Przepis na dobre samopoczucie? Świadomy, przepełniony dobrą energią poranek. To właśnie ta pora dnia wyznacza rytm i ton kilkunastu następnych godzin. Poranne self - care może składać się z najróżniejszych rytuałów, od rozbudzającej jogi, przez wsłuchanie się w potrzeby swojego ciała, po regularne przelewanie swoich myśli na papier. Same najchętniej zaczynamy dzień od tych wszystkich trzech podpunktów. Jak to wygląda w praktyce?

Journaling

Przelewanie swoich myśli na papier to nadal jeden z tych niedocenionych sposobów dbania o harmonię i wewnętrzny spokój. Prowadzenie dziennika to nie tylko doskonały sposób na dokumentacje naszej codzienności, w tym podróży i pasji, ale również przestrzeń gdzie swobodnie możemy wyrazić swoje emocje i potrzeby. Jeśli jesteście zadeklarowanymi fankami malarstwa i rysunku lub po prostu chcecie rozwinąć swoją kreatywność, koniecznie spróbujcie art journalingu - to połączenie klasycznego pisania z uwalnianiem twórczego potencjału.

Medytacja

Jeśli jeszcze nie probowałyście medytacji krótko po przebudzeniu - teraz jest dobry moment. Wiosna to czas wprost stworzony, by na nowo odkryć siebie i swoje wnętrze. Obiecujemy, że kilkunastominutowa sesja porannego mindfulness jest w tej kwestii niezastąpiona. Wycisza umysł, porządkuje myśli i nastraja pozytywnie na resztę dnia. Jak zacząć? Dla początkujących polecamy medytacje prowadzone, których na YouTubie znajdziecie całe mnóstwo!

Zaopiekuj się swoim ciałem

Na pierwszym planie postawmy nasze ciało i jego potrzeby. Zadbanie o swój komfort od samego rana to pierwszy krok do dobrego samopoczucia przez resztę dnia. Najlepiej w tej roli sprawdzą się praktyczne rozwiązania, które nie wymagają dużo wysiłku i dostosują się do indywidualnych potrzeb każdej z nas.

Doskonałym sposobem na podniesienie jakości każdego dnia jest na przykład stosowanie wkładek higienicznych. Serio! Ten z pozoru powszechny element kobiecych kosmetyczek to tak naprawdę gamechanger. Dobrej jakości wkładki wchłaniają wilgoć, zmniejszają ryzyko podrażnień i dopasowują się do każdego rodzaju bielizny. Efekt? Uczucie świeżości niezależnie od dnia cyklu - uwielbiamy!

Po jakie wkładki sięgnąć? Oddychające, nieperfumowane, testowane dermatologicznie i przede wszystkim te dostępne w różnych rozmiarach. Każda z nas jest inna, a co za tym idzie - ma inne potrzeby. Dokładnie takiego samego podejście do tematu kobiecej wygody można z powodzeniem szukać w nowej linii Bella Panty Ultra. Dostępne w tej serii wkładki kupicie aż w 4 wariantach: normal, normal mixform (do każdego rodzaju bielizny), large oraz extra long.

Gdy czujemy się w 100% komfortowo, każda aktywność fizyczna nagle staje się tą ulubioną. Same najchętniej wypełniamy pierwsze chwile poranka 20-minutową jogą, która świetnie rozluźnia spięte po nocy mięśnie i bardzo często okazuje się być bezcenna dla samopoczucia na następne godziny.

Wiosna to ten moment roku kiedy mamy szanse na nowo zdefiniować swoje oczekiwania wobec codzienności. Wbrew pozorom to, co natychmiastowo podnosi jakość życia, to tak naprawdę te niewielkie zmiany. Włączenie do swojej porannej rutyny kilku chwil na zadbanie o komfort okolic intymnych, journaling czy medytacje, to przyjemność, na którą zasługuje każda z nas.