Seks tantryczny - większość z nas wie o nim tyle, że to technika kochania się przez wiele godzin. Nie chodzi w nim jednak wyłącznie o to, by przedłużyć sobie przyjemność z partnerem. Tantra jest starożytną ścieżką medytacji. Jej korzenie tkwią zarówno w hinduskiej, jak i tybetańskiej duchowości buddyjskiej. Chociaż pojęcie to obejmuje naukę, medytację oraz pracę z oddechem, to właśnie seks najbardziej intryguje osoby, które chcą pogłębić wiedzę na jej temat. W hinduskiej tradycji duchowej ten akt ma przynieść kochankom oświecenie, pogłębienie samoświadomości i zwiększenie samoakceptacji. Miłosna tantra koncentruje się na powolnym uprawianiu seksu oraz takich szczegółach jak zsynchronizowanie oddechu partnerów, dotyk czy kontakt wzrokowy. Pobudza wszystkie zmysły i ma na celu pogłębienie relacji. 

Tantra uczy, że ciało może być czymś więcej, niż narzędziem rozkoszy. Cel miłości tantrycznej to pogłębienie uczuć pomiędzy dwojgiem ludzi. Nie ma w niej miejsca na pośpiech, czy instrumentalne traktowanie partnera dla osiągnięcia własnej satysfakcji.

Współczesna tantra jest jak psychoterapia. Stawia na samoakceptację i naturalność, kompletne otwarcie się na drugą osobę oraz słuchanie jej potrzeb. Pozwala porzucić poczucie wstydu, przekroczyć własne granice. Pokazuje seks z innej perspektywy od tej narzuconej na nas kulturowo. Uczy wzajemnego szacunku, miłości i budowania gorącej atmosfery pomiędzy kochankami na długo przed pójściem razem do łóżka. Daje nie tylko satysfakcję w postaci wielu orgazmów, ale też lepsze samopoczucie. Dlaczego? Bo łączy potrzeby fizyczne z psychicznymi i napawa nas dużą dozą akceptacji. Dzięki niej dwoje ludzi lepiej poznaje swoje ciała oraz tłumione w środku emocje. Przestają skrywać przed sobą swoje wnętrza i wiedzą, że mogą być ze sobą szczerzy. Seks tantryczny to czas pełnej swobody, uczuciowości oraz bezpośredniej komunikacji. Kontrast totalny dla szybkiego, bezmyślnego seksu skupionego tylko wokół własnego ego. 

Seks tantryczny - jak się kochać?

Na miłość tantryczną nie ma jednego przepisu, ale istnieje kilka zasad przewodnich:

Oddychanie

Podobnie jak w jodze, bardzo ważne jest skupienie się na oddechu. Głęboki, kontrolowany oddech uwalnia energię w ciele i pomaga lepiej wczuć się w bieżący moment, sprawić, że jesteśmy bardziej uważni. Postarajcie się, aby sposób, w jaki oddychacie, był zsynchronizowany. Na początku możecie brać wdech i wydech w tym samym momencie. Później zacznijcie robić to na zmianę. Gdy twój partner zrobi wdech, ty zrób wydech, i tak przez jakiś czas. Wczuj się w bicie serca swojego partnera i dźwięki rozkoszy, jakie z siebie wydaje. Dzięki tej technice z ciała znika napięcie, przez co seks staje się o wiele przyjemniejszy. 

Zwolnienie tempa

Nauczyciele tantry zalecają podejście „trzy za 30”. Oznacza to, żebyś w momencie, w którym wykonałabyś trzydzieści ruchów, zrobiła tylko trzy, w tym samym czasie. Ta zasada bardzo uczy cierpliwości i długiego rozkoszowania się chwilą. Po prostu postaraj się kochać wolniej i skupić całą swoją uwagę na ruchach, które wykonujesz ty i twój partner.

Patrzenie sobie w oczy

Tantra traktuje oczy jako "bramę do duszy". Jeśli razem z partnerem chcecie lepiej poznać swoje wnętrza i odczytać wzajemne emocje, wpatrujcie się w swoje oczy głęboko, aż w końcu poczujecie się jednością. Oddychajcie przy tym bardzo spokojnie, uśmiechajcie się do siebie, porzućcie skrępowanie. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się pozycje, w których wasze twarze są skierowane ku sobie.

Pozycje miłosne

Poruszanie ciałem pomaga w przemieszczaniu się tej niezwykle ważnej energii, jaką uwalnia tantra. Zacznij więc bardziej poruszać miednicą, kiedy partner jest w tobie, lub wykonuj mikro ruchy mięśniami kegla. Powinnaś wtedy poczuć energię płynącą od dołu pleców aż do czubka głowy. Możesz też wypróbować słynną, tybetańską pozycję tantryczną yab-yum. Usiądź z partnerem naprzeciwko siebie. Niech on usiądzie po turecku, ze skrzyżowanymi nogami. Ty siądź na nim, oplatając go nogami w pasie. Prawą dłoń połóż na jego karku, a lewą na kości ogonowej. Możesz na początku masować mu plecy, wykonując ruchy tylko ku górze. Pamiętajcie o ciągłym kontakcie wzrokowym oraz wspólnym oddychaniu powoli i głęboko. Oddech powinien wydobywać się z brzucha, podobnie jak oddech jogowy, gdyż płytki oddech szybciej wyczerpuje energię. 

Seks tantryczny to doznanie na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i duchowej. W jego trakcie cieszcie się swoimi ciałami, pozbądźcie się blokad, po prostu dajcie się ponieść tej pięknej chwili, w której się znajdujecie.