Jaki jest zodiakalny Byk?

Zodiakalny Byk skupia się na zaspokajaniu wszystkich swoich potrzeb. Czuje się bezpiecznie, gdy otacza go luksus, ma pełną lodówkę, jest spełniony w łóżku i może spędzić wieczór z lampką wina. Dla niego "być to mieć", a więc dobra materialne odgrywają w jego życiu ważną rolę. Ma potrzebę stałości, toteż gdy raz się osiedli, zbuduje wokół swojego zamku fosę i dopuści do siebie tylko rodzinę. Odczuwa komfort, gdy są przy nim ludzie, których kocha. Nie lubi niespodzianek, woli przewidywalny scenariusz. To domator, który preferuje zająć się ogrodem niż planować podróż na drugi koniec świata. Bykiem kieruje żywioł ziemi, a więc z naturą jest za pan brat. Woli wieś od miasta i ceni sobie chwile spędzone przy ognisku. Ma skłonności do zakupoholizmu. Lubi posiadać rzeczy z wyższej półki, które są w trendach, lecz mają w sobie coś ponadczasowego. W łóżku potrafi kochać się godzinami, dla niego seks jest pełen zaangażowania i musi pobudzać wszystkie zmysły. Zazwyczaj śpi na jedwabnej poduszce, pod pościelą z materiału wysokiej jakości. Rozkoszuje się chwilą, pozwala na lenistwo. Do zmiany pozycji z leżącej na siedzącą motywują go tylko pieniądze. 

Największe wady Byka

Swoją obsesyjnością i skłonnością do zazdrości z natury bardzo przypomina Skorpiona. Kiedy się rozzłości, uciekaj gdzie pieprz rośnie. 

Byk uważa, że jest "kimś" dopiero wtedy, gdy otacza się luksusem, a na swoim koncie ma pokaźną sumę. Bez rzeczy materialnych, które go definiują, czuje się jak szara myszka. A to wywołuje w nim frustrację, zazdrość, chciwość i zaborczość. Potrafi po trupach dochodzić do celu, by osiągnąć swój wymarzony sukces. Miewa obsesję na punkcie tego, czego pożąda. Ma potrzebę życia pełnią życia, ale sam się ogranicza i zamyka w swojej bańce. Zbyt mocno ceni sobie poczucie komfortu, ciężko mu wyjść poza tą strefę. Stawia przed sobą niewidzialne bariery, których nie jest w stanie przeskoczyć. Astrologiczny Byk pragnie posiadać swój dom, partnera na wyłączność, stałą pracę oraz niezachwiany prestiż w towarzystwie. Wtedy czuje, że ma kontrolę nad dobrze sobie znanym terenem. Nie podejmie ryzyka, żeby stracić to, co daje mu największe poczucie bezpieczeństwa. Często wpada stres, a wtedy chętnie zapija swoje lęki alkoholem. Ma problem z tym, żeby cieszyć się chwilą.

Ulubione dania Byka? Oto, co ten znak zawsze ma w lodówce >>

Kto pasuje do Byka?

Byk nie lubi zmian, chętnie wchodzi w stałe związki. Jednak wobec swojej przyszłej miłości ma wysokie oczekiwania. 

Bykiem rządzi Wenus, planeta miłości, więc z natury jest bardzo towarzyski. Lubi być w związku i dbać rodzinę, bo to daje mu poczucie spełnienia. Chce posiadać najlepszego partnera, którego będzie traktować jak swoje trofeum. Kocha seks, mógłby nie wychodzić z łóżka. Interesują go długie zabawy, koniecznie z grą wstępną. Najlepiej, kiedy ta zaczyna się w luksusowej restauracji, od wykwintnej uczty karmiącej wszystkie zmysły. Byk jest bardzo namiętny i zależy mu na tym, żeby sprawić rozkosz drugiej osobie. Nie przepada za gierkami, wybiera szczerość. Kiedy na kimś mu zależy, na pewno to pokaże. Do Byka najbardziej pasuje Waga, która, tak jak on, ceni sobie estetykę. Razem będą czerpać radość z otaczającego ich piękna i rozkoszować się lampką wina. W łóżku stworzą bardzo zgrany duet, bo oboje są niezwykle uczuciowi. Dobry związek Byk stworzy również z emocjonalnym Rakiem. Ten znak zodiaku też nie lubi zmian, woli poświęcić się dla swojej rodziny. Oboje mają szansę wejść w głęboką relację. Za to gdy Skorpion polubi się z Bykiem, wywiąże się z tego płomienny romans. Połączą ich te same upodobania w łóżku oraz niepohamowany temperament. Jednak taki scenariusz może mieć bardzo burzliwe zakończenie. Znaki, z jakimi Byk nie powinien romansować, to Wodnik, Strzelec, Lew czy Bliźnięta. Te miłostki okażą się tylko stratą czasu. 

Powody, dla których Byk nie wejdzie w związek >>