Pełnia księżyca w Pannie - oczyść ciało i duszę

Dziś ostatnia zimowa pełnia księżyca w Pannie. Według horoskopu ten znak ziemski to kobiecy archetyp Najwyższej Kapłanki. Jest oddany i zaangażowany w misję, z jaką zstąpił na ten świat. Pilnuje porządku, jak również wnosi czystość do każdej przestrzeni, w której się pojawi. Dziewica zodiaku włada szóstym domem astrologicznym, reprezentującym ciało, zdrowie oraz naszą codzienną rutynę. Nadszedł czas, aby wcielić w życie nowy plan, zacząć ćwiczyć, zrobić gruntowne porządki i odprawić duchowy rytuał oczyszczenia. Możemy czuć się zmotywowani do wprowadzenia pozytywnych zmian. Jeśli jesteś słońcem, księżycem lub znakiem wschodzącym w Pannie, poczujesz tę fazę w szczególny sposób. 

Pełnia księżyca w Pannie to pierwszy etap wiosennego detoksu ciała, umysłu i duszy.

Zdrowe ciało w parze z czystym umysłem pozwalają Pannie na przekazywanie jasnych wiadomości. Podczas pełni księżyca możesz wykorzystać tę energię do oczyszczenia, uzdrowienia oraz wzmocnienia ciała i duszy. Pora zrobić sobie przerwę od ekranów.Wyjść na zewnątrz, pomedytować, przytulić drzewo. Nie zapominaj przy tym manifestować swoich intencji. Zaufaj swojemu instynktowi. Znaki zodiaku, które będą najwrażliwsze podczas tej pełni księżyca, to Panna, Rak, Lew i Skorpion.

Pełnia w Pannie 2022 - znaczenie szczegółowe >>

Rytuał na pełnię księżyca w Pannie

Podczas pełni w Pannie odpraw rytuał oczyszczenia, który najbardziej współgra z tym znakiem. W pierwszej kolejność zgromadź swoje narzędzia magiczne, a następnie przejdź do swojej duchowej praktyki. Potrzebujesz:

1. Kryształ, czyli atrybut żywiołu ziemi. Polecamy czysty kwarc lub kamień, który znalazłaś w naturze.

2. Eliksir oczyszczający z wody i olejków eterycznych. W butelce ze sprayem wymieszaj wodę z białym octem w proporcji 1:1. Do tej mikstury dodaj 20 kropel ulubionego olejku eterycznego, np. olejku z lawendy. Możesz też połączyć kilka zapachów, dodając olejek z paczuli czy olejek eukaliptusowy. W ten sposób otrzymasz naturalny środek czyszczący nieszkodliwy dla zdrowia.

3. Zasuszony rozmaryn dla nowych początków i ochrony. To zioło jest kojarzone z Panną. Jeśli nie masz w domu rozmarynu, możesz użyć białej szałwii lub innych ziół o właściwościach oczyszczających.

4. Biała świeca jako symbol czystości i oczyszczenia. Narzędzie magiczne używane do odpędzania starej energii oraz przywoływania świeżości. 

5. Dziennik lub kartka i długopis. Abyś mogła zanotować swoje manifestacje. 

Pełnia w Pannie - i co teraz? Połącz się z energią tego zjawiska z pomocą księżycowego rytuału. 

Uporządkuj i oczyść swojąprzestrzeń

Właśnie teraz, podczas pełni w Pannie, przeprowadź pierwsze wiosenne porządki. Pozbądź się wszystkiego, co już ci nie służy. Do sprzątania użyj swojej mikstury z wody, octu i olejków eterycznych. Powietrze w twoim domu zacznie pachnieć świeżością oraz emitować pozytywne wibracje. Cały ten proces potraktuj jako rytuał odpuszczania. Na koniec oczyść wnętrza dymem z zapalonej wiązki suszonego rozmarynu, szałwii lub palo santo. Otwórz okna. Przewietrz mieszkanie. Dym z kadzideł ziołowych najlepiej przepędza negatywną energię, kiedy ma możliwość ujścia na zewnątrz. 

Weź rytualną kąpiel księżycową

Po rytuale oczyszczenia i porządkach nadszedł czas na oczyszczenie samej siebie podczas rytualnej kąpieli. Dodaj do wody plasterki cytrusów, sól epsom oraz kilka kropel ulubionego olejku. Zanurz w wannie swój kryształ, ale najpierw sprawdź, czy twój ziemski atrybut lubi przebywać w wodzie (niektóre kryształy się w niej roztapiają). W trakcie kąpieli spróbuj się odprężyć i oczyścić umysł z rozpraszających myśli, które napływają do twojej głowy. Zauważ je i pozwól im odejść. Wyobrażaj sobie, że podczas mycia oczyszczasz swoje ciało z negatywnej energii. 

Zapal białą świecę i połącz się z intuicją

Zapal białą świecę. Możesz położyć przed sobą kryształ. Siedząc w bezruchu, weź kilka głębokich oddechów. Zamknij oczy i wyobraź sobie białą kulę światła, która coraz bardziej się powiększa. To latarnia próbująca wskazać ci drogę. Co chce ci przekazać swoją jasnością? Polegaj na intuicji. W myślach zadawaj sobie pytania, na które próbujesz znaleźć odpowiedź. 

Wykonaj księżycowe zapiski

Kiedy zakończysz medytację, weź do ręki swój dziennik i zapisz w nim wszystko, co przyszło ci do głowy. Pisz bez limitu. Następnie zanotuj swoje prośby i manifestacje na pełnię księżyca w Pannie. Ta faza to czas, kiedy warto podziękować za plony wyrośnięte z nasion posianych sześć miesięcy temu, kiedy nów księżyca znajdował się w znaku Panny. Wróć myślami do września. Jakie wtedy były twoje intencje? Czy już je spełniłaś? Odpowiedź sobie na poniższe pytania:

  • Od jakich ograniczających przekonań powinnaś się uwolnić?
  • Czy jesteś zbyt krytyczna wobec siebie lub kogoś innego?
  • Na jakie szczegóły powinnaś zwrócić uwagę w tym miesiącu?
  • Jak możesz odpuścić wszystko, co sprawia, że dopadają cię ponure myśli?
  • Ten księżyc to balansowanie na ziemi i pozwalanie sobie na marzenia. Jakie są twoje najśmielsze fantazje? Czy możesz wykonać w ich kierunku małe kroki?

Zamknij swój rytuał wdzięcznością za wszystko, co osiągnęłaś do tej pory. Ufaj, że Wszechświat wspiera twoje działania i wizję przyszłości, jaką projektujesz w głowie.