Oczywiście stylizacja z 75. rozdania nagród Emmy nie była jedynie wyrazem twórczej ekspresji Seleny Gomez. Stanowiła wynik wzmożonych wysiłków całego grona profesjonalistów. Stylistka Erin Walsh połączyła połyskującą kreację z diamentową biżuterią Tiffany & Co., welurowymi sandałkami René Caovilla i torebką Tyler Ellis. Marissa Marino upięła włosy gwiazdy w kok z pojedynczym pasmem wypuszczonym przy twarzy. Paznokcie w kolorze „black cherry” wykonał z kolei Tom Bachnik, jeden z ulubionych manicurzystów hollywoodzkich sław. Na koniec makijażysta Hung Vanngo podkreślił urodę aktorki przy pomocy matowych pomadek z asortymentu jej autorskiej marki. Aby jak najlepiej uzupełnić efektowną „nagą sukienkę” sięgnął po odcień ciemnej czekolady. Dla większej głębi kolor Strong zmieszał z klasyczną czerwienią kryjącą się pod nazwą Devoted.

Selena Gomez dopasowała pomadkę do prześwitującej sukienki na gali Emmy. Towarzyszył jej Benny Blanco

Suknię Oscar de la Renta uszyto z przezroczystej siateczki i cekinowych aplikacji. Podobno roślinne motywy utkano z 450 tysięcy ozdobnych blaszek mieniących się nasyconym szkarłatem, burgundem i karminem. Prace miały trwać ponad 930 godzin. Inne cechy szczególne przykuwającej uwagę naked dress to dekolt w serce i kolumnowy fason. „Zbrodnie po sąsiedzku” nie zdobyły co prawda  żadnej statuetki, przegrywając z „The Bear” w aż trzech kategoriach, ale przynajmniej serialowa Mabel Mora udowodniła, że prześwitujące sukienki wciąż mają rację bytu w nowym roku.

Neilson Barnard/Getty Images

Stylizacja zdobyła też znak jakości od Benny'ego Blanco. Para nie zdecydowała się na wspólny przemarsz po czerwonym dywanie, ale kamery uchwyciły za kulisami miły gest. Kiedy gwiazda małego ekranu udała się na ściankę, jej nowy partner posłał za nią całusa. Później producent muzyczny usiadł obok swojej wybranki podczas oficjalnej części wydarzenia. Choć początkowo fani powątpiewali w prawdziwość uczucia, Selena Gomez zapewnia, że czuje się szczęśliwa jak nigdy wcześniej. „Jest dla mnie absolutnie wszystkim” – odpowiadała na krytyczne komentarze w mediach społecznościowych. „Traktuje mnie lepiej niż jakikolwiek inny człowiek na tej planecie”.