Co oznacza sen o byku?

Może się wydawać, że jako symbol pojawiający się w nocnych marzeniach, byk przedstawia znaczenie podobne co sen o krowie. Nic bardziej mylnego. Mimo że mówimy tu o przedstawicielach tego samego gatunku, jako motyw nocnych projekcji, oba zwierzęta nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Byk jest niezwykle silny, a w pewnych okolicznościach - także niebezpieczny. W tym kontekście należy przyjąć, że sen o bykach odwołuje się do męskiej natury, w której tkwi pierwiastek agresji. Jeżeli w twoim śnie pojawiło się to zwierzę, może to oznaczać, że chcesz odkryć w sobie męską, pierwotną stronę, choć jest tak samo prawdopodobne, że próbujesz ją w sobie stłumić.

Interpretując sen o byku, należy uwzględnić, komu przyśnił się ten symbol. W snach kobiety, wyraża pożądanie i popęd seksualny. Można zatem powiedzieć, że ten senny symbol przypomina nieco sen o tygrysie, który w niektórych przypadkach także odwołuje się do ludzkiej seksualności.  W snach mężczyzny, byk odwołuje się do tej samej sfery, jednak w tym przypadku oznacza problemy z potencją

W innej interpretacji widzieć byka we śnie oznacza, że czeka nas bogate życie. W tym kontekście, to majestatyczne zwierzę symbolizuje obfitość i zamożność. 

Bywa jednak tak, że nawet jeden szczegół może diametralnie odmienić znaczenie snu. Mając to na uwadze, warto przypomnieć sobie możliwie najwięcej detali. Śnił ci się czarny czy brązowy byk? Był agresywny? A może walczył z innym bykiem? Uwzględnienie kontekstu stanowi gwarancję prawidłowej interpretacji nocnej projekcji. 

 

Sennik: czarny byk, brązowy byk

W wielu przypadkach, kolor stanowi podstawę interpretacji nocnego motywu. Sen o byku nie jest wyjątkiem od tej reguły. Czarny byk zapowiada dotkliwe straty finansowe. Osoba śniąca podejmie szereg złych decyzji, na których ucierpi jej stan posiadania. Niewykluczone, że ulegnie namowie oszusta i źle zainwestuje swoje środki. W innej interpretacji, taki sen wróży nam problemy w sferze seksualnej.

Co oznacza sen o brązowym byku? Ten symbol jest znacznie pomyślniejszy od poprzedniego. Oznacza, że śniąca lub śniący spotka na swojej drodze kogoś, kogo obdarzy szczerym uczuciem. Co istotne, będzie to miłość odwzajemniona, trwała i odporna na przeciwności losu.

 

Sennik: byk z rogami

Rogi - niezbyt długie, za to mocne i groźne - to jeden ze znaków rozpoznawczych byka. Bywa jednak tak, że we śnie po prostu ich nie dostrzegamy. Jeżeli jednak w twojej nocnej projekcji to właśnie rogi były szczegółem, który w największym stopniu przyciągną twoją uwagę, spodziewaj się sporych problemów.

Taki sen odnosi się do strefy rodzinnej. Zapowiada, że nagły i gwałtowny wybuch złości u jednego z domowników doprowadzi do poważnej kłótni. Następstwem tego będą ciche dni i w konsekwencji - znaczne pogorszenie stosunków rodzinnych.

Istnieje jeszcze jedna interpretacja takiego motywu, według której rogi byka symbolizują konieczność podjęcia walki w słusznej sprawie. Dla osoby śniącej będzie to wyjątkowo niebezpieczne, ale racja leży po jej stronie. Można zatem powiedzieć, że taka projekcja nocna przypomina nieco sen o dziku, który symbolizuje wrogo nastawioną osobę.

 

Sennik: byk atakujący, byk goni człowieka

Jeżeli twoją ambicją nie jest zostanie torreadorem, z całą pewnością nie chcesz doświadczyć ataku byka. W konfrontacji z ciężkim rogaczem, człowiek jest praktycznie bez szans, tym bardziej, że ten kolos jest znacznie szybszy, niż sugerują to jego rozmiary. Naturalne jest więc, że sen o agresywnym, atakującym byku nie wprawia w zbyt dobry nastrój. 

Wbrew pozorom, taki symbol niesie w sobie pozytywne przesłanie. Oznacza, że osoba śniąca ma szansę wyjść zwycięsko z niełatwej konfrontacji. Nie chodzi tu o fizyczną walkę, potyczka to w tym przypadku trudny problem. Takiego snu nie można jednak traktować jako stuprocentowo pewną przepowiednię, bo symbol agresywnego byka wskazuje jedynie na nasze szanse. Jeżeli nie zrobimy nic, by odwrócić monetę na szczęśliwą dla nas stronę, możemy zapomnieć o powodzeniu.

 

Sennik: walka byków

Jak interpretować sen, w którym widzimy walczące byki? Ten motyw stanowi dla nas istotną przestrogę. Podpowiada, że nie powinniśmy stawać między silniejszymi od nas. Chcesz być mediatorem w sporze? To zdecydowanie zły pomysł, który ściągnie na ciebie wiele problemów. Lepiej pozwól sprawom toczyć się ich własnym torem. 

W innej interpretacji, taki sen przestrzega przed interesowaniem się nieswoimi sprawami, bez względu na to, kogo one dotyczą. Zamiast interesować się życiem innych, skup się na własnych problemach.

 

Sennik: zabić byka

Nocna projekcja, w której osoba śniąca zabija byka, to kolejna ważna przestroga. Taki sen ostrzega nas przed wielkim niebezpieczeństwem, które jest już bardzo blisko. Nie wiadomo, czego ma to dotyczyć, więc lepiej miej otwarte oczy.