Producent, scenarzysta i reżyser w jednej osobie – Michael Patrick King jest w dużej mierze odpowiedzialny za kształt serialu HBO „I tak po prostu…”. To właśnie pod jego adresem pada wiele pytań o przyszłość produkcji i dalsze losy poszczególnych bohaterów. Ostatnio showrunner udzielił wywiadu magazynowi „Variety”. W czasie rozmowy zapytano go, czy w kolejnym sezonie serialu pojawi się Samantha Jones.

Miał na to krótką odpowiedź: „tak”!

Samantha Jones powróci w drugim sezonie „And Just Like That”?

Niestety na wstępie musimy ostudzić Wasz entuzjazm. W tej roli najprawdopodobniej nie zobaczymy już Kim Cattrall. Aktorka w dalszym ciągu jest skonfliktowana z Sarah Jessicą Parker, a producenci przyznali, że „drzwi zostały dla niej zamknięte”. Mimo to nie zdecydowano się na całkowite wymazanie uwielbianej bohaterki. Fanom i tak ciężko było pogodzić się z tym, że czwórka z Nowego Jorku nie zaprezentuje się na ekranie w pełnym składzie. Na otarcie łez scenarzyści postanowili, że Samantha będzie obecna w życiu przyjaciółek, ale… poza kadrem. W sequelu „Seksu w wielkim mieście” wyzwolona specjalistka ds. public relations mieszka w Londynie, przez co kontakt z bliskimi utrzymuje jedynie przez Internet.

Poza zwięzłym „tak” King nie chciał ujawnić więcej szczegółów: „To wszystko jest takie nowe. Jedną z moich głównych zasad jest nie rozpowiadać rzeczy, dopóki nie są one rzeczywiste”. Zdradził jedynie jeden ze swoich planów na fabułę nadchodzącego sezonu.

Moim celem jest połączenie ze sobą wszystkich postaci, aby nie poruszały się po aż tak bardzo rozbieżnych ścieżkach.

Co to oznacza? Czy twórcy znowu ograniczą się do wymiany wiadomości w internetowym komunikatorze, czy postawią na powtórny casting do roli Samanthy? Wymiana obsady nie należy w serialach do rzadkich zjawisk, a wizja powrotu jednej z najbardziej lubianych postaci musi być kusząca dla włodarzy HBO. To właśnie Kim Cattrall imponowała widzkom z całego świata pewnością siebie i błyskotliwymi cytatami. Na szczegóły przyjdzie nam pewnie jeszcze nieco poczekać. Premiera nowych odcinków zaplanowana jest na lato 2023 roku.

Drugi sezon kontynuacji kultowego pierwowzoru został ogłoszony w marcu tego roku. Wiemy, że na plan powrócą Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis jako Carrie, Miranda i Charlotte. Showrunner „And Just Like That” zadeklarował swoje zadowolenie z decyzji HBO. „Jestem szczęśliwy i podekscytowany, że mogę opowiedzieć więcej historii o tych przepełnionych energią i odważnych bohaterkach, w które wcielają się silne, niesamowite aktorki”. Wygląda na to, że czeka nas jeszcze kilka zaskakujących zwrotów akcji, wiele wzruszeń i ekstrawaganckich strojów