wyraża twoją podświadomą tęsknotę za dawną miłością. Tym razem jest jednak dla was nadzieja, ale uwaga - to zależy od tego, w jakich okolicznościach występowaliście we śnie.

Jeżeli widziałeś swoją ex partnerkę stojącą tuż obok ciebie i patrzącą ci w oczy, podejmij próbę powrotu. Najprawdopodobniej, skończy się to ponownym nawiązaniem uczuciowej relacji, bo ty też nie jesteś jej obojętny. Jeżeli twoja była jest obok ciebie, ale spogląda w dół, oznacza to, że nie dopuszcza uczuć do głosu i twoje próby odbudowania związku nie mają szans powodzenia. 

Była dziewczyna z nowym chłopakiem

Sen, w którym pojawia się była dziewczyna ze swoim nowym partnerem, należy do najmniej przyjemnych, nawet gdy rozstanie było twoją inicjatywą. W tym przypadku należy wskazać na dwie interpretacje.

Pierwsza wskazuje, że śniący zdołał pogodzić się z obecnym stanem rzeczy i że nie żywi żadnych wrogich uczuć do swojej ex partnerki. Według drugiego tłumaczenia, taki sen jest podświadomym wyrazem odczuwanej zazdrości. Należy porzucić to uczucie. Żyjąc przeszłością, nie da się budować przyszłości.

Była dziewczyna w ciąży

Zdarza się, że śnimy o byłej dziewczynie w błogosławionym stanie. Co oznacza ten motyw? To zależy - jeżeli ojcem dziecka jest śniący, symbol ten oznacza, że niebawem podejmie desperacką próbę odbudowania związku. Jeżeli ojcem jeszcze nienarodzonego dziecka jest inny mężczyzna, podświadomość sugeruje ci, że wasze wszystkie wspólne sprawy zostały definitywnie zakończone.

Śmierć byłej dziewczyny

Śmierć nie jest symbolem, o którym chcemy śnić, zwłaszcza gdy umiera osoba, która była nam bliska. Obecne uczucia nie mają tutaj nic do rzeczy, po przebudzeniu zawsze pojawia się wewnętrzny niepokój. Nie należy jednak bać się tego motywu. Wbrew pozorom, jest on niezwykle pozytywny. Oznacza bowiem, że definitywnie udało ci się pogrzebać resztki uczuć, jakimi darzyłeś swoją ex partnerkę.

Już wkrótce, znowu poczujesz, że żyjesz, bo czekają na ciebie dobre zmiany. Jakie? Tutaj nie ma pełnej jasności. Najprawdopodobniej spotkasz na swojej drodze nową miłość, której oddasz się bez reszty. Niewykluczone, że twoja nowa dziewczyna zostanie twoją żoną. Inna interpretacja wskazuje, że na nową miłość będziesz musiał jeszcze poczekać. Na razie, skupisz się na rozwoju zawodowym, co nie pozostanie niezauważone. Nie ominie cię zasłużony awans, który będzie wiązał się też z wyższymi zarobkami.