Selena Gomez – piosenki, które stały się hitami

Wśród piosenek Seleny, które stały się niezwykle popularne, na szczególną uwagę zasługuje kilka poniższych tytułów. Wybraliśmy najbardziej znane kawałki artystki. Poniżej znajdziesz zatem listę jej najlepszych piosenek wzbogaconą o przydatne informacje i ciekawostki dotyczące m.in. okoliczności powstania. Co inspirowało Selenę do stworzenia największych hitów, a także o czym (albo o kim) śpiewa gwiazda w konkretnych piosenkach? Oto garść informacji, która rozwieje wiele twoje wątpliwości dotyczących najpopularniejszych piosenek Seleny Gomez.

1. Selena Gomez – „The Heart Wants What It Wants”

773 miliony wyświetleń na Youtube – liczba ta wyraźnie pokazuje, z jakim odbiorem fanów spotkał się powyższy utwór. Artystka wydała ten singiel 6 listopada w 2014 roku (był to burzliwy okres w jej życiu m.in. ze względu na rozstania i powroty do Justina Biebera). Kawałek promował jej pierwszy kompilacyjny album o tytule „For You”. Zdaniem wielu osób jest to najlepsza piosenka na... rozstanie. Sami posłuchajcie.

2.  Selena Gomez – „Lose You To Love Me”

Nic dziwnego, że ta piosenka ma prawie 400 milionów wyświetleń na YouTube! Piękna, fortepianowa ballada jest niezwykle emocjonalnym odzwierciedleniem tego, co w danym okresie działo się w sercu i duszy artystki. I choć był to główny singiel albumu „Rare” z 2020 roku, tekst do tej piosenki powstał wcześniej, co pokryło się z zawirowaniami w jej życiu prywatnym.

Chodzi oczywiście o rozstanie z Justinem Bieberem. Tekst mówi między innymi o szybkim zastąpieniu uczucia, które łączyło ją i Justina. Nietrudno domyślić się, że jest to nawiązanie do dynamicznej relacji Biebera z modelką, Hailey Baldwin, którą poślubił krótko po rozstaniu z Seleną (co zresztą piosenkarka bardzo mocno przeżyła). 

3. Selena Gomez – „Kill Em With Kindness”

524 miliony wyświetleń na YouTube! Fani oszaleli na punkcie tej piosenki. Był to ostatni (czwarty) singiel z drugiego albumu studyjnego piosenkarki („Revival”, 2015 rok), który stał się prawdziwym przebojem. „Zabij ich uprzejmością” to słowa, które przewijają się w tym utworze wiele razy i wyraźnie pokazują nie tylko stosunek do życia, ale również podejście piosenkarki do wrogów. 

4. Selena Gomez – „It Ain't Me”

... i DJ Kygo, czyli „It Ain't Me” jako główny singiel z jego EP-ki (z 2017 roku). Utwór ten znalazł się na 10. miejscu listy Billboard Hot 100 i przez wiele tygodni plasował się na wysokich miejscach list przebojów na całym świecie. Wpadający w ucho i niezwykle przyjemny w odbiorze – duet Gomez i Kygo musiał wypalić. W tekście znajdziemy wzmiankę o budowaniu związku z kimś, kto ma problem z alkoholem i przestaje być wsparciem dla partnera. I w tym przypadku bardzo prawdopodobne, że mowa o Justinie Bieberze, który miał w przeszłości problemy z alkoholem i narkotykami (podobnie zresztą jak Selena Gomez, która kilka razy trafiła na odwyk).

5. Selena Gomez – Charlie Puth & Selena Gomez – „We Don’t Talk Anymore”

Wymieniając najpopularniejsze utwory artystki, nie sposób pominąć tego tytułu, który ujrzał światło dzienne w 2016 roku. 2,8... biliona wyświetleń na YouTube! Tak, to kolejny utwór z udziałem Seleny, który mówi o nieszczęśliwej miłości. I kolejny, w którego tekście fani namiętnie doszukują się związków z wieloletnią relacją Gomez i Biebera. Jak przyznał sam Puth, nie jest tajemnicą, że Selena miała za sobą bardzo medialny związek. Pozwolił on więc swobodnie odnieść się wokalistce do jej miłosnych doświadczeń z przeszłości. Efekt? Piękna piosenka o nadziei i tęsknocie.

6. Selena Gomez – „Bad Liar”

Ta piosenka doczekała się aż 339 milionów wyświetleń na YouTube! Gomez wypuściła piosenkę „Bad Liar” w maju 2017 roku i był to zdecydowanie powiew świeżości na tle jej dotychczasowe twórczości. Utwór cieszył się uznaniem krytyków (skomplementował go m.in wokalista Talking Heads, David Byrne). Wiele osób uznało też ten kawałek za najlepszy w dotychczasowym dorobku Gomez. Jest to piosenka o próbie (a także równoległej nieumiejętności) ukrycia silnego uczucia do... kogoś nowego. 

7. Selena Gomez – „Same Old Love”

To utwór Gomez wydany we wrześniu 2015 roku, na ten moment wyświetliło go ponad 460 milionów odbiorców na YouTube. Artystka włączyła tę piosenkę do drugiego, studyjnego albumu o tytule „Revival”. Kawałek jest bez wątpienia kolejną formą pozbycia się przez wokalistkę wszystkiego, co było toksyczne w jej życiu. Tym razem pod lupę szły jednak napięte relacje Seleny z jej ojcem, które miały wpływ na życie miłosne piosenkarki. Autorką tekstu tej piosenki jest m.in. Charlie XCX, której twórczość Selena bardzo ceniła. 

8. Selena Gomez – „Come & Get It”

Powyższy utwór doczekał się 743 milionów wyświetleń na YouTube. Jest to singiel, który promował pierwszy album studyjny Gomez o tytule „Stars Dance”. Fani Seleny usłyszeli tę piosenkę po raz pierwszy w kwietniu 2013 roku. W utworze przewija się także motyw Bollywood, co nie umknęło oczywiście pozytywnym ocenom krytyków. Artystka odebrała statuetkę za „Najlepszy teledysk popowy” podczas MTV Video Music Awards 2013. Sami oceńcie, czy zasłużenie:

9. Selena Gomez – „Good For You”

Ponad 494 miliony wyświetleń na YouTube – dokładnie taka liczba znajduje się pod wideo z teledyskiem do tej piosenki. Piosenka miała swoją premierę w czerwcu 2015 roku, jednak... Selenie czegoś w niej brakowało. I choć pierwotnie nie było takich planów, zaprosiła później do współpracy A$AP'a Rocky'ego.

Co ciekawe, tekst jest autorstwa Trantera, który na początku uważał, że to klimat „zbyt indie”, nieodpowiedni dla Gomez. A jednak artystka od pierwszych chwil poczuła, że chce zaśpiewać tę piosenkę. Oto efekt.

10. Selena Gomez – „Look At Her Now”

Ciekawostka: oto popularna piosenka, Gomez do której, niezwykle wyrazisty klip, został nakręcony... iPhone’em (!) przez Sophię Muller. 219 wyświetleń na YouTube i świetny odbiór fanów artystki. Oto nowa, silna (pod każdym względem) odsłona Seleny. „Look At Her Now” to drugi singiel piosenkarki z trzeciego albumu studyjnego „Rare”. Tekst? Niezwykle wymowny: „Spójrz na nią teraz. Patrz, jak odchodzi”. Cóż, to kolejny dowód, że wokalistka tworzyła najlepsze kawałki, kiedy przekaz płynął prosto z jej serca.

Oczywiście spośród popularnych piosenek Seleny Gomez z całą pewnością można wyróżnić znacznie więcej perełek, jednak znajomość powyższych kawałków jest obowiązkowa dla każdego, kto nazywa się jej fanem!