Problemy z zasypianiem 

Wszyscy miewamy je coraz częściej. Zamiast zasypiać po 15 minutach od ułożenia się w pościeli, kręcimy się jeszcze przez godzinę lub dwie. A rano? Znów jesteśmy niewyspani. I niestety, na tego rodzaju zmęczenie nie pomaga nawet podwójne espresso. Na łatwość zasypiania może wpłynąć jednak odpowiedni materac - taki, który dobrze odprowadza wilgoć, zapewnia cyrkulację powietrza, jest elastyczny i ma odpowiedni poziom twardości.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hilding Anders Polska (@hilding_wyspani_moga_wiecej) Lip 18, 2020 o 2:26 PDT

Konkretny model? Hilding Salsa stworzony został na bazie plastycznej pianki FlexiFoam, która zapewnia optymalną sztywność i 7 zróżnicowanych stref twardości (od głowy aż po stopy). Materac podpiera najważniejsze punkty nacisku ciała, a jednocześnie jest na tyle miękki, że doskonale wspomaga intensywną regenerację organizmu. Dodatkowo, w jego konstrukcji zawarto także warstwę pianki termoelastycznej Visco, która reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do jego kształtu podczas snu. Znajdziecie go na stronie sleepinghouse.pl.

Stres, stres, stres...

Z nim też jest coraz gorzej. A ostatnie miesiące to już absolutne apogeum. Materac Hilding Zorba nie bez powodu nawiązuje do greckich wakacji już z nazwy. To jeden z tych modeli, który doskonale dostosowuje się do kształtu ciała, zapewniając maksymalnie spokojny sen. Zastosowano w nim sprężyny kieszeniowe (pracujące indywidualnie), które gwarantują zarówno optymalne wsparcie kręgosłupa, jak i absolutny komfort - błogie wakacje w pigułce. I to dostępne od ręki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hilding Anders Polska (@hilding_wyspani_moga_wiecej) Lip 13, 2020 o 11:37 PDT

Dla alergików 

Alergicy powinni dobierać materace do swojej sypialni szczególnie uważnie. Za najlepsze dla nich uważa się modele lateksowe, które skutecznie ograniczają rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, a także dobrze odprowadzają wilgoć oraz ciepło gromadzone we wnętrzu materaca. Dobrym przykładem jest nawierzchniowy Hilding Blues, który możecie położyć na swój stary materac czy rozkładaną sofę. W wkładzie posiada on specjalne nacięcia i kanaliki, które tworzą system wentylacyjny zapewniający wysoką higienę i przynoszący alergikom ulgę w trakcie snu. "Od dziecka choruję na astmę przez co szukałem antyalergicznego materaca nawierzchniowego. Dzięki Hilding Blues nie mam problemu ze snem w nocy" - napisał jeden z recenzentów na stronie sleepinghouse.pl.

Po treningu 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hilding Anders Polska (@hilding_wyspani_moga_wiecej) Maj 25, 2020 o 5:35 PDT

Sportowcy także powinni dobierać materace indywidualnie. Niektóre modele (np. Hilding Conga) zawierają kilka rodzajów wysoko zaawansowanych technologicznie pianek, które wspierają regenerację mięśni i niwelują napięcie. Hilding Conga dzięki zastosowaniu aż 4 pianek i podziale na 7 stref twardości, gwarantuje komfortowe podparcie dla każdej z partii ciała oraz równomierne rozłożenie jego ciężaru. Powinny zainteresować się nim szczególnie te osoby, które skarżą się na bóle w okolicach karku, barków i ramion. W wkładzie w strefie ramion zastosowano wkładki z reagujących na ciepło pianek – Visco i FloFom, wykazujących odczuwalne działanie rozluźniające.

Zła postawa w ciągu dnia 

Dotyczy nas wszystkich. A już szczególnie w trybie pracy zdalnej - kto też w ciągu doby pracuje po kilka godzin z łóżka, a czasem też na podłodze i niedopasowanym krześle, ten wie o czym mówimy. Ulgę kręgosłupowi w ciągu dnia przyniesie kilkunastominutowa sesja jogi w ramach coffee break, a w nocy odpowiedni materac. I mamy tu na myśli Supreme wśród materacy, czyli SleepMed Hybrid Premium

Jego podstawę stanowi 7-strefowa sprężyna typu multipocket, która zapewnia wysoką elastyczność punktową. Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że materac ugina się tylko w miejscach, na który wywoływany jest nacisk i dzięki temu idealnie dopasowuje się do ciała. Podobne właściwości wykazuje również termoelastyczna pianka VitaRest® profilowana w 7 stref twardości, która tworzy indywidualną „formę” zapewniającą przyjemną miękkość oraz redukcję bólu pleców i karku. Dodatkowo, SleepMed Hybrid Premium pokryty jest pokrowcem wykonanym z wysokiej jakości, miłej w dotyku tkaniny, której perforacje zapewniają subtelny efekt masażu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Materace medyczne SleepMed (@materacesleepmed) Cze 24, 2020 o 3:38 PDT

A w skrócie? Zgodnie z naszym przewodnikiem, pierwsze kryterium wyboru materaca to sprawdzona marka, której produkty oparte są na dokładnych badaniach i testach. Po drugie, dopasowanie jego właściwości do tego jak wygląda nasz dzień (jak pracujemy i jakie sporty uprawiamy) i naszych indywidualnych preferencji. Uwzględnienie tych dwóch składowych zapewni głęboki, zdrowy i maksymalnie regenerujący sen - taki, którego wszyscy pragniemy.