Nadciąga lutowa pełnia Księżyca w Pannie. To okazja, by spojrzeć wstecz na intencje, które posiałaś dwa tygodnie temu podczas nowiu w Wodniku. Czy podejmujesz wobec nich działania? Kończy się stary rok astrologiczny, a więc powinnaś uwolnić wszystko, co stoi na drodze do spełnienia pragnień Twojej duszy. Nie możesz po prostu sadzić nasion i czekać, aż samodzielnie wyrosną. Musisz nieustannie je podlewać oraz dbać o to, by otrzymywały światło. Księżyc w pełni to czas na "wyrywanie chwastów". Poniżej znajdziesz rytuał gwarantujący wsparcie od Wszechświata.

Pełnia Księżyca w Pannie wydarzy się w magiczną datę 24 lutego 2024. Niesie ze sobą potężne uzdrawiające energie, które pomogą Ci odzyskać wewnętrzny spokój i dobre samopoczucie. 

W astrologii znak Panny służy duchowemu pojednaniu, naturze, rytuałom zdrowotnym, pracy i wcielaniu w życie dobrych nawyków. Uczy, jak znaleźć szczęście w uziemieniu oraz odkryć świętość w najzwyklejszych rzeczach. Wyraża obecność, wdzięczność, harmonię. Reprezentuje bezwarunkową miłość. Zodiakalne Panny jawią nam się jako osoby pedantyczne, dopinające wszystko na ostatni guzik. Czas zaprowadzić wiosenne porządki w przestrzeni osobistej, pracy i relacjach.

Rytuał na pełnię Księżyca w Pannie

Będziesz potrzebować:

  • Wybrane kadzidło do oczyszczania przestrzeni
  • Składniki do przygotowania własnej herbaty ziołowej (np. liście mięty, plasterki cytryny, plasterki imbiru, miód itp.)
  • Kubek z gorącą wodą (do zaparzenia herbaty)
  • Papier i długopis

Wskazówki:

1. Oczyść przestrzeń wokół siebie, a następnie swoje ciało, wypowiadając poniższe słowa:

„Każdego dnia kocham siebie jeszcze bardziej. Pracuję nad tym, aby uwolnić się od stresu i niepokoju. Dziś wspieram swoje ciało, oczyszczając je i uwalniając wszystko, co mnie blokuje lub utrzymuje w strachu. Czuję się lekko. Moja energia jest chroniona i czysta. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję."

2. Postaw przed sobą wszystkie składniki herbaty, włącznie z kubkiem gorącej wody. Weź jeden ze składników i trzymaj go w dłoniach. Nadaj mu dobrą intencję, po czym zanurz go w kubku. Niech każdy składnik Twojego naparu zostanie wzmocniony pozytywną manifestacją. 

Powtórz ten proces dla wszystkich pozostałych składników herbaty. Możesz zmienić swoją afirmację lub pracować z tą samą.

3. Przykryj swój napar talerzykiem, pozwalając mu się zaparzyć. W międzyczasie zamknij oczy i zresetuj umysł. Postaraj się pomedytować nad swoim wymarzonym scenariuszem. 

4. Po medytacji spożyj swoją herbatę. Poczuj, jak ładujesz się i regenerujesz przy każdym łyku. Następnie dokończ w dzienniku lub na kartce papieru poniższe zdania, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać energię pełni Księżyca w Pannie. 

Kończąc rok astrologiczny, pragnę wypuścić…
Moje ciało mówi…
Moja wizja na rok 2024 to…
Mogę stworzyć większą swobodę...

5. Po zakończeniu pisania zastanów się nad wszelkimi spostrzeżeniami, które w trakcie pojawiły się w Twoim umyśle. Jeśli to możliwe, po wypiciu naparu zwróć wszystkie jego składniki do Matki Natury, zakopując je w ziemi lub oddając je na kompost.