Sara James - finał "Mam talent" USA. Występ

Sara James jest niekwestionowaną faworytką tej edycji "America's Got Talent" - najpierw świetne wrażenie w eliminacjach, które zagwarantowały jej Złoty Przycisk, następnie zachwyt w półfinałach i wreszcie wczorajszy finał. Jej wzruszający występ z piosenką Kate Bush "Running Up That Hill" zakończył się oklaskami na stojąco od jurorów - Simona Cowella, Heidi Klum, Howiego Mandeli i Sofii Vergary, mnożącymi się publikacjami na całym świecie i morzem pozytywnych komentarzy w internecie od fanów nastolatki (i to nie tylko z Polski!). "Masz tę świeżość i już wyglądasz jak supergwiazda. Jesteś jednym z największych odkryć tego sezonu" powiedziała Klum po występie 14-letniej James. Podobne komentarze mnożą się pod filmem z wczorajszego występu młodej artystki, który w osiem godzin zdobył już ponad pół miliona wyświetleń i gdzie internauci piszą: "Ona ma wszystko, by zostać gwiazdą", "Uwielbiam Cię!", "Ta dziewczyna już jest zwyciężczynią. Jest piękna i śpiewa jak anioł", "Głosujcie na nią, zasługuje na wygraną! Świetnie wykonała tę piosenkę", "Nie będę kłamać, ten występ był nie z tego świata".

Sara James śpiewa piosenki Billie Eilish, Whitney Houston i Sanah [ELLE Music Game]>>

Przez dobę od zakończenia finałowego odcinka widzowie głosują na zwycięzcę programu, a wyniki będzi emożna poznać już dziś w nocy - z środy na czwartek. Poniżej możecie obejrzeć także film z występu Sary James w ostatnim odcinku ELLE Music Game:

Sara James: piosenka z finału "Mam talent" USA

Piosenka wybrana przez Sarę James ma szczególne znaczenie. W maju utwór po 37 latach znalazł się ponownie na szczycie listy przebojów, w lipcu media rozpisywały się, że Kate Bush dzięki netfliksowemu serialowi pobiła trzy rekordy Guinessa (jako najstarsza artystka z pierwszym miejscem na brytyjskiej liście przebojów, za długi okres, który upłynął od wydania utworu w 1985 r. do pierwszego miejsca w rankingach muzycznych, a także z powodu dużego odstępu czasowego między tym a ostatnim najsławniejszym hitem, czyli "The Kick Inside"). Równolegle piosenka, która wielokrotnie pojawiła się w ostatnim sezonie "Stranger Things", zaczęła być odsłuchiwana przez miliony osób na całym świecie. Ten rekord skomentowała Cher, która pogratulowała koleżance z branży: "Brawo Kate! Rekordy są po to, aby je łamać! Pamiętasz czasy, kiedy kobiety gorzej sprzedawały się z wiekiem? Musiałyśmy wywalczyć sobie drogę przez kurtynę testosteronu i zrobiłyśmy to, żeby dziewczyny, które przyszły po nas, mogły śpiewać tak długo, jak chcą" - napisała na swoim Twitterze. Popularność serialu o nastolatkach walczących ze złem w latach 80. ogromnie wpłynęła na rekordy i zawrotną liczbę odsłuchać, co doceniła sama Bush. Artystka w wywiadzie dla BBC Radio 4 "Woman's Hour" powiedziała: "Właśnie obejrzałam dwa ostatnie odcinki “Stranger Things” i to jest po prostu niebotyczny poziom. Wcześniej widziałam tylko sceny, w których użyto moją piosenkę, więc nie miałam pojęcia, jak rozwinie się historia. Po obejrzeniu całości jestem zaszczycona, że mój utwór stał się częścią niesamowitej podróży. Nie wyobrażam sobie, jak wiele pracy w to włożono. Jestem pełna podziwu. Stworzyliście coś spektakularnego".

Sara James w półfinale amerykańskiego „Mam Talent”! Jaką piosenkę wykonała tym razem?>>

Legendarna piosenka, która otrzymała nowe życie, opowiada o damsko-męskim docieraniu się i próbie wzajemnego zrozumienia, które - zdaniem Kate Bush - byłoby prostsze, gdyby można było zawrzeć pakt z bogiem i zamienić się miejscami, co dałoby pełne poznanie wzajemnych perspektyw (taką interpretację podała wokalistka w latach 90.).