Baran to pierwszy znak zodiaku symbolizujący nowy początek. Rządzi nim Mars, planeta działania, pasji i przywództwa. Przed nami jedna z najsilniejszych faz Księżyca w roku 2023. W pełni w Baranie należy działać i przejąć inicjatywę. Czas wcielić w życie niezbędne zmiany, które wydobędą Twój pełen potencjał. Energia Barana zachęca do stawiania czoła wyzwaniom. 

Pełnia Księżyca w Baranie to ostatnia pełnia przed rozpoczęciem się sezonu zaćmień, co czyni ją wyjątkowo skuteczną.

Rytuał na pełnię Księżyca w Baranie

Swoją praktykę rozpocznij od oczyszczenia przestrzeni kadzidłem. Następnie usiądź wygodnie, zamknij oczy i wycisz swoje wnętrze. Pomogą Ci w tym powolne, rytmiczne oddechy. Pozwól swoim myślom na przywołanie pozytywnych wspomnień. Doceń swoje tegoroczne osiągnięcia. Podziękuj sobie za podjęty trud. Pomyśl o obszarach swojego życia, w których nadal masz nadzieję się rozwijać.

Ustal intencję 

Zapisz w dzienniku swoje intencje na nadchodzące miesiące. Ognista determinacja Barana pomoże Ci ustalić jasne i mocne cele. Wyobrażaj sobie, jak Pełnia Żniw nasyca je obfitością na kolejne miesiące. Aby zrobić miejsce na nowe, konieczne jest uwolnienie starego. Zapisz na oddzielnej kartce wszelkie przekonania lub nawyki, które Cię ograniczają.

Rozpal ogień

Baran jest znakiem ognia, a rytuały z tym żywiołem natury są szczególnie skuteczne podczas pełni księżyca. Zapal czerwoną lub pomarańczową świecę. Następnie spal nad nią listę swoich ograniczeń. Kiedy to robisz, wyobrażaj sobie, że ogień wypala wszelkie przeszkody i lęki, które Cię powstrzymywały.

Zapytaj karty 

Jeśli pociągają Cię narzędzia wróżbiarskie, rozważ wyciągnięcie karty ze swojej talii tarota lub wyroczni. Dzięki nim uzyskasz wgląd w energie otaczające Cię w trakcie tej pełni księżyca. Zwróć uwagę na wszelkie wiadomości i symbole odpowiadające Twoim celom. 

Weź księżycową kąpiel

Skorzystaj z płomiennej energii pełni Księżyca Barana, spędzając czas na świeżym powietrzu, w jego blasku. Chłoń uzdrawiające światło Luny. Pozwól jej naładować Twoje pole energetyczne. W tym czasie warto położyć kryształy i talizmany na parapecie, aby oczyścić je w księżycowej poświacie.

Stwórz afirmacje

Stwórz potężne afirmacje, które odpowiadają Twoim intencjom. Powtarzaj je codziennie, szczególnie w dniach poprzedzających pełnię Księżyca i tuż po niej. Ta praktyka pomoże Ci zaangażować się w Twoje cele. Dzięki niej przywołasz do życia wiele korzystnych szans. 

Pełnia Żniw w Baranie i Twój znak zodiaku

Pełnia Barana może wywrzeć ogromny wpływ na Twój znak zodiaku. Oto co powinnaś zrobić w tym czasie:

Baran: ta pełnia księżyca jest twoim niebiańskim przewodnikiem. Wykorzystaj jej energię, aby odzyskać ambicję i przywołać do siebie nowe możliwości rozwoju osobistego.

Byk: pełnia księżyca w Baranie poprosi Cię o wyjścia ze strefy komfortu. Zaufaj intuicji i właśnie teraz podejmij ryzyko w dążeniu do swoich marzeń.

Bliźnięta: poszukaj równowagi pomiędzy swoim sercem i umysłem podczas tej pełni Księżyca. Pora znaleźć wewnętrzną równowagę, by napełnić obfitością swoją duchową spiżarnię na jesień. 

Rak: zastanów się nad swoją karierą i tym, czego chcesz od życia. Pełnia Księżyca w Baranie zainspiruje Cię do odważnego wyrażania siebie w pracy oraz sferze miłości. 

Lew: ta pełnia księżyca zaprasza Cię do odkrywania nowych horyzontów. Zastanów się nad poszerzeniem swojej wiedzy i przyjęciem świeżego punktu widzenia.

Panna: wykorzystaj energię tej pełni Księżyca, aby zagłębić się w swoje najgłębsze emocje. To idealny czas na osobistą metamorfozę i uzdrowienie.

Waga: skoncentruj się na swoim związku i relacjach z ludźmi. Pełnia Księżyca w Baranie zachęci Cię do wyrażania swoich potrzeb i pragnień w miłości oraz kręgach towarzyskich. 

Skorpion: zanurz się w swoich codziennych rytuałach i nawykach zdrowotnych. Ta pełnia Księżyca pomoże Ci wprowadzić pozytywne zmiany w tych obszarach życia.

Strzelec: połącz się ze swoją pasją i kreatywnością podczas tej pełni Księżyca. To czas na odważną autoekspresję i realizację artystycznych przedsięwzięć.

Koziorożec: zastanów się nad swoim domem i życiem rodzinnym. Pełnia księżyca w Baranie zachęci Cię do wyrażenia pragnień dotyczących harmonii w otoczeniu, w którym żyjesz.

Wodnik: Komunikacja jest kluczowa podczas pełni Księżyca. Mów prawdę i śmiało dziel się swoimi pomysłami.

Ryby: Zagłęb się w swoje cele materialne i osobiste wartości. Pełnia księżyca w Baranie nakłoni Cię do podjęcia zdecydowanych kroków w kierunku stabilności finansowej.