Schiaparelli Haute Couture jesień-zima 2020/21

Daniel Roseberry, dyrektor kreatywny Schiaparelli, opublikował przed chwilą na Instagramie marki długi i szczery wpis, w którym opowiedział, jaki wpływ ma pandemia na francuski dom mody. "29 czerwca 2020 r. obudziłem się wcześnie, przygotowałem w moim nowojorskim mieszkaniu przy 12. ulicy, włożyłem maskę i wyszedłem na zewnątrz, by stawić czoła kolejnemu dniu życia w kwarantannie. Trzy miesiące temu zostałem uwięziony w Nowym Jorku podczas krótkiej podróży z powrotem do Stanów. Od tego czasu żyję w izolacji, podczas gdy Maison Schiaparelli zrobił sobie przerwę. Każdy ma swoją własną historię lockdownu, trochę wstrząsającą, trochę tragiczną, inni zupełnie samotną. Najszczęśliwsi z nas mogli spędzić ten czas w naturze, daleko od życia w mieście. Moje własne doświadczenia zostały podzielone z milionami innych mieszkańców Manhattanu: były uprzywilejowane, ale nic nadzwyczajnego. Niezwykła była jednak możliwość wejścia do parku Washington Square w poniedziałek rano i szkicowania całej kolekcji Couture". Projektant marki zwraca też uwagę na to, jak pandemia wywróciła do góry nogami nasze dotychczasowe życie - w przypadku mody chociażby w taki sposób, że zamiast zespołu wykonującego tę kolekcję Roseberry ma tylko własną wyobraźnię, a Place Vendome został zamieniony na parkową ławkę. 

Gigi Hadid wystąpiła w kampanii Chanel. Modelka, która wkrótce zostanie mamą, pochwaliła się efektami współpracy na Instagramie>>

Stara się jednak widzieć pozytywy i podkreśla przy tym, że wyobraźnia i dążenie do tworzenia nigdy nie były tak istotne i głębokie. "Ta kolekcja jest hołdem dla tego impulsu. Właśnie dlatego świat Schiaparelli nigdy nie czuł się lepiej w naszych czasach niż teraz. Zaangażowanie Elsy w surrealizm i jej fascynacja odwracaniem naszej codziennej rzeczywistości, nie były wcześniej bardziej aktualne" dodaje dyrektor kreatywny francuskiego domu mody, który opracował kolekcję pełną hołdów dla pracy słynnej projektantki i jej fascynacji. Wyraża też nadzieję, że pewnego dnia wróci do Paryża i przekaże swoje pomysły zespołowi w atelier, a następnie szkice zamienią się w ubrania, które ruszą w świat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Schiaparelli (@schiaparelli) Lip 6, 2020 o 1:18 PDT

Razem z tym postem Daniel Roseberry opublikował zapowiedź filmu z procesu tworzenia nowej kolekcji Schiaparelli Haute Couture jesień-zima 2020/21 (całość znajduje się na IGTV oraz stronie marki). Collection Imaginaire, czyli "Wyimaginowaną kolekcję" widać na szkicach, które projektant tworzy w nowojorskim parku - jest, a właściwie będzie, pełna ekscentrycznych balowych sukien z nadmuchanymi rękawami, garniturów i kompletów w stylu power suit, inspiracji naturą i intensywnych kolorów, takich jak kobalt, czerwień i zieleń. Nie możemy się doczekać, aż Schiaparelli będzie mogło ją urzeczywistnić jak już rzeczywistość wróci do normy. 

Co ciekawe, sylwetki zaprezentowane na szkicach (można je obejrzeć na stronie internetowe Schiaparelli) zostały świetnie przyjęte przez paryską branżę i kreacje będzie można kupić na specjalne zamówienie na podstawie samych projektów.

Kardigan JW Andersona, który miał na sobie Harry Styles, stał się hitem na TikToku. Fani masowo odtwarzają sweter na drutach>>

Według planów marki pokaz haute couture prawdopodobnie odbędzie się w grudniu w Los Angeles. Oprócz tego Schiaparelli zdradziło też, że ma zamiar urządzić kameralny pokaz ready-to-wear już we wrześniu w Paryżu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i firma znowu ruszy, francuski dom mody wróci do oficjalnego kalendarza FW w styczniu 2021 r.