Co symbolizuje babcia we śnie?

Większości z nas, babcia kojarzy się z opiekuńczością i poczuciem bezpieczeństwa. W końcu dla naszych babć jesteśmy najważniejszymi osobami. Babcia nigdy nie przestaje otaczać opieką swoich wnucząt, nawet gdy wkraczają one już w wiek dorosły. Nic dziwnego, że w pierwszej chwili, sen o babci kojarzy nam się ze wskazówką, poradą lub ostrzeżeniem i właśnie takie informacje staramy się w nim odnaleźć. Jak wskazuje sennik, takie odczucia są całkowicie słuszne. Babcia odwiedza nas w snach, by podzielić się z nami swoją mądrością. Jako symbol, pojawia się przede wszystkim w chwilach, w których zmagamy się z poważnym dylematem lub gdy nie jesteśmy pewni, którą drogę powinniśmy obrać. W praktyce oznacza to, że sen o babci to ważna informacja albo przestroga, którą niesie z sobą nasz duchowy przewodnik. 

Co dokładnie chce nam przekazać babcia, gdy odwiedza nas w snach? To zależy. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim, czy w nocnej projekcji pojawia się osoba żyjąca, czy ta, która opuściła już ten świat. Sennik babcie - to hasło odkrywa wiele znaczeń. 

Sennik babcia nieżyjąca uśmiechnięta

Sen o zmarłej babci, która jest szczęśliwa i uśmiechnięta, zwykle nie wzbudza złych skojarzeń, mimo że przecież śnimy o osobie, której nie ma już wśród nas. Słusznie, bo pojawiająca się w nocnej projekcji zmarła babcia, na której twarzy maluje się promienny uśmiech, to bardzo dobry znak. Nasza duchowa przewodniczka stara się nam powiedzieć, że obraliśmy właściwą życiową drogę, a podejmowane przez nas decyzje są właściwe

Sennik: babcia nieżyjąca smutna

Inne jest znaczenie snu o zmarłej babci, na której twarzy pojawia się smutek. Podobnie jak w poprzedniej interpretacji, także w tym przypadku mamy do czynienia z ważną wskazówką, ale w tym przypadku babcia stara się powiedzieć nam, że nie postępujemy właściwie. Musimy dokładniej ważyć każdą podejmowaną decyzję, bo póki co postępujemy lekkomyślnie i pochopnie.

Nieco inne znaczenie ma sen o płaczącej babci. W tym przypadku, osoba ta jest metaforą dręczących nas wyrzutów sumienia, których za wszelką cenę nie chcemy dopuścić do głosu. Zastanów się przez chwilę, czy twoje postępowanie nie ma negatywnego wpływu na bliskie ci osoby? Być może nieświadomie ranisz rodzinę i przyjaciół.    

Getty Images, Morsa Images

Sennik: nieżyjąca babcia jako żywa

Kiedy w naszym śnie pojawia się babcia nieżyjąca widziana jako osoba żywa, powinniśmy zacząć przywiązywać większą uwagę do naszego zdrowia. Taki sen może bowiem zwiastować poważną chorobę. Spokojnie, nie należy traktować tego jako wyroku. Babcia przychodzi do nas po to, by ostrzec nas przed czyhającym niebezpieczeństwem. Jeżeli trafnie zrozumiemy znaczenie takiego snu i zaczniemy dbać o siebie, uda się nam uniknąć problemów zdrowotnych. 

W innej interpretacji, widzieć zmarłą babcię jako żywą oznacza, że źle kierujemy swoim życiem. Wiemy, co chcemy osiągnąć i jak to zrobić, jednak mimo to nie robimy nic, aby zrealizować nasze plany. Nie tędy droga. Życie nie polega na szukaniu najłatwiejszych ścieżek. 

Sennik: babcie żyjące uśmiechnięte

Śmierć babci zawsze stanowi bolesne przeżycie. W tym kontekście nie należy dziwić się, że zmarła osoba często odwiedza nas w snach. Często wynika to z samej tęsknoty i uczucia pustki. Zdarza się jednak, że nasze nocne projekcje dotyczą osoby, która wciąż jest z nami. Czy także w tym przypadku sen o babci stanowi wskazówkę albo przestrogę?

Gdy w snach pojawia się babcia, która żyje, a na jej twarzy widzimy uśmiech, to informacja dla nas, że z jej zdrowiem wszystko jest w porządku. Naszej babci nic nie dolega i czuje się wyśmienicie. W innej interpretacji, taki symbol przepowiada osobie śniącej długie i szczęśliwe życie. 

Czytaj: Sennik: mężczyzna. Jak interpretować sen o mężczyźnie? Nieznajomy i znajomy mężczyzna we śnie

Sennik: babcie żyjąca smutna

Chyba nikt z nas nie chce, by jego babcia smuciła się, tak samo na jawie, jak i we śnie. Wbrew pozorom, nie jest to zły symbol. Obraz smutnej babci wróży nam powodzenie w pracy. Tak to już bywa ze snami, nie zawsze należy je interpretować w sposób dosłowny. 

Należy jednak wyraźnie podkreślić, że sen, w którym nasza babcia smuci się z powodu choroby, która ją dotknęła, ma zupełnie inny wydźwięk. Taki motyw odnosi się do kłopotów, które niebawem napotkamy na swojej drodze. Trzeba będzie stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Nie będzie to łatwe, ale musimy podjąć to wyzwanie.