Retrogradacja Neptuna w Rybach 2021 - co przyniesie?

Dobra wiadomość - retrogradacja Merkurego wreszcie dobiegła końca. Niestety, nie było to jedyne zjawisko rozgrywające się w tle czerwcowych wydarzeń. W tym miesiącu aż pięć planet wykonuje swój pozorny ruch wsteczny. Nadal "cofa się" Pluton, Saturn i Jowisz, a za chwilę dołączy do nich marzycielski Neptun. To ciało niebieskie reprezentuje złudzenia, duchowość, iluzje oraz sny. Wywołuje marzenia na jawie, które są wytchnieniem od nudnych aspektów życia. Chociaż fantazje bywają pomocne, niekiedy za bardzo odrywają nas od ziemi. 

Retrogradacja Neptuna w Rybach potrwa od 25 czerwca aż do 1 grudnia.

Neptun jest planetą zewnętrzną wpływającą na nas przez długi czas, w dodatku niebezpośrednio. Jednak gdy się cofa, możemy mieć wrażenie, że nasze pragnienia stają się znacznie trudniejsze do osiągnięcia. Retrogradacja Neptuna działa niczym kubeł zimnej wody, który przybliża do rzeczywistości. Czy nam się to podoba, czy nie, wpłynie na każdy znak zodiaku, zdejmując nam z nosa różowe okulary. 

Jak retrogradacja Neptuna wpłynie na znaki zodiaku?

Baran

Retrogradacja Neptuna zagości w twoim dwunastym domu duchowości, powodując, że twoje fantazje bardzo poróżnią się z rzeczywistością. Możesz zdać sobie sprawę, że dążysz do czegoś, co ma mierne szanse na realizację. Pozwól, by Neptun ostudził twój zapał i naprowadził cię na właściwą drogę. 

Byk

Gdy retrogradacja Neptuna wkroczy do twojego jedenastego domu społeczności, zaczniesz zastanawiać się nad swoim środowiskiem. Być może miejsce, w którym teraz pracujesz, nie jest w pełni zgodne z twoimi wartościami. Otrzymasz od Neptuna istotne wskazówki dotyczące tego, gdzie budować swoją przyszłość. 

Bliźnięta

Neptun na wstecznym przejdzie przez twój dziesiąty dom kariery, ujawniając, że cele, o których marzysz, wymagają włożenia w nie większego wysiłku. Nie pozwalaj, aby negatywne wzorce myślowe przeszkadzały ci w budowaniu solidnej etyki pracy. Pora zamienić swoje wizje w czyny. 

Rak

Retrogradacja Neptuna będzie poszukiwać prawdy w twoim dziewiątym domu filozofii. Pewne koncepcje, którym zawierzasz, mogą zostać dramatycznie obalone. Przyjrzyj się bliżej swoim przekonaniom i przeanalizuj, czy aby nie są błędnie.